Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wolne wczytywanie się stron w Chrome


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 irytujacytyp

irytujacytyp
  • 41 postów

Napisano 12 stycznia 2022 - 15:41

Hej,

 

od kilku dni jestem użytkownikiem MB Air M1, przesiadka z komputera stacjonarnego. Jako główną przeglądarkę używam Chrome i mam problem z szybkością wczytywania się stron. Np. google maps potrafi wczytywać się 20-30 sekund. Mam wrażenie, że w safari działa to trochę szybciej, jednak co jakiś czas któraś strona też wczytuje się znacznie dłużej - przy dłuższej pracy staje się to męczące. Macie jakieś pomysły czym to może być spowodowane? Dodam jeszcze, że internet mam podłączony "na kablu", test szybkości pokazuje 860 download, 650 uplod i 1 PING. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki  :)



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 801 postów

Napisano 18 stycznia 2022 - 12:37

Web na M1 jest mega szybki. To praktycznie jeden z najszybszych komputerów na rynku do browsera. Może masz jakieś VPN, antywirusy, inne dodatki które go hamują. Masz idealny komputer i idealny internet. Coś musi być nie tak. Poza wymienionymi wyczyść cache. A jak z RAM? Nie jest przeciążony. Ile zakładek?

Dodam - zrób rest Speedomenter 2.0 https://browserbench...Speedometer2.0/ - M1 osiąga ponad 250 i w Safari w w Chrome. Jak pisałem zobacz jak wygląda obciążenie RAM w Monitorze aktywności. No te dodatki. 



#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 807 postów
  • Płeć:

Napisano 18 stycznia 2022 - 19:23

M1 osiąga ponad 250 i w Safari w w Chrome. 

Z ciekawości uruchomiłem na M1 Max i wyszło 249 w Safari. W Chrome 211. A miał być taki szybki. ;-)


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 18 stycznia 2022 - 19:29


#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 801 postów

Napisano 18 stycznia 2022 - 19:48

Bo max nie jest realnie szybszy w browser bench - tu się liczy tylko szybkość jednego rdzenia - nie grafika ani multicore, a do obsługi jest większy ekran.

 

Przyznasz jednak, że Google Maps otwierają się błyskiem.



#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 661 postów
  • Płeć:

Napisano 18 stycznia 2022 - 19:53

A może to jednak kwestia ustawień sieciowych? Był chyba kiedyś podobny motyw na forum, że niby ktoś miał szybki internet, ale mu „muliło”. Warto byłoby też sprawdzić jak komputer zachowuje się na innym łączu. Nie mówię, że tak jest, ale to chyba raczej nie jest problem z wydajnością sprzętu. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 807 postów
  • Płeć:

Napisano 18 stycznia 2022 - 19:56

Przyznasz jednak, że Google Maps otwierają się błyskiem.

 

Przyznam.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 18 stycznia 2022 - 19:57


#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 801 postów

Napisano 18 stycznia 2022 - 20:10

Sprzęt daje radę... A przy teście procesor Aira rozgrzał się do 52 stopni i to w lapku trzymanym na kolanach. I dla porównania dobre PC.


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 18 stycznia 2022 - 20:14





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych