Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

iOS15 + Catalina - błąd Wiadomości iCloud na nowym Macu


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Szaden

Szaden
  • 252 posts

Posted 30 January 2022 - 10:50

Niedawno zalałem swojego Maca, więc kupiłem drugiego identycznego i po prostu przełożyłem dysk twardy ze swojego :)

 

System normalnie się odpalił, ale nie działały Find my Mac, karty iCloud i właśnie wiadomości iCloud - te ostatnie dawały komunikat, że iMessage i iCloud nie używają tego samego konta...

 

Wylogowałem się ze wszystkiego na iPhone i Macu i zalogowałem ponownie (kilkukrotnie) - Find my Mac ruszyło, a karty iCloud zaczęły wyświetlać UWAGA historię sprzed kilku dni, a nie to co miałem aktualnie otwarte :P

 

Wiadomości iCloud przestały dawać komunikat o dwóch różnych kontach, dało się je ręcznie synchronizować, ale wciąż nie dało się nic wysłać z komputera...

 

Zrobiłem format Maca i wrzuciłem system na czysto - spodziewałem się że ruszy, ale nie ruszyło

 

Karty iCloud działają dziwnie, problem z nimi opisałem tutaj:

https://myapple.pl/f...karty-icloud/

 

Z kolei Wiadomości pozwalały na wysyłanie iMessage, ale zwykłe SMSy z komputera dalej nie działały.

Ruszyło dopiero dzisiaj, po odznaczeniu opcji "potwierdzaj odczytanie" :P

 

Myślałem, że format usunie wszystkie ślady i dawne ustawienia, a tu taki bajzel. Przymierzam się do przełożenia jeszcze kilku części ze starego Maca i zrobieniu takiego składaka z dwóch - czy synchronizacja znowu mi się wysypie? Czy oprócz formatu muszę zmienić coś w EFI płyty głównej?


Edited by Szaden, 30 January 2022 - 10:53.





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users