Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP 2016 15" Pojawiające się i znikające żółte plamy na ekranie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 lotus

lotus
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2022 - 15:43

Jakieś 2-3 tygodnie po przyjściu do biura rano zauważyłem z lewej strony ekranu żółte przebarwienie. Zdziwiło mnie to, bo stało się to pierwszy raz, a komputer nie upadł, nie był ściskany, zawsze noszę go w pokrowcu i w plecaku z dobrze chronioną komorą na laptopa. Zasmuciłem się i pomyślałem, że będzie trzeba wymienić matrycę za 3000 zł, więc wziąłem się do pracy, żeby na to zarobić. Mocno się zdziwiłem, bo kiedy po obiedzie wróciłem do komputera, a plam nie było. Przez kolejnych kilka dni nic się nie działo, więc pomyślałem, że to jednorazowy incydent. I nagle, po transporcie laptopa w plecaku, znowu się pojawiły, ale tym razem po obu stronach. I znowu po kilku godzinach zniknęły. Teraz plamy pojawiają się po każdym przenoszeniu w plecaku.

 

Z czego to może wynikać i co z tym można zrobić? Dodam, że to samo etui na laptopa mam od samego początku, a ten plecak też od dawna. Sam plecak jest prawie pusty, a dodatkowo między ekran i klawiaturę wkładam ściereczkę do okularów, żeby mi się przyciski na ekranie nie odbijały. Oglądałem sprzęt i nigdzie nie jest uderzony ani odkształcony. Plamy powstają po bokach, na wysokości głośników, a tam na brzegach jest ta guma okalająca ekran i raczej nie ma szans, żeby głośnik nacisnął na matrycę. O co tu może chodzić? 

 

Załączam zdjęcie ekranu, gdzie po lewej na dole trochę widać żółte zabarwienie.

 

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 648 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2022 - 18:30

Zdjęcia nie ma. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 lotus

lotus
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2022 - 22:05

Ups, coś się nie wgrało. Teraz jest:
 
Załączony plik  IMG_4002.jpeg   55,73 KB   0 Ilość pobrań



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 648 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2022 - 22:13

To to, co widać na zdjęciu w lewym dolnym rogu?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 lotus

lotus
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2022 - 15:16

Załączony plik  IMG_4002 (1).jpeg   58,34 KB   0 Ilość pobrań

 

Tak, tutaj zaznaczyłem. To było robione około 2h po wyjęciu z plecaka, więc żółta plama jest tylko w dolnej części, ale najczęściej jest na całej wysokości. 

 

Co poradzicie?



#6 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 30 maja 2022 - 16:07

Wygląda jakby coś tam się grzało (?)... Najprościej porozmawiać z serwisem, samemu nic nie zdziałasz.



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 803 postów
  • Płeć:

Napisano 30 maja 2022 - 16:26

Czy komputer po wyjęciu z plecaka jest ciepły? Może jakiś proces chodzi w tle, przez co komputer się nie usypia poprawnie i przy zamkniętej klapie i braku możliwości odprowadzania ciepła coś tam się przegrzewa. Spróbuj przed włożeniem do plecaka wyłączyć go całkowicie i sprawdzić, czy wtedy problem powraca.


  • mariuszrk lubi to

#8 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 30 maja 2022 - 17:36

Czy komputer po wyjęciu z plecaka jest ciepły? Może jakiś proces chodzi w tle, przez co komputer się nie usypia poprawnie i przy zamkniętej klapie i braku możliwości odprowadzania ciepła coś tam się przegrzewa. Spróbuj przed włożeniem do plecaka wyłączyć go całkowicie i sprawdzić, czy wtedy problem powraca.

 

Dobry pomysł.



#9 lotus

lotus
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maja 2022 - 09:29

Dobry, dzięki!



#10 winmaciek

winmaciek
  • 6 648 postów
  • Płeć:

Napisano 31 maja 2022 - 11:46

Zadziałało czy jeszcze nie sprawdzałeś?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#11 Szypulski Marek

Szypulski Marek
  • 48 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 31 maja 2022 - 16:03

mialem to samo na macbooku pro 13" 2017. bylo to spowodowane naciskiem w plecaku na zewnętrzna część klapy wyświetlacza. niestety ale u mnie po takich pojawiających i znikających się plamach zostały już na stałe






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych