Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Zdjęcia]Skasowana biblioteka na iphone oraz mac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 MusiC ManiaC

MusiC ManiaC
  • 43 postów

Napisano 01 grudnia 2021 - 22:07

Możecie mnie hejtować od razu za głupotę , ale potrzebuję pomocy bo straciłem ponad 3000 zdjęć a najstarsze było z 2005 roku kawał życia  :(.

 

Generalnie mając iphone i maca nigdy nie tworzyłem backupów nie korzystałem z icloud ,tylko po prostu robiłem fotki telefonem potem łączyłem się z laptopem i miałem wszystko na bieżąco i na telefonie i na macu.

Jednak parę dni temu postanowiłem zrobić trochę porządków i skasowałem bibliotekę na macu. Na iphone zrobiłem porządek z zdjęciami i dla starszych stworzyłem folder moje ulubione natomiast te nowsze/bieżace były w systemowym folderze (recently?) ostatnie? 

Niepokoić zacząłem się kiedy odpaliłem na macu zdjęcia a widoczny był tylko folder ostatnie czyli kilkadziesiąt zdjęć.

Na iphone w moim folderze ulubionym nadal miałem ponad 3000 fotek ale nie widocznych w apce zdjęcia  więc w preferencjach systemowych odpaliłem synchronizację po której wszystkie fotki z iphone zostały skasowane poza folderem ostatnie. Co zepsułem? Czy jest szansa odzyskania skasowanych zdjęć?

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 660 postów
  • Płeć:

Napisano 01 grudnia 2021 - 22:47

1. Time Machine nie było włączone? Dopytuję dla pewności. Nadzieja umiera ostatnia. 

2. Nie wiem, co masz na myśli mówiąc o „folderach” odnośnie iOS. Mówimy o aplikacji Zdjęcia, Pliki czy czymś innym?

3. Piszesz w mętny sposób, ale to wygląda tak, jakbyś synchronizował zdjęcia poprzez Findera. Jeśli tak było, to niedobrze. Niedobrze, bo one zależą od tego, co się dzieje na Macu. Kasujesz na Macu, kasowane są one na iPhonie przy następnej synchronizacji. 
4. Na obu urządzeniach sprawdź w aplikacji Zdjęcia albumy „Ostatnio usunięte” i „Ukryte”. Może tam coś jest. 
5. Ogólnie jest bardzo źle. Jeśli jest tak jak myślę, to zdjęcia przepadły i nie da się ich odzyskać. 
6. Ta stara biblioteka na pewno została skasowana? Nie ma jej w koszu albo w katalogu Obrazy w katalogu domowym użytkownika?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 MiL

MiL
  • 1 426 postów
  • Płeć:

Napisano 02 grudnia 2021 - 09:28

Po pierwsze zawsze robi się backup takich danych, szczególnie jeżeli obraca nimi oprogramowanie Apple.

A po drugie poszukaj zdjęć w koszu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych