Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 12 Pro Max - obce zdjęcia na moim iPhone? - skąd, jak dlaczego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cyganek12ewq1

Cyganek12ewq1
  • 46 postów

Napisano 07 lipca 2022 - 10:14

Witajcie, jak w temacie...

 

Od kilku dni w mojej galerii są zapisywane obce zdjęcia, nie znam ludzi itp i miejsc.

Nikomu nie daje iPhone, nie loguje się na stronach , nie otwieram e-maili podejrzanych, nie podłączam iPhone do obcego PC itp...

Nie instaluje podejrzanych aplikacji itp...

Są ta  screeny oraz jacyś ludzie.

 

Na początek zmieniłem hasło apple id.

iPhone w ustawieniach ma tylko mój laptop, nie ma innych urządzeń, nie dostałem na mail żeby ktoś się logował na obecne apple id.

O co tu chodzi?

 

iOS aktualny.


Użytkownik Cyganek12ewq1 edytował ten post 07 lipca 2022 - 11:44


#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 801 postów

Napisano 07 lipca 2022 - 11:13

Teoria 1 (u mnie sprawdzona) - nowy uchwyt na telefon (albo inna przyczyna mechaniczna) - robi zrzuty z ekranu sam z siebie ściskając przyciski. Jeśli jednak zdjęcia nie są zrzutami (nie wszystkie) to może apple ma jakiegoś buga? Zobacz też w ustawieniach prywatności, jakie aplikacje mają dostęp do zdjęć - może jakaś arka wzbogaca kolekcję.



#3 Cyganek12ewq1

Cyganek12ewq1
  • 46 postów

Napisano 07 lipca 2022 - 11:20

Teoria 1 (u mnie sprawdzona) - nowy uchwyt na telefon (albo inna przyczyna mechaniczna) - robi zrzuty z ekranu sam z siebie ściskając przyciski. Jeśli jednak zdjęcia nie są zrzutami (nie wszystkie) to może apple ma jakiegoś buga? Zobacz też w ustawieniach prywatności, jakie aplikacje mają dostęp do zdjęć - może jakaś arka wzbogaca kolekcję.

Tylko problem w tym, że te screeny sa niezgodne - ponieważ nie mam takich aplikacji jak widać w galerii, tych ludzi, tych miejsc itp...

Hmm a czy wgranie nowego iOS i zrobienie backupu może pomóc? Boje się, że ktoś się włamał - tylko pytanie JAK?

W ustawieniach prywatności powyłączałem aplikacje aby nie miały do tego dostępu jak napisałeś...

E-mail - który jest przypisany do konta apple id - tez nie był udostępniany w Internecie czy cos hasło tez bardzo silne  - tak myślę.

Na infolinii apple również nie spotkali się z czymś takim... - kazali zmienić hasło i tyle.


Użytkownik Cyganek12ewq1 edytował ten post 07 lipca 2022 - 11:50


#4 seba101

seba101
  • 40 postów
  • SkądTychy

Napisano 07 lipca 2022 - 12:01

Może ktoś z rodziny dodał cię jako rodzina i udostępnia ci te zdjęcia. Albo ktoś obcy pomyłkowo dodał cibie (tzn. twój @, może chciał kogoś z rodziny ale zrobił literówkę i trafiło na ciebie). A w exifie zdjęć nie znajdziesz jakiegoś tropu, współrzędne GPS czy coś?



#5 Cyganek12ewq1

Cyganek12ewq1
  • 46 postów

Napisano 07 lipca 2022 - 12:10

Rodzine wykluczam.
Dodam ze ta osobę kojarzę z mego województwa…
Ale nigdy z nią nie miałem nic wspólnego. Nawet jej na oczy nie widziałem. Bo były dane na tym zdjęciu co miałem w galerii to sprawdziłem.
Śmieszna zarazem straszna sytuacja bo nie wiem co postawić czy pomyłkę jak mówicie czy włamanie się na moje urządzenie.
Jedyne co cieszy to w ustawieniach nie ma obcego urządzenia i brak komunikatów na logowanie na Apple id

Na obecna chwile wszystko zmienione nawet Apple id - zobaczę czy znowu się coś pojawi jak tak to co robić? Instalacja czysta iOS? Tylko bez kopi ?

Zapomniałem dodać ze iPhone kupiony w sklepie a nie z drugiej ręki.

Użytkownik Cyganek12ewq1 edytował ten post 07 lipca 2022 - 13:29


#6 Jash

Jash
  • 250 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 07 lipca 2022 - 13:10

Miałem kiedyś podobny przypadek, tyle, że z kolegą, który też używa iPhone.

Ja w swojej galerii widziałem jakieś jego zdjęcia, on w swojej moje.

Nie pamiętam co było przyczyną, ale "problem" zniknął i po dziś dzień jest spokój.


iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#7 Misiekk

Misiekk
  • 284 postów

Napisano 26 lipca 2022 - 15:24

Rozwiązałeś problem? Jestem ciekaw.

#8 Cyganek12ewq1

Cyganek12ewq1
  • 46 postów

Napisano 13 sierpnia 2022 - 04:56

Rozwiązałeś problem? Jestem ciekaw.

Problem został rozwiązany - musiałem założyć nowe APPLE ID.

ZAMYKAJCIE



#9 winmaciek

winmaciek
  • 6 668 postów
  • Płeć:

Napisano 13 sierpnia 2022 - 08:46

A co się działo z poprzednim?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#10 Cyganek12ewq1

Cyganek12ewq1
  • 46 postów

Napisano 18 sierpnia 2022 - 12:45

A co się działo z poprzednim?

wyglądało jakby ktoś się włamał na apple id moje 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych