Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 13 Pro Max - dwa różne Apple ID na jednym urządzeniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 sitark26

sitark26
  • 1 postów

Napisano 17 czerwca 2022 - 00:53

Witajcie
Jestem w posiadaniu swojego pierwszego Iphone którym jest 13 Pro Max i niestety dopiero poznaje funkcjonowanie urządzenia od Apple. Jak poznaję to niestety są pierwsze problemy dlatego piszę do Was bo na pewno lepiej się na tym znacie.

 

Telefonu obecnie używam jeszcze bez karty sim właśnie w ramach zapoznania z funkcjami.

Problem który mam z telefonem jest taki że na jednym urządzeniu w różnych miejscach mam przypisane 3 różne adresy mailowe do Apple ID.

Jeden adres mailowy to ten który podałem przy pierwszym uruchomieniu i konfiguracji czyli jak rozumiem w głównym miejscu dla urządzenia. 
Drugi i trzeci adres jest w zakładkach takich jak "Mail", "kontakty", "kalendarz" tu mam oczywiście przez mój błąd założony najpierw adres na icloudzie a potem dołożyłem tam kolejnego swojego maila. Co gorsze ten z iclouda najpierw był adresem głównym a po teraz jest tak jakby dodatkowy. Nie można tych adresów mailowych usunąć, jak chcę wprowadzić tego samego maila który jest w głównym miejscu (tam gdzie został wprowadzony przy pierwszym uruchomieniu) bo pojawiają się komunikaty że taki adres nie istnieje.  
Adresu z iclouda nie mogę też wprowadzić w miejscu gdzie są dane prowadzone przy pierwszym uruchomieniu - pojawia się komunikat że ten adres jest używanu w innym miejscu.

Wiem że niestety sporo namieszałem przez nieznajomość tego urządzenia i systemu i to co opisuje pewnie jest skomplikowane i mało obrazuje.

Pytanie do bardziej doświadczonych:

1. Czy można to jakoś usunąć czy zmienić z poziomu urządzenia czy przez stronę?

2. Czy w tych różnych miejscach nie powinno być przypisanego jednego konta Apple ID czy może przeciwnie to normalne że są to różne adresy?

3. Czy do zmiany konieczne jest przywrócenie ustawień fabrycznych i rozpoczęcie wszystkiego od nowa? (co też da mi możliwość zgrania wszystkiego czego potrzebuje z urządzenia z którego teraz korzystam (jest to telefon z androidem i nie zrobiłem tego przy pierwszym uruchomieniu Iphone)

 

Dziękuję Wszystkim za ewentualne wskazówki

Pozdrawiam 



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 801 postów

Napisano 17 czerwca 2022 - 22:25

Konto iCloud ma iPhone może być tylko jedno. To konto może mieć jako login adres mail „jakiś” (z Google, z onetu czy inny) a dodatkowo tworzy się adres e-mail @icloud.com. Ten adres jest aktywny w poczcie po zalogowaniu. Do tego można skonfigurować wiele kont poczty i kalendarza. 

Możesz wyzerować telefon, zaczniesz od początku. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych