Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Brak samoczynnego przełączania się pomiędzy Wifi a LTE


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Wojttus

Wojttus
  • 38 posts

Posted 01 January 2021 - 17:23

Posiadam iPhone 12 mini (najnowszy iOS 14.3) jestem w sieci Plush (czyli na nadajnikach Plusa). Parokrotnie zauważyłem już pojawiający się, dość irytujący problem z przełączaniem się iPhone'a pomiędzy Wifi a LTE (taryfa którą posiadam nie udostępnia 5G, poza tym sieć Plus w mojej okolicy jeszcze nie udostępniło zasięgu 5G).

 

Problem polega na tym, że po wyjściu z mieszkania gdzie jestem normalnie podłączony do domowej sieci wifi (5.0 ghz) i wyjdę z mieszkania telefon często nie przełącza się na LTE (tzn. niby pokazuje ikonę że nie korzysta już z Wifi tylko z LTE ale w praktyce żadne strony się nie ładują itd. Rozwiązaniem jest włączenie choć na chwilę trybu samolotowego i jego wyłączenie. Wtedy telefon od razu prawidłowo korzysta z sieci LTE.

 

Zastanawia mnie na ile to jest problem urządzenia (a jeśli tak to czy to kwestia software czy hardware - jeśli to drugie to chyba będę musiał go oddać na gwarancję) czy to raczej kwestia operatora, bo jak niestety powszechnie wiadomo sieć Plus średnio się lubi z iPhone'ami.

 

Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem, nawet na innych modelach iPhonów?



#2 jgaribaldi

jgaribaldi
  • 1 posts

Posted 27 January 2022 - 09:59

Mam ten sam problem. Jak udało ci rozwiązać problem?
Pozdrawiam




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users