Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 13 mini - telefon nie jest dozwolony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 forester

forester
  • 27 postów

Napisano 18 czerwca 2022 - 05:58

Cześć, mam następujący problem. Iphone 13mini nagle stracił zasięg, w ustawieniach mam komunikat "telefon nie jest dozwolony". Nie działa tylko z kartą nju mobile, z kartą innego operatora działa. Co może być powodem?

 

Znalazłem wątek https://discussions..../thread/8445611 i tam piszą, że telefon może pochodzić z kradzieży i trafił na czarną listę. Miał ktoś podobne problemy? Telefon kupiony nowy, na allegro. Od  lutego działał bez zarzutu.

 

Pozdrawiam. 



#2 DanielF

DanielF
  • 5 732 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 czerwca 2022 - 07:08

Sprawdź imei w bazach operatorów - możliwe, że ktoś przestał płacić raty
Fallout ...war, war never changes...

#3 Regiss

Regiss
  • 2 911 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 czerwca 2022 - 07:47

Podaj imei

iPhone 15 Pro


#4 forester

forester
  • 27 postów

Napisano 18 czerwca 2022 - 08:09

Podaj imei


352992714978923

Telefon był nowy, zafoliowane pudełko.

#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 714 postów
  • Płeć:

Napisano 18 czerwca 2022 - 09:32

Ktoś mógł kupić od operatora na raty, wystawić od razu na Allegro, nie spłacać rat i go operator zablokował. To, że nowy, nie ma większego znaczenia.

#6 forester

forester
  • 27 postów

Napisano 18 czerwca 2022 - 10:04

Ktoś mógł kupić od operatora na raty, wystawić od razu na Allegro, nie spłacać rat i go operator zablokował. To, że nowy, nie ma większego znaczenia.


A na ile są wiarygodne serwisy do sprawdzania telefonów po nr. Imei?

#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 714 postów
  • Płeć:

Napisano 18 czerwca 2022 - 10:56

Może skontaktuj się po prostu z tym swoim operatorem, co blokuje i spytaj się dlaczego. Będziesz miał informację z pierwszej ręki, zamiast zgadywać.

#8 DanielF

DanielF
  • 5 732 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 czerwca 2022 - 11:02

Każdy operator udostępnia stronę na której można sprawdzić czy telefon nie jest w kredycie tu masz np Plusa https://www.plus.pl/.../formularz-imei
Fallout ...war, war never changes...

#9 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 18 czerwca 2022 - 12:05

Jeśli doszłoby do blokady przez operatora to urządzenie nie byłoby się w stanie zalogować do żadnej sieci telekomunikacyjnej. Autor pisze, że dzieje się tak tylko w jednej sieci. Przyczyna leży gdzie indziej.

Powód może być bardzo prosty, zepsuta karta SIM.

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#10 forester

forester
  • 27 postów

Napisano 18 czerwca 2022 - 12:16

Jeśli doszłoby do blokady przez operatora to urządzenie nie byłoby się w stanie zalogować do żadnej sieci telekomunikacyjnej. Autor pisze, że dzieje się tak tylko w jednej sieci. Przyczyna leży gdzie indziej.

Powód może być bardzo prosty, zepsuta karta SIM.


Mam nowa kartę, to samo.

#11 DanielF

DanielF
  • 5 732 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 czerwca 2022 - 12:32

https://www.orange.p...eryfikacja-imei
Fallout ...war, war never changes...

#12 forester

forester
  • 27 postów

Napisano 18 czerwca 2022 - 12:41

https://www.orange.p...eryfikacja-imei


Sprawdziłem chwilę temu, wyglada na to ze jest blokada od Orange.
Co z tym mogę zrobić?

#13 MC_

MC_
  • 6 857 postów

Napisano 18 czerwca 2022 - 12:55

Albo spłacić zadłużenie wobec operatora albo zrobic sprzedającemu jesień średniowiecza z pewnej czesci ciała.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#14 forester

forester
  • 27 postów

Napisano 18 czerwca 2022 - 14:16

Albo spłacić zadłużenie wobec operatora albo zrobic sprzedającemu jesień średniowiecza z pewnej czesci ciała.


Ogólnie to Orange ma wyje#%ne, bo dzwoniłem i chciałem sie czegokolwiek dowiedzieć. Jedna pani powiedziała ze sprawdziła i blokada jest ale nie moze mi nic wiecej powiedzieć. Wiec za chwile zadzwoniłem drugi raz, przełączono mnie do działu technicznego i tam pan juz nic nie sprawdzał tylko na podstawie wywiadu stwierdził ze pewnie jest blokada. Wiec pytam, kiedy zostanie zdjęta? No jak ktoś zapłaci. Wiec znów pytam ile jest do zapłaty, bo może bym zapłacił. Nie mogę powiedzieć bo rodo.

#15 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 714 postów
  • Płeć:

Napisano 18 czerwca 2022 - 14:39

Formanie mają rację. Ty nawet gdybys chciał, to nie masz na jakiej podstawie spłacić tego zadłużenia. Orange nie ma z Tobą żadnej umowy, jesteś osobą trzecią. Sprzedawca sprzedał Ci telefon z wadą prawną. Możesz go mu zwrócić, a jeśli będzie robił problemy, pozostaje Ci policja/sąd.

#16 Regiss

Regiss
  • 2 911 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 czerwca 2022 - 16:01

Sprzedawca nie ma prawa takiego telefonu sprzedać bo nie należy do niego do momentu spłaty rat. Jak kupiłeś gdzieś na olx z konta założonego dwa dni wcześniej jeszcze z odbiorem osobistym gdzie nie masz żadnych danych sprzedającego jesteś w przysłowiowej d... Policja, sąd szarpanie się nie zazdroszczę.

Tyle się wszędzie pisze żeby nie kupować telefonów od operatorów komórkowych bo można się naciąć na blokadę.

Użytkownik Regiss edytował ten post 18 czerwca 2022 - 16:02

iPhone 15 Pro


#17 forester

forester
  • 27 postów

Napisano 18 czerwca 2022 - 16:38

Sprzedawca nie ma prawa takiego telefonu sprzedać bo nie należy do niego do momentu spłaty rat. Jak kupiłeś gdzieś na olx z konta założonego dwa dni wcześniej jeszcze z odbiorem osobistym gdzie nie masz żadnych danych sprzedającego jesteś w przysłowiowej d... Policja, sąd szarpanie się nie zazdroszczę.

Tyle się wszędzie pisze żeby nie kupować telefonów od operatorów komórkowych bo można się naciąć na blokadę.

Sprzedawca nie ma prawa takiego telefonu sprzedać bo nie należy do niego do momentu spłaty rat. Jak kupiłeś gdzieś na olx z konta założonego dwa dni wcześniej jeszcze z odbiorem osobistym gdzie nie masz żadnych danych sprzedającego jesteś w przysłowiowej d... Policja, sąd szarpanie się nie zazdroszczę.

Tyle się wszędzie pisze żeby nie kupować telefonów od operatorów komórkowych bo można się naciąć na blokadę.



Kupilem na Allegro, ze sklepu serwisu GSM działającego naście lat.

#18 Jash

Jash
  • 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 18 czerwca 2022 - 16:41

Minęło już ustawowe 14 dni od daty odbioru telefonu?

iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#19 forester

forester
  • 27 postów

Napisano 18 czerwca 2022 - 16:46

Minęło już ustawowe 14 dni od daty odbioru telefonu?


Tak, telefon dotarł 25 listopada.

#20 DanielF

DanielF
  • 5 732 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 czerwca 2022 - 17:07

Może rękojmia - wada prawna
Fallout ...war, war never changes...

#21 MC_

MC_
  • 6 857 postów

Napisano 18 czerwca 2022 - 20:22

Formanie mają rację. Ty nawet gdybys chciał, to nie masz na jakiej podstawie spłacić tego zadłużenia. Orange nie ma z Tobą żadnej umowy, jesteś osobą trzecią. Sprzedawca sprzedał Ci telefon z wadą prawną. Możesz go mu zwrócić, a jeśli będzie robił problemy, pozostaje Ci policja/sąd.

Mylisz sie. Kazdy moze spłacić dług innej osoby.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych