Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przekazywanie połączeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Angelus1788

Angelus1788
  • 117 postów

Napisano 15 września 2022 - 15:26

Szukam tu i tam i nie mogę nigdzie wykombinować: przekazywanie połączeń.

mam IP5s oraz IP12pro. Oba telefony z oddzielnymi kartami sim (i numerami), z czego ip12pro jest jako normalny główny telefon, a 5s jako dodatkowy z karta data.

Jeśli jestem w domu (czy w innym miejscu z wifi zewnętrznym) mogę ustawić telefony tak, żeby połączenie przychodzące wyświetlało mi się (i żebym mógł odebrać) na obu urządzeniach. Niestety, jak tylko urządzenia nie są w tej samej sieci wifi to to nie działa. Jak zmusić (głównie 5s) do tego żeby to działało poza wifi?

Takie coś działa bez najmniejszego problemu na Apple Watchu(co zrozumiałe) ale również i na iPadzie. 



#2 Angelus1788

Angelus1788
  • 117 postów

Napisano 15 września 2022 - 19:02

Źle chyba sformułowałem się (a niestety nie mogę się edytować). Chodzi mi oczywiście o funkcje „połączenia na innych urządzeniach”

 

i widzę dalsze komplikacje mojego rozumowania. Może w ta stronę będzie łatwiej (a na pewno lepiej): jak zrobić hotspota z ip5s, tak żeby oba telefony „uważały” że są w tej samej sieci wifi


Użytkownik Angelus1788 edytował ten post 15 września 2022 - 19:38


#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 545 postów
  • Płeć:

Napisano 15 września 2022 - 20:28

Nie wiem, czy tak się da. Cały pomysł jest dosyć dziwny, z tym hotspotem z 5s. Gorsza szybkość internetu i w ogóle. Już lepiej byłoby zorganizować dual SIM w 12 Pro. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 Angelus1788

Angelus1788
  • 117 postów

Napisano 15 września 2022 - 20:37

Cała koncepcja jest dużo bardziej złożona. Chce wsadzić na stałe do samochodu 5s i mieć go podłączonego jako CarPlay po kablu (bo niestety samochód nie ogarnia bezprzewodowo) jako ogólne media. Ale jak podłączę 5s, nie jestem w stanie w żaden sposób odbierać rozmów, które przychodzą na 12pro. Stad kombinacja, żeby defacto 5s działał jak iPad - połączenia przychodzące są do odebrania, a jakby dało się dzwonić jak iPadem (czyli rzeczywiście przez 12pro) to byłaby bajka.

I nie, podłączanie non stop po kablu 12pro do samochodu odpada



#5 RomaszT

RomaszT
  • 91 postów

Napisano 16 września 2022 - 10:53

Trochę workaround, ale może wyjmij kartę data z 5s i wrzuć w takim razie w jakiś mobilny router wifi na baterie? Wtedy będziesz miał wifi, do którego oba urządzenia będą się mogły łączyć automatycznie bez problemu. Tylko musisz pamiętać wtedy, żeby go ładować.

 

Jest jeszcze opcja, że Twój samochód ma swoje wifi, ale to już sam musisz sprawdzić (może nie mieć na przykład transmisji danych itp., albo może ma slot na kartę SIM gdzieś i możesz sobie elegancko ogarnąć wifi z netem). Jaki masz samochód?



#6 Angelus1788

Angelus1788
  • 117 postów

Napisano 18 września 2022 - 14:12

Samochód to Peugeot 508 R8(ten z kłami) z nawigacja NAC. Fakt, jest tam udostępnianie wifi z którego nigdy nie korzystałem, ale czytając instrukcje samochodu wydaje mi się że nie da się udostępniać sieci (czyli AP) w momencie podłączenia jako CarPlay. Ale instrukcja jedno, a jutro spróbuje posiedzieć nad tym w samochodzie i może tym tropem się uda. 
Oddzielnego routera na baterie naprawdę nie chciałbym nosić bo nie będzie to wygodne-cały czas pilnować baterii i ładować. Już chyba lepszym od biedy byłby tplink nano podłączony gdzieś do USB i schowany do schowka. Tylko czy przekazywanie połączeń będzie działać jeśli na routerze nie będzie żadnego internetu?



#7 RomaszT

RomaszT
  • 91 postów

Napisano 19 września 2022 - 08:23

Ciekawe, może być rzeczywiście problem z udostępnianiem wifi przy aktywnym Car Play. Ale spróbuj - może będzie działać w tle :).

 

Szczerze, nie mam pojęcia, czy będzie działać bez aktywnego Internetu, nigdy nie robiłem takiej operacji. Daj znać, jakie będą efekty!



#8 Angelus1788

Angelus1788
  • 117 postów

Napisano 20 września 2022 - 19:33

Po kilku dniach prób: samochód ustawiony jako AP i podłączona oba telefony. Jakoś to działa. W sensie połączenia przychodzące na 12pro mogę odebrać przez 5s i przeć CarPlay. I niestety na razie radość się kończy. Wykonać połączenia nie mogę w żaden sposób: ani wybierając na 5s, żeby fizycznie łączył się przez 12pro (tak jak to robi iPad czy AW), ani nawet zmusić 12pro żeby używał 5s jako głośnik. Myśle że najlepszym na to rozwiązaniem byłoby wgranie na 5s softu z iPada (ale obawiam się że nie jest to możliwe nawet nieoficjalnymi metodami)

druga rzecz internet. Niestety w obu telefonach albo przestał działać internet albo działał tak wolno ze nic się nie ładowało (ani mapy yanosika, ani spotify, ani safari) po rozłączeniu wifi czyli wracało do normy. Mam włączone asysty wifi w ustawieniach ale mimo wszystko jakby była wyższość wifi nad lte.

 

pomijam „jakość” działania 5s - wiem ze demonem nie jest, ale to mam na chwile obecna dostępne. Może za jakiś czas uda mi się od rodziny występić 7 jak kupią sobie  oś nowszego, ale bym miał przetarte szlaki

jakies dodatkowe pomysły opcje?


Użytkownik Angelus1788 edytował ten post 20 września 2022 - 19:35


#9 winmaciek

winmaciek
  • 6 545 postów
  • Płeć:

Napisano 20 września 2022 - 19:40

Moim zdaniem to i tak jakaś alpejska kombinacja. Ja bym naprawdę rozważył dual SIM w 12 Pro. Jak nie chcesz za każdym razem podpinać się kablem, to adapter do bezprzewodowego CarPlaya. Na krótsze trasy powinno wystarczyć. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#10 RomaszT

RomaszT
  • 91 postów

Napisano 21 września 2022 - 08:08

No tak, czyli problem nie jest rozwiązany, szkoda.

 

W zasadzie już chyba liczba kombinacji została przekroczona powyżej normy opłacalności, więc propozycja winmaciek brzmi bardzo rozsądnie - adapter do bezprzewodowego CarPlay.

 

Te, które widziałem nie są przesadnie drogie, więc według mnie warto zainwestować i mieć problem z głowy. 

 

Na marginesie - bezprzewodowy CarPlay trochę drenuje baterię, więc przy dłuższych wyjazdach pewnie i tak będziesz musiał kabel podpiąć. Ale wygoda rekompensuje dla mnie wszystko :).



#11 Angelus1788

Angelus1788
  • 117 postów

Napisano 23 września 2022 - 10:01

Jeśli macie namiar na rzeczywiście działający adapter i w rozsądnych pieniądzach - z chęcią rozważę taki zakup. Rozsądne pieniądze uważam max 300.

niestety dalej nie mogę sobie w moim układzie poradzić z internetem w telefonie jak połączę po wifi z samochodem. Cały czas nie chce iść po lte tylko usilnie próbuje tylko po wifi



#12 RomaszT

RomaszT
  • 91 postów

Napisano 26 września 2022 - 15:21

Tutaj Ci nie podpowiem niestety, sam nigdy nie używałem takich urządzeń. Trzymam kciuki!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych