Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 13 pro - błąd wysyłania sms


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Look3110

Look3110
  • 4 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 kwietnia 2022 - 20:56

Witajcie, krótka historia. Na początku miesiąca zakupiłem iP 13 pro, wcześniej posiadałem iP 7, karta sim pracuje w sieci T-Mobile. Po przeniesieniu danych na nowego iP wszystko działa poprawnie poza wysyłaniem tradycyjnych smsów (imessage działa poprawnie).

 

1) Sytułację zgłosiłem u operatora - dział techniczny nie znalazł problemu

 

2) W przypadku gdy kartę włożę do poprzedniego telefonu iP 7, sms wysyła poprawnie, nr centrum wiadomości jest poprawny

 

3) Wymieniłem na kartę sim u operatora - problem pozostaje

 

4) Włożyłem inną kartę sim też operatora T-mobile która działa poprawnie w iP 13 kolegi - sms wychodzą poprawnie z mojego iP 13 pro i jego karty sim.

 

5) ALE.. kiedy swoją kartę sim przełożyłem do telefonu iP 13 kolegi... sms SĄ WYSYŁANE PRAWIDŁOWO

 

6) Zdecydowałem się wysłać iP 13 pro do serwisu. Dziś odebrałem telefon z serwisu - serwis nie znalazł problemu

 

a i jeszcze jedno

 

7) Przywróciłem iP 13 pro do ustawień fabrycznych, uruchomiłem telefon jako nowy użytkownik i problem dalej istnieje

 

Będę wdzięczny za pomysły lub podpowiedzi ws w/w problemu, będę jeszcze rozmawiać z serwisem. O wynikach tych rozmów poinformuję Was na forum. 

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 668 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2022 - 21:54

1. Czy iMessage/FaceTime zostało poprawnie aktywowane dla numeru telefonu?

2. Czy jest wpisany poprawny numer telefonu w ustawieniach?

3. W jakiej technologii wykonywane są próby wysyłania wiadomości? 5G, LTE, Wi-Fi?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych