Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak id osoby dzwoniącej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kapeer

Kapeer
  • 3 postów

Napisano 13 kwietnia 2022 - 22:09

Mam problem mam osobę zapisana w kontaktach, a jak dzwoni do mnie to wyświetla się jako numer nie znany. Mam tak że wszystkimi w telefonie (iPhone SE 2020/21)

#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 819 postów
  • Płeć:

Napisano 14 kwietnia 2022 - 05:35

Skoro się wyświetla jako nieznany, to znaczy, ze ta osoba wyłączyła sobie prezentację numeru. Nikomu się nie wyświetla, nie tylko Tobie. Nic z tym nie zrobisz, to jej decyzja.

#3 MC_

MC_
  • 6 897 postów

Napisano 14 kwietnia 2022 - 05:48

Mikołaj, kolega napisał „mam tak ze wszystkimi”.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 819 postów
  • Płeć:

Napisano 14 kwietnia 2022 - 05:54

Racja. To nie wiem.

#5 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 14 kwietnia 2022 - 07:33

Zaloguj się do iCloud. W ustawieniach konta przywróć kontakty.

W ten sposób rozwiążesz problem z iOS, który nie wyświetla nazw kontaktów dla połączeń.


Użytkownik lelekCk edytował ten post 14 kwietnia 2022 - 07:34

iPhone 3GS


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 819 postów
  • Płeć:

Napisano 14 kwietnia 2022 - 09:15

Zaloguj się do iCloud. W ustawieniach konta przywróć kontakty.

W ten sposób rozwiążesz problem z iOS, który nie wyświetla nazw kontaktów dla połączeń.

Ale to chyba też nie jest ten problem. Jeżeli to byłby problem z kontaktami w telefonie, to powinien się pokazywać numer osoby dzwoniącej, zamiast jego nazwy z kontaktów. Jeżeli wyświetla się jako "numer nieznany", to chyba co innego. Gdyby dotyczyło to konkretnych, pojedynczych osób, to byłaby to kwestia, o której wspomniałem w poprzednim wpisie, ale jeśli dzieje się tak dla wszystkich dzwoniących, to jest to dosyć dziwne.


  • barty96 lubi to

#7 barty96

barty96
  • 104 postów

Napisano 14 kwietnia 2022 - 13:45

Może to być problem z operatorem - polecam zgłosić. Często miałem tak w Orange.

#8 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 15 kwietnia 2022 - 21:03

Może być też tak, że numer jaki masz zapisany w kontaktach nie odpowiada temu z którego dzwoni ta osoba bo format jest nie taki. Sprawdź czy masz włączona w ustawieniach telefonu opcje automatycznego dodawania regionu do numerów i jakie masz ustawienia regionalne w ustawieniach ogólnych telefonu.

 

Albo masz region Polska + auto doklejanie kodu regionalnego (w domyślne Polska -> +48) i wtedy jeśli masz kontakt w formie 123 456 789 to system "sam" doklei +48 i się połapie kto dzwoni.

Albo masz region inny i/lub auto doklejanie kodu regionu wyłączone, wtedy w kontaktach musisz mieć wprost numer +48 123 456 789 wpisany inaczej iPhone wyświetli numer dzwoniącego jako nieznany bo nie będzie wiedzieć jak skojarzyć to z wpisem w książce adresowej.


  • wopo lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych