Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesiadka z androida - dialer T9 z wyszukiwaniem po wielu polach (np. Firma)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 nedalnib

nedalnib
  • 6 postów

Napisano 24 stycznia 2022 - 11:38

Witajcie.
Jestem PRO użytkownikiem androida. Chciałbym spróbować IOS ale na codzień namiętnie używam pewnych funkcji w Android, stąd moje pytanie czy da się to odwzorować w IOS?

 

1) dialer z pełnym wyszukiwaniem T9 (szukanie po wielu polach: nazwa firmy, imię, nazwisko, opis).
    Wpisuję w dialerze kilka początkowych liter imienia, nazwiska czy nazwy firmy i mam podgląd osób do których mogę dzwonić

Próbowałem kiedyś iphone 7/8 ale jakoś mi nie podeszły głównie na brak powyższych. Coś lepiej w najnowszych wersjach???



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 720 postów
  • Płeć:

Napisano 24 stycznia 2022 - 11:55

Jak wejdziesz w kontakty, to po wpisaniu w szukaczkę czy to nazwy firmy, nazwiska czy imienia, wyświetlają się kontakty pasujące do tego wzorca. Nie wiem, czy dobrze rozumiem Twoje oczekiwanie.



#3 Regiss

Regiss
  • 2 912 postów
  • SkądRadom

Napisano 24 stycznia 2022 - 12:14

No niestety IOS nie jest dalej dla Ciebie. Chociaż przez takie pierdy rezygnować z systemu? Co za problem szukać przez spotlight. Przeciągasz w dowolnym miejscu palcem w dół i wpisujesz czego szukasz. Łącznie z nazwami firm czy słowami kluczowymi.

Użytkownik Regiss edytował ten post 24 stycznia 2022 - 12:15

iPhone 15 Pro


#4 nedalnib

nedalnib
  • 6 postów

Napisano 24 stycznia 2022 - 20:57

przez "kontakty" to wiem, ale to zaburza prostotę którą mam teraz i do której się przyzwyczaiłem.
Teraz mam "True Phone" dialer (android), i mam cały telefon pod jedną ikonką.

W górnej części okna historię kontaktów, na dole klawiatura gdzie od razu mogę pisać. Wpiszę numer -> dzwonię na numer, wpiszę nazwę (T9) -> wyświetla się lista pasujących kontaktów. Przesunę w prawo: dzwonię. Przesunę w lewo: wysyłam SMS. Klikam na środku -> otwiera się kontakt i jeśli wpisałem mu adres jednym kliknięciem odpala się nawigacja do tego miejsca. Dla mnie bardzo ergonomiczne.

Dialer T9 ma tę zaletę, że masz na ekranie kilka dużych klawiszy - łatwo w nie trafić gdy idziesz albo w samochodzie.
Przez Kontakty włączy się pewnie standardowa klawiatura z małymi literkami gdzie już jest trudniej trafić w ruchu :)

Wchodzenie raz przez SMS, raz przez kontakty a innym razem przez dialer (historia) jest jednak mniej poręczne.
To oczywiście nie jest główny powód dla którego się wcześniej nie przekonałem do IOS. Oprócz dialera były to jeszcze automatyczne skróty (pisałem o tym w innym wątku), brak klawisza "wstecz" jak w androidzie, brak porządnego yanosika w tle za google maps i jeszcze pewnie by się kilka innych znalazło :)

spotlight obczaję, ale pewnie też standardowa (mała) klawiatura ;/
 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych