Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Błędne działanie myszki na drugim monitorze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Przemysław Niemczuk

Przemysław Niemczuk
  • 219 postów
  • SkądStrzegom, Poland

Napisano 12 kwietnia 2021 - 06:36

Hejka,

 

kupiłem 2 duże monitory 31,5'' LG. Mam je podłączone do MacBooka Pro. Jeden monitor ustawiony w poziomie (główny), a drugi w pionie. Od początku jak tylko podłączyłem monitory - oba były ustawione w poziomie, było ok. Jednak, gdy przestawiłem prawy monitor do pionu myszka nie reaguje tak jak powinna. Przykładowo:

- korzystam z Todoist, gdy najadę na jakiś task nad kółeczko do odhaczania zadań - nie podświetla się jako aktywne to kółko, nad którym przesuwam myszkę, tylko dwa niżej. Problem dotyczy tylko dolnej części monitora - tak około 10 cm od dołu.

- od kilku dni myszka na prawym monitorze przesuwa się odrobine wolniej i lekko laguje (czyli na tym pionowym) - mega wkurzające

 

Obecnie pracuję na rozdzielczości Skalowalnej, bo dla domyślnej dla monitora wszystko jest za małe, aczkolwiek gdy przełączę na domyślną dla monitora - działanie myszy jest poprawne (położenie faktycznie pasuje do tego co widzę).

 

Macie jakiś pomysł jak to naprawić?#2 Przemysław Niemczuk

Przemysław Niemczuk
  • 219 postów
  • SkądStrzegom, Poland

Napisano 21 kwietnia 2021 - 07:48

Doszedł kolejny problem. Na obu monitorach mam takie mikroopóźnienie. To najlepiej widać podczas pisania. Piszę i znaki pojawiają się po dosłownie pół sekundzie. Tak jakby pamięć była zapchana i komputer działał z opóźnieniem. Nie ma tego, gdy odłączę komputer od monitorów.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych