Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zapamiętywanie ostatniego "położenia" w aplikacjach systemowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrjuma

mrjuma
  • 1 postów

Napisano 03 kwietnia 2022 - 15:57

Cześć!
Szukałem po forach i stronach internetowych informacji na temat mojego problemu lecz niestety nie znalazłem żadnej sensownej odpowiedzi - zatem liczę że tutaj ktoś mi na moje pytanie odpowie. Zatem..

Iphone ma w zwyczaju zapamiętywać ostatnia lokalizację w którą wejdziemy w aplikacjach systemowych, tzn. Przykładowo wchodzę w kontakty, wybieram jakiś i zamykam aplikacje. Gdy ją ponownie uruchomię, nie zobaczę listy kontaktów tak jak bym chciał a niestety widzę ciągle ten ostatni kontakt.
To samo tyczy się aplikacji wiadomości czy też dzwonienia.

Czy mogę jakoś to zmienić? Tak, abym za każdym razem gdy włączę te aplikacje (konkretnie kontakty, telefon, wiadomości) zawsze widział ICH ekran startowy a nie zapamiętana ostatnia lokalizację?

#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 611 postów
  • Płeć:

Napisano 03 kwietnia 2022 - 16:41

Nie. To jest założenie projektowe. Tak ma być. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 03 kwietnia 2022 - 19:55

Czy mogę jakoś to zmienić? Tak, abym za każdym razem gdy włączę te aplikacje (konkretnie kontakty, telefon, wiadomości) zawsze widział ICH ekran startowy a nie zapamiętana ostatnia lokalizację?


To chyba najlepiej ubić daną apkę (np. kontakty), żeby nie działała w tle. Czyli zamknąć totalnie. I wtedy otwiera się od tzw. swojej strony startowej.
  • wopo lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych