Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 7 - Czarny ekran Safari po aktualizacji iOS 15.4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 supremeceo

supremeceo
  • 1 postów

Napisano 07 czerwca 2022 - 17:18

Witam serdecznie,

 

Od marca borykam się (i myślę, że nie tylko ja) z problemem polegającym na braku wideo w filmach odtwarzanych za pośrednictwem Safari. Problem jest o tyle złożony, że każda przeglądarka dostępna w App Store bazuje przecież na odtwarzaczu Safari, więc zmiana przeglądarki nie pomaga  :angry: Wyjątkiem jest ostatnio wymyślona solucja czyli aplikacja Private Browser, ale jej funkcjonalność budzi we mnie spore wątpliwości.

 

Nie jestem jakimś wielkim jabłkowym geekiem i iPhone siódmej generacji w zupełności mi wystarcza. Zawsze stałem murem za Apple, jednakże tym razem wydaje mi się, że to typowy scam na wymuszenie kupna nowych telefonów. Dlaczego tak myślę? Otóż iOS 15.0 także powodował czarny ekran, ale miał w opcjach Safari pod zakładką "Experimental Features" możliwość wyłączenia funkcji "GPU Process: Media". Pomagało to wyeliminować błąd w przeszłości i nie powodowało żadnych dodatkowych problemów z przeglądarką.

 

Naiwny ja zdecydowałem się dalej aktualizować swój telefon wraz z kolejnymi poprawkami. Niestety, z poprawką numer 15.4 Apple postanowiło usunąć GPU Process: Media i z kolejnymi aktualizacjami jakoś nie kwapili się zrobić fixa...

 

Wczorajsza konferencja to informacja o braku wsparcia iOS 16 dla telefonów siódmej generacji, czyli zostałem w kropce. Za późno już na downgrade poprzez iTunes, bo ISPW oferuje signed iOS tylko do iOS 15.5, czyli tego wadliwego. Niestety downgrade za pośrednictwem nieopisanego systemu operacyjnego nie jest tak łatwy, jak w przypadku Androida, więc to dla mnie swego rodzaju czarna magia  :blink:

 

Czytałem dużo artykułów na temat downgrade'ea do nieopisanego iOSa i nawet pobrałem już owy system, ale korzystam z PC na Windows 7 z 32 bitowym systemem operacyjnym, a niezbędne programy nie wspierają już Win7 albo wymagają struktury x64.

 

Pytanie, czy jest jakieś rozwiązanie na ten błąd lub ktoś jest w stanie mi jakoś objaśnić na czym polega downgrade do nieopisanego iOS? Nie jestem aż tak zielony jeśli chodzi o technologie i myślę, że mógłbym sobie poradzić z tym sam, ale nie wiem trochę o co biega z tymi SHSH Blobs  <_<

 

Z góry dzięki za pomoc.



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 546 postów
  • Płeć:

Napisano 07 czerwca 2022 - 21:58

Downgrade’u do wcześniejszej wersji systemu nie zrobisz. Tak po prostu. Ale wgrałem system na czysto i sprawdził, czy problem na pewno występuje. Może pomoże. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych