Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Zdjęcia] Nie mogę zaimportować zdjęć z iPhone na Maca - program ich nie widzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 04 stycznia 2021 - 22:42

Witam

 

Ostatnio byłem zmuszony zresetować mojego iPhone 6S do ustawień fabrycznych z powodu pewnego bugu...

 

Zaimportowałem więc wszystkie zdjęcia na Maca, używając aplikacji Zdjęcia - niestety Mac nie był mój i działał pod kontrolą MacOS Catalina.

 

Następnie zrobiłem format i ustawiłem iPhone jako nowego, celowo nie przywracając danych z kopii zapasowej - chciałem wgrać wszystko ręcznie.

 

Przy wgrywaniu zdjęć pojawił się problem, bo w aplikacji Zdjęcia nie znalazłem opcji eksportu z powrotem na iPhone...

 

Użyłem więc opcji synchronizuj w Finderze.

 

Niestety okazało się, że wgranych w ten sposób zdjęć nie mogę na iPhone w żaden sposób edytować...

 

Udało mi się "przechytrzyć" iOS poprzez powielenie wszystkich zdjęć, a następnie usunięcie oryginałów, również poprzez opcję synchronizuj, tyle że tym razem w iTunes - miałem wtedy dostęp tylko do PC

 

Osiągnąłem to, co chciałem - iPhone rozpoznaje zdjęcia jako swoje i pozwala je obrabiać, wysyłać etc - problem w tym, że nie mogę ich teraz zaimportować na Maca, bo aplikacja Zdjęcia na Macu w ogóle ich nie widzi i pokazuje, że na iPhone nie ma żadnych zdjęć.

 

To jakaś bzdura! Co mam zrobić, żeby zarówno Mac jak i iPhone rozpoznawały i pozwalały obrabiać albo przesyłać dowolne zdjęcia, nieważne czy zrobione na iPhone, czy wgrane po kablu, czy wysłane mailem etc...

 

iPhone, Mac i PC, których używałem były przypisane do trzech różnych Apple ID - czy to ma jakieś znaczenie?

 

Jeśli zrobię nowe zdjęcia za pomocą iPhone, to normalnie mogę je importować, bo są wdziane przez Maca. Tylko z tymi wgranymi po kablu jest problem.

 

Czy jeśli teraz zrobię kopię zapasową, sformatuję iPhona, a następnie przywrócę dane z tej kopii, to coś pomoże?


Użytkownik Szaden edytował ten post 04 stycznia 2021 - 22:50


#2 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 20 sierpnia 2021 - 16:54

[aktualizacja]

 

Przywracanie z kopii zapasowej nic nie zmieniło...

 

Ustaliłem, że problem polega na tym, że po wgraniu po kablu powieliłem te zdjęcia na iPhone i usunąłem oryginały

 

Wygląda na to, że kopie zdjęć wykonane na iPhone nie są widziane przez aplikację Zdjęcia na Macu, a zatem nie mogą być zaimportowane

 

Czy da się cokolwiek z tym zrobić?

Z góry dzięki za pomoc



#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 660 postów
  • Płeć:

Napisano 20 sierpnia 2021 - 17:41

Apple ID nie mają żadnego znaczenia. Zdjęcia zsynchronizowane (obojętnie czy przez Findera czy przez iTunes) są ustawione jako treść „sztywna”, tylko do odczytu w iPhonie. Tak, jak kiedyś synchronizowano muzykę, gdzie dało się odtwarzać rzeczy, ale nie można ich było zgrać na inny komputer (przynajmniej w pełni oficjalnymi metodami). I to nie jest bzdura, tylko pewna zaszłość historyczna. 

Zasadniczo aplikacja „Zdjęcia” jest zaprojektowana, żeby działać i synchronizować materiały przez iCloud. Synchronizowanie zdjęć przez Findera/iTunes to, lekko mówiąc, słaby pomysł. 

Tutaj, szczerze mówiąc, jedynym sensownym rozwiązaniem jakie widzę jest zrobienie kopii zapasowej zsynchronizowanych zdjęć do jakiejś chmury (np. OneDrive lub iCloud Drive) i zgranie ich na komputerze (korzystając ze strony internetowej lub stosownej aplikacji dostawcy usługi). 

Na przyszłość polecam nie kombinować. Jeśli się nie korzysta z przechowywania zdjęć w iCloud, to jedynym rozsądnym (moim zdaniem) ustawieniem jest postrzeganie iPhone'a jako aparatu, z którego zgrywa się Zdjęcia ręcznie na Maca/PC i traktowanie bazy w Zdjęciach (czy z czego tam korzystasz) jako głównego źródła. 

A tak ogólnie polecam bibliotekę iCloud, mniej problemów i od lat wszystko elegancko działa. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 20 sierpnia 2021 - 18:08

Jak ustawić postrzeganie iPhone jako aparatu?



#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 660 postów
  • Płeć:

Napisano 20 sierpnia 2021 - 19:16

No to się akurat ustawia w swoim mózgu. Jak mam aparat cyfrowy, to po zrobieniu zdjęć jak najszybciej zgrywam je na komputer, a te na karcie pamięci aparatu usuwam (albo traktuję je jako „mogą zniknąć i nic się nie stanie”). Inaczej idzie oszaleć jeśli chodzi o zarządzanie tym i zastanawianie się, co się stanie jeśli urządzenie X przestanie działać.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 31 sierpnia 2021 - 15:18

Nie zamierzam płacić za iClouda ;)

 

Potrzebuję rozwiązania, które pozwoli mi wygodnie przerzucać dane po kablu - w obie strony



#7 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 21 września 2021 - 21:42

Podlacz ipka pod windows, masz za stary ipek w stosunku do systemu, dziala to rowniez w druga steone, mam iP 11 i ElCapitan, zdjecia importuje ale plikow cideo juz nie.

MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#8 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 22 września 2021 - 06:14

Jeśli zdjęcia zostały wgrane z komputera poprzez synchronizację, to nie da się ich ponownie do komputera zgrać, bo teoretycznie na tym komputerze już one powinny być. Oficjalnymi narzędziami jak aplikacja Zdjęcia czy Pobieranie obrazów tego nie zrobisz. Pozostają jakieś aplikacje innych firm.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#9 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 25 grudnia 2021 - 00:47

"Odkopuję" temat, ponieważ dowiedziałem się o aplikacji iTools - podobno można wgrywać co się chce w obie strony i generalnie pozwala na znacznie większą ingerencję w iPhona niż standardowe metody.

Jedyny minus taki, że appka jest płatna :P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych