Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air Early 2015 - Kiepski zasięg BT pod Win 10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiewiorcwaniak

wiewiorcwaniak
  • 11 postów

Napisano 03 września 2021 - 18:04

Witam,

Mam problem z bardzo kiepskim zasięgiem BT pod Win 10, co jest dobijające, mam pytanie czy jest na to jakiś sposób np. alternatywny sterownik lub ustawienie?

Pod Big Sur wszystko śmiga super, tu lipa.

Dzięki za ewentualną pomoc.

#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 03 września 2021 - 18:06

Przeniosłem w lepsze miejsce (Bluetooth jest sprawny; problem występuje tylko pod Windowsem). 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 wiewiorcwaniak

wiewiorcwaniak
  • 11 postów

Napisano 03 września 2021 - 20:34

Przeniosłem w lepsze miejsce (Bluetooth jest sprawny; problem występuje tylko pod Windowsem).


Tak jest sprawny używam też myszki bezprzewodowej, tak problem tylko pod Windows.

#4 wiewiorcwaniak

wiewiorcwaniak
  • 11 postów

Napisano 11 października 2021 - 14:33

Konkluzja problemu: Trochę poszukałem po forach związanych z Apple i Reddicie, Apple o ten problem oskarża MS, nie wiem jak jest z tym. Są dwa sposoby na ten problem, albo łączyć się z siecią Wifi 5G, wtedy nie ma jakichkolwiek problemów z BT, lub używać nadajników BT z wejściem audio.



#5 Stasio90

Stasio90

    I hear the Angels cry, the calling my name.

  • 1 550 postów
  • SkądŁaziska Górne

Napisano 12 października 2021 - 04:33

Konkluzja problemu: Trochę poszukałem po forach związanych z Apple i Reddicie, Apple o ten problem oskarża MS, nie wiem jak jest z tym. Są dwa sposoby na ten problem, albo łączyć się z siecią Wifi 5G, wtedy nie ma jakichkolwiek problemów z BT, lub używać nadajników BT z wejściem audio.

Prawdopodobnie nadajnik bluetooth, w urządzeniu peryferyjnym (czyt. myszka) używa pasma 2,4 GHz, i stąd te problemy, ponieważ używasz sieci wi-fi w tym samym paśmie. Windows z tego co mi wiadomo, od zawsze miał z tym problem. 


Macbook Pro 13 M1 8GB/256GB, iPhone XS 64GB


#6 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 12 października 2021 - 09:54

Prawdopodobnie nadajnik bluetooth, w urządzeniu peryferyjnym (czyt. myszka) używa pasma 2,4 GHz, i stąd te problemy, ponieważ używasz sieci wi-fi w tym samym paśmie. Windows z tego co mi wiadomo, od zawsze miał z tym problem. 

Nie tylko windows, pod mac os również zgłaszano problemy z BT gdy wifi smigało w paśmie 2.4GHz.


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#7 Stasio90

Stasio90

    I hear the Angels cry, the calling my name.

  • 1 550 postów
  • SkądŁaziska Górne

Napisano 12 października 2021 - 10:21

Nie tylko windows, pod mac os również zgłaszano problemy z BT gdy wifi smigało w paśmie 2.4GHz.

To już wynika z przypadłości samej technologii, wi-fi działające w paśmie 2,4GHz i nadajnik bądź słuchawki działające w tym samym paśmie po bluetooth zawsze będą się zakłócać wzajemnie. Miałem to samo na laptopie, gdy używałem wi-fi (wtedy działające na paśmie 2,4GHz) to słuchawki nie działały. Natomiast po wymianie karty wi-fi i używaniu sieci 5GHz słuchawki działały już bez problemu.


Macbook Pro 13 M1 8GB/256GB, iPhone XS 64GB





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych