Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Uwaga na firmę https://ereveve.pl ereveve


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 dranreb

dranreb
  • 9 postów

Napisano 03 października 2020 - 15:11

Witam. 

 

 

Chciałbym ostrzec przed zakupem w firmie https://ereveve.pl.

Zakupiłem u nich Iphone 8 ,którego nie mieli na stanie(jak się później okazało). Po kliku dniach zrezygnowałem z zamówienia.

Przysłali mi formularz zwrotu pieniędzy, Odesłałem im formularz zwrotu 7/09/2020. Zaakceptowali go, i kazali czekać zgodnie z prawem 14dni. Parę razy był kontakt emailowy i telefoniczny ,ale do dzisiaj tzn. 3/10/2020 brak zwrotu. Sprawę zgłosiłem do Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Znalazłem w internecie klika podobnych spraw, jak moja. Jedna na ebay.com- ale już konto zawiesili.

 

Dam znać jak sprawa się potoczy dalej.

 

Pozdrawiam.

 

PS> Ciekawe oświadczenie na ich stronie:

https://ereveve.pl/aktualnosci/n/3/olx



#2 Wika000

Wika000
  • 3 postów

Napisano 26 października 2020 - 09:06

Hej mam pytanie. Czy dostałeś zwrot pieniędzy? Ja zakupiłam od nich  iphone 11 pro 20 dni temu i ostatnio odpisali mi że nie mają na stanie ale za dwa dni do nich przyjdzie i bedą wysyłać a paczka bedzie w pon czyli dziś i dalej jej niema. I teraz pytanie co robić? Czekać? Iść na policje?

 


  • DanielF lubi to

#3 arcoss

arcoss
  • 97 postów

Napisano 26 października 2020 - 11:48

"Chytry płaci dwa razy"


  • MC_ lubi to

 Mac Mini 2020 i7/16GB/256GB * DELL U3415W *  MacBook Air M1 16GB/512GB *  iPhone 12 Pro *  iPad Pro 11' (2020) *  iWatch 6 SteelSeries *  AirPods Pro *  Apple TV 4K *  2x HomePod Mini


#4 Wika000

Wika000
  • 3 postów

Napisano 26 października 2020 - 13:13

"Chytry płaci dwa razy"

Co masz na myśli?



#5 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 26 października 2020 - 13:31

Jak można wpłacać z góry pieniądze na konto jakiegoś sklepu krzak? Nawet go nie ma w żadnym ceneo czy innej porównywarce sklepów. Bez sądu się pewnie nie obędzie. Pieniądze utopione na długi czas pewnie, albo nie do odzyskania. Co Cie skusiło? Ile był tańszy od normalnej ceny?

Użytkownik Regiss edytował ten post 26 października 2020 - 13:35

iPhone 15 Pro


#6 Wika000

Wika000
  • 3 postów

Napisano 26 października 2020 - 19:44

Jak można wpłacać z góry pieniądze na konto jakiegoś sklepu krzak? Nawet go nie ma w żadnym ceneo czy innej porównywarce sklepów. Bez sądu się pewnie nie obędzie. Pieniądze utopione na długi czas pewnie, albo nie do odzyskania. Co Cie skusiło? Ile był tańszy od normalnej ceny?

Skusiła mnie cena 3200zł oczywisćie cena niska porównując do nowego ip z salonu ale musze zaznaczyć że to był odnowiony telefon a nie nowy 


Wiecie może czy w ogóle uda mi się odzyskać te pieniądze? W jaki sposób i jak najszybciej? 

Będę mega wdzięczna :)



#7 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 26 października 2020 - 20:03

Za 3999 zł był ostatnio u autoryzowanych sprzedawców, a za ok. 3500 zł można już kupić nówkę sztukę z drugiej ręki, co prawda od operatora ale można znaleźć kogoś kto ma z Play bądź Orange. Nie chcę się pastwić. Życzę Ci żeby wszystko dobrze się skończyło.

#8 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 26 października 2020 - 20:20

Play i Orange też już blokują więc telefony od operatorów straciły już sens.

Co do sprawy, to jak nie wysłali w terminie to zażądaj zwrotu pieniędzy oficjalnie mailowo. Jak nie oddadzą postrasz sądem, jak masz jakiegoś znajomego prawnika niech wystosuje odpowiednie pismo. Jak nie pomoże to tylko sprawa na policję i sąd.
  • krystek82 lubi to

iPhone 15 Pro


#9 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 26 października 2020 - 20:43

I znając zycie utopione kolejne pieniadze w opłatę od pozwu. Na szczescie ta bedzie niewielka.
Mowiac wprost. Na 99% kasa nie do odzyskania.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#10 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 26 października 2020 - 21:33

Play i Orange też już blokują więc telefony od operatorów straciły już sens.

Co do sprawy, to jak nie wysłali w terminie to zażądaj zwrotu pieniędzy oficjalnie mailowo. Jak nie oddadzą postrasz sądem, jak masz jakiegoś znajomego prawnika niech wystosuje odpowiednie pismo. Jak nie pomoże to tylko sprawa na policję i sąd.


Uuu, to zatrzymałem się na etapie że Orange planuje blokować a play jeszcze tego nie robi. Dobrze wiedzieć. I tak jak piszesz teraz już tylko autoryzowani sprzedawcy aby nie mieć problemów.

#11 arcoss

arcoss
  • 97 postów

Napisano 26 października 2020 - 23:00

Co masz na myśli?

 

Skusiła mnie cena 3200zł (...)

 

Właśnie to.


 Mac Mini 2020 i7/16GB/256GB * DELL U3415W *  MacBook Air M1 16GB/512GB *  iPhone 12 Pro *  iPad Pro 11' (2020) *  iWatch 6 SteelSeries *  AirPods Pro *  Apple TV 4K *  2x HomePod Mini


#12 Oleksandra Kutermacha

Oleksandra Kutermacha
  • 2 postów

Napisano 28 października 2020 - 17:22


Drodzy Państwo,
mamy duże grono osób które są zadowolone z naszych telefonów a nawet zebraliśmy jeszcze więcej zamówień dzięki poleceniom od naszych klientów i nie zawsze jest tak kolorowo jakby się mogło wydawać. Fakt faktem dostawca znowu się opóźnia na co wpływu nie mamy, ale tak to już jest, skoro pracujemy głównie na modelu dropshippingowym. Zgłosiliśmy że czekamy na towar i jeżeli ktoś dłużej nie chce czekać zwrócimy pieniądze - które zwróciliśmy jeżeli miał takie życzenie. Każdy przedsiębiorca liczy się z możliwością popełnienia jakiegoś błędu ale my zawsze staramy się je rozwiązać jak najszybciej. A co do osób które wypowiadają się na temat naszej firmy nie mając z nią styczności nie powinny się wypowiadać na ten temat ponieważ nasza firma jest legalna a nie jest żadnym scamem. A do osób które czekają na zamówienie prosimy o określenie się czy czekają czy chcą zwrot gotówki.
Pozdrawiam,
Aleksandra z ereveve.pl

#13 dranreb

dranreb
  • 9 postów

Napisano 28 października 2020 - 18:24


Dzień Dobry. 

 

PS. Najpierw odpowiedź do Pani "Oleksandra Kutermacha".

Niestety mija się Pani z prawdą i to mocno.

Piszę do Państwa emaile o zwrot zamównia nr 33. Jak trzeba to udostępnie emaile. 

Zwrot przyjęty przez Was (formularz zwrotu 7/09/2020). Do dzisiaj tzn. 28/10/2020 brak pieniędzy. To już miesiąc czasu.

Co Pani na to? Bardzo  proszę o odpowiedź. Pozwolę sobie zacytować Panią:

"Zgłosiliśmy że czekamy na towar i jeżeli ktoś dłużej nie chce czekać zwrócimy pieniądze - które zwróciliśmy jeżeli miał takie życzenie"

 

Moja sytuacja na dzień 28/10/2020

Na razie sprawa u rzecznika praw konsumenta. Czekam na informację od niego. 

Zaznaczam,że telefonu nie miałem fizycznie w rękach. 

Tylko zamówienie i po kilku dniach anulowanie zamówienia. Przekonało mnie do zamówienia(staram się być ostrożny w zamówieniach internetowych) obecność na portalu aukcyjnym ebay.com, z którego korzystam bardzo często. Teraz mają konto zawieszone na ebay.com z jedną negatywną opinią https://www.ebay.pl/usr/ereveve.pl?_trksid=p2053788.m1543.l2754. Sprawdzałem tą firmę po NIP przed zakupem, i  wiedziałem że jest to nowa firma, ale jednak się pomyliłem co do jej uczciwości. Telefony albo odbierają, albo nie. To samo z emailami - obecnie nie odpowiadają na moje ponaglenia. Infolinia wiecznie w “modernizacji”. Całkowity brak odpowiedzialności . 

 

Wykorzystam wszystkie możliwe opcje do odzyskania pieniędzy.

Będę informował, jak się sprawa toczy ....

 

Dane firmy w CEiDG https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx   

www.EREVEVE.PL  

NIP: 9581707733 , REGON: 385855401

 

 


Użytkownik dranreb edytował ten post 28 października 2020 - 18:25


#14 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 28 października 2020 - 19:20

Kupuj tylko w sklepach gdzie zapłacisz karta - w razie oszustwa masz chargeback. Oszuści nigdy nie maja płatności kartą bo znają ten mechanizm.
Fallout ...war, war never changes...

#15 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 28 października 2020 - 19:24

Kupuj tylko w sklepach gdzie zapłacisz karta - w razie oszustwa masz chargeback. Oszuści nigdy nie maja płatności kartą bo znają ten mechanizm.

A w czym oszustowi przeszkadza chargeback, który oznacza ni mniej, ni więcej, jak tylko zwrot kasy PRZEZ BANK? Potem bank oczywiście stara się odzyskać pieniądze od oszusta, ale tak samo może się starać kupujący. Dla kupującego to oczywiście duże ułatwienie, ale oszust, jak się dobrze rozpłynie, to i bank go nie znajdzie.



#16 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 28 października 2020 - 20:27

Banki mają lepszych prawników.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#17 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 28 października 2020 - 20:47

Chyba sobie kpisz. Pozwy w imieniu największego naszego banku podpisywane sa przez pracowników, którzy niejednokrotnie robia takie błędy, ze az sie płakać chce.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#18 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 28 października 2020 - 20:53

Ale masz jakąkolwiek ochronę, a zwykły przelew nie masz nic.


Fallout ...war, war never changes...

#19 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 28 października 2020 - 21:36

Ale masz jakąkolwiek ochronę, a zwykły przelew nie masz nic.

Tak, ale to nie ma związku z tym, co wyżej kolega napisał, że oszuści wiedząc o mechanizmie chargeback, unikają przyjmowania płatności kartą. Nie unikają. Uwielbiają karty kredytowe, a ilość przestępstw związanych w taki czy inny sposób z kartami kredytowymi jest ogromna.



#20 Oleksandra Kutermacha

Oleksandra Kutermacha
  • 2 postów

Napisano 28 października 2020 - 21:37

Panie Dranbed,
tak ma Pan rację - odezwaliśmy się do Pana w dniu dzisiejszym gdyż zaczęliśmy od nowa weryfikować cały system sprzedaży.
Gdybyśmy byli oszustami jak inni Państwo twierdzą to byśmy już dawno wszystko zamknęli i byśmy nawet się nie odzywali na tym forum - a jednak jesteśmy bo chcemy mieć wszystko klarowne.
Tak jak napisaliśmy wcześniej jeżeli pojawia się problem staramy się go rozwiązać i być w stosunku do klienta lojalni - mimo naszej zwłoki.
Masa hejtu się wylała że mamy niskie ceny - w takim razie proszę iść do sklepu APPLE czy do innego gdzie cenny są dużo wyższe i darować sobie hejt. Nie chcesz ? Nie ufasz ? Nie kupujesz!
Gdybyśmy chcieli oszukiwać to dawno byśmy zarobili ile trzeba i zamknęli działalność ;) a jak już Pan udostępnił nasz NIP to warto zobaczyć ze działamy bez przerwy od marca. Tak, nie mamy płatności kartą a mamy bramkę Paynow od mBanku czy też odroczoną płatność z TWISTO co byłoby trudne gdybyśmy byli oszustami.
Serdecznie Pozdrawiam,
Ola

#21 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 października 2020 - 07:36

Mnie zastanawia co innego. Co to jest "klasa A+" przy wyborze telefonu w tym sklepie? 


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#22 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 29 października 2020 - 08:14

W licznych aukcjach na allegro są to składaki Frankensteiny z Chin w dobrym stanie, niezbyt odrapane obudowy. A co w środku to tylko Chińczyk raczy wiedzieć.

iPhone 15 Pro


#23 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 29 października 2020 - 09:16

Mnie zastanawia co innego. Co to jest "klasa A+" przy wyborze telefonu w tym sklepie? 

"Telefony używane, które dzięki naszej ekipie serwisowej dostają drugie życie"


Użytkownik cesiu111 edytował ten post 29 października 2020 - 09:17


#24 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 29 października 2020 - 09:23

No tak, ale koleżanka zdawała sobie z tego sprawę. Tym bardziej więc się dziwię, bo okazji nie widzę.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#25 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 października 2020 - 09:53

To trochę lipa za taką cenę, zwłaszcza że pochodzenie telefonu nieznane. Ja tydzień temu sprzedałem 11 Pro za 3200 zł, roczny używany, ale idealny stan i kupiony w AOS. Pewnie teraz, po premierze 12, będzie więcej takich ofert.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych