Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AdBlock - wyłączenie działania na niektórych stronach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Makiwara

Makiwara
  • 22 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 stycznia 2022 - 15:23

Cześć, 

 

piszę tęgo posta, bo przeszukałem masę stron w różnych wątkach (włącznie z opcją wyszukiwania) i nie znalazłem niestety odpowiedzi na to czego potrzebuję, a zatem przechodząc do sedna: 

pobrałem z AppStore najbardziej polecanego AdBlocka uruchomiłem go w Safari włącznie z konfiguracją, ale za cholerę nie mogę znaleźć żadnej opcji, która umożliwiałaby mi wyłączenie działanie tego programu na wybranych stronach. Pomożecie? Da się to jakoś zrobić, tak jak to było na Windowsie + Edge?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie  


Użytkownik Makiwara edytował ten post 27 stycznia 2022 - 15:24

MacBook Air 13" M1, iPhone 11, AppleWatch 5


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 661 postów
  • Płeć:

Napisano 27 stycznia 2022 - 15:30

1. O jakiej konkretnie aplikacji jest mowa? Jakbyś mógł podać łącze do Mac App Store, to byłoby super. 

2. Jeśli mówimy o czymś wykorzystującym mechanizm blokad zawartości (content blockers; to działa nieco inaczej niż klasyczny Adblock), to powinna być opcja białej listy, do której można dodać witryny, na których nie chcemy, żeby blokady były aktywne. Ale robi się to z poziomu konkretnego programu, nie Safari. Zazwyczaj takie blokady zawartości mają możliwość dodania przycisku do górnego paska w Safari i wtedy najłatwiej jest właśnie z jego poziomu dodać sobie te strony. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Makiwara

Makiwara
  • 22 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 stycznia 2022 - 16:26

1. O jakiej konkretnie aplikacji jest mowa? Jakbyś mógł podać łącze do Mac App Store, to byłoby super. 

2. Jeśli mówimy o czymś wykorzystującym mechanizm blokad zawartości (content blockers; to działa nieco inaczej niż klasyczny Adblock), to powinna być opcja białej listy, do której można dodać witryny, na których nie chcemy, żeby blokady były aktywne. Ale robi się to z poziomu konkretnego programu, nie Safari. Zazwyczaj takie blokady zawartości mają możliwość dodania przycisku do górnego paska w Safari i wtedy najłatwiej jest właśnie z jego poziomu dodać sobie te strony. 

 

https://apps.apple.c...1018301773?l=pl


MacBook Air 13" M1, iPhone 11, AppleWatch 5


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 661 postów
  • Płeć:

Napisano 27 stycznia 2022 - 18:07

To tak jak napisałem – dodajesz sobie przycisk do górnego paska w Safari i możesz wtedy jak wejdziesz na jakąś stronę manipulować opcjami blokowania. Tak jest najprościej. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 Makiwara

Makiwara
  • 22 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 stycznia 2022 - 19:24

Dziękuję Ci bardzo za pomoc 


MacBook Air 13" M1, iPhone 11, AppleWatch 5





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych