Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone SE 2020 – opinie i wrażenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#151 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 10 maja 2020 - 14:38

Zadzwoń na infolinię i dowiedz się...


  • 5b46927ee6 lubi to

#152 marioo11

marioo11
  • 66 postów

Napisano 10 maja 2020 - 20:58

W Media Expert na początku czas wysyłki wynosił 7-14 dni. Dziewczyna zamówiła białego ponad dwa tygodnie temu i nadal ani słychu ani widu. Na ten moment na stronie jest podane, że czas wysyłki wynosi do 30 dni.

 

Ciekawe czy wynika to bardziej z pandemii, zapotrzebowania na telefony czy z każdego po trochę.

 

zamówiłem żonie białego se 2020 w poniedziałek 27.04 w cortlandzie, do odbioru był na drugi dzień.

wcześniej używała pierwszego se przez 3 lata i ostatnie 3 miesiące miała mojego półtorarocznego ip8 (ja zmieniłem na ip11) i jest mega zadowolona.

bawiłem się nim kilka dłuższych chwil i muszę przyznać, że telefon jest na prawdę spoko do normalnego używania (safari, messenger, insta). aparat też daje radę, bateria dwa dni (powyłączane ma działanie appek w tle, jasność auto, tryb oszczędzania energii włączony ale dużo na msngr i insta siedzi). ip11 zmiata go jednak wiekszym ekranem, lepszym aparatem (głównie po zmroku) i baterią



#153 MarekBobakowski

MarekBobakowski
  • 5 postów

Napisano 14 maja 2020 - 19:35

Miałem iPhone'a 8, potem przeskoczyłem na miesiąc na BlackBerry Key2 LE (drugi raz skusiłem się na Androida i drugi raz uciekałem gdzie pieprz rośnie) i teraz wróciłem na iPhone SE 2020.

 

Luźne spostrzeżenia po kilku dniach używania:

 

* szybkość działania: już w iP8 nie narzekałem, ale teraz po prostu bajka, mam wrażenie, że wszystko działa szybciej niż pomyślę ;) W porównaniu do Androida... Szkoda w ogóle gadać.

* bateria: trudno na razie coś powiedzieć, ale jest zdecydowanie bliżej iP8 niż choćby XR-a (którego też miałem), podam przykład z dzisiaj: telefon zdjęty z ładowarki indukcyjnej o 8 rano, przy kawie porannej godzina internetu, w ciągu dnia godzinna wideokonferencja na Teamsach, godzinne bieganie z muzyką w tle (podcast), poza tym cały czas przychodzące powiadomienia (mam ich sporo) mail, sms, TT, teamsy, itp., zerknięcie czasami tu i tam w net, kilkanaście minut rozmów telefonicznych, w sumie jest godzina 20:30, mam 4:15 SOT i 5:04 w ogóle. Ile jeszcze baterii? 28%.

* zdjęcia ładne, tysiąc razy lepsze niż w BB Key2 LE ;), ale też ładniejsze (kwestia gustu nie jestem fotografikiem) niż w iP 8

 

Poza tym? To po prostu ósemka :) Nie oszukujmy się. Ale ja kupiłem z pełną premedytacją. Chciałem wrócić na iOS i nie chciałem nic wielkiego. Dla mnie wielkość 6/7/8/SE 2020 jest optymalna. Z X/XS bym się męczył.



#154 M.A.D.Z.I.A

M.A.D.Z.I.A
  • 108 postów

Napisano 15 maja 2020 - 12:48

Miałam przez wiele lat iPhone 7 i zmiana na iPhone SE 2020 to mega krok w przód. Super, ze Apple słucha klientów i w dalszym ciągu nie zrezygnowało z TiD. Jak dla mnie to jedyny słuszny sposób odblokowywania telefonu. Miałam 6m iPhone X i nie przypadł mi do gustu. Mam nadzieje, ze kolejne iphony dadzą wybór TiD albo FiD.
SE jak dla mnie wymiata. Szybkość działania i aparat jest mega.

#155 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 24 maja 2020 - 08:12

Też zamierzam zamienić iP8 na SE2020 w perspektywie kilku miesięcy. Tymczasem egzemplarz dla żony (wymiana SE1 na SE2) jest już w drodze :)

Taka ciekawostka - wysłali go z Czech do... Kolonii :) Ostatnia rzecz, jaką kupowałem pojechała z Czech do Bielska, a stamtąd do mnie ale co ja wiem o logistyce...

 

Sądzę, że SE będzie dla nas zupełnie wystarczający. TiD w niczym mi nie przeszkadza, kabli i ładowarek Lightning mamy kilka szuflad, szkoda trochę słuchawek na jacka (mamy kilka szuflad) ale taka jest cena postępu ;) Właściwie to do słuchania ze słuchawkami i tak wybieram iPoda nano...


Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#156 Mikis314

Mikis314
  • 90 postów

Napisano 23 czerwca 2020 - 21:09

Witam, przesiadł się ktoś z IPhone 11 na SE 2020? Zastanawiam się nad taką zmianą ze względu na rozmiar :)



#157 Snipper42

Snipper42
  • 251 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 czerwca 2020 - 06:12

Zamiana iPhone 8 na SE2020 po miesiącu użytkowania

 

Mimo tej samej obudowy-Jest przeskok 

 

Na Plus po przesiadce: 

 

Mega szybkie dzialanie 

 

"dopakowany" aparat (mam bezpośrednie porównanie z iPhone 8) i jest postęp, mimo iż cyfrowy, zdjęćia mają więcej szczegołów. 

 

Bateria trzyma całkiem przyzwoicie

 

Bardzo przyjemnie wygląda edycja Product RED 

 

Obsługa & touch ID są dla mnie niezastąpione

 

Ja wiem ze forma z przeszłości... Ale robi robotę, nie jest tak bardzo narażony na uszkodzenia... 

Jak dla mnie-Dobry wybór, nawet przy przesiadce z ósemki.



#158 5b46927ee6

5b46927ee6
  • 483 postów
  • Płeć:

Napisano 24 czerwca 2020 - 08:34


Ja wiem ze forma z przeszłości... Ale robi robotę, nie jest tak bardzo narażony na uszkodzenia... 

 

Dla mnie to takie były plecki z 7. szkoło 8 i wyżej to już trzeba uważać.
 



#159 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 24 czerwca 2020 - 08:38

No tak, ale przez to 7 nie ma ładowania indukcyjnego.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#160 Snipper42

Snipper42
  • 251 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 czerwca 2020 - 09:45

No tak, ale przez to 7 nie ma ładowania indukcyjnego.

 

Otóż to, a jest to funkcja całkiem praktyczna i przydatna... 

Obecnie w pracy korzystam tylko z indukcji, i nawet czas ładowania nie jest przesadnie dluższy od przewodowego. 



#161 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 24 czerwca 2020 - 10:31

Dokładnie. Ja też w pracy mam na indukcyjnej, pionowej ładowarce. Dzięki temu od razu widzę kto dzwoni, mogę swobodnie odebrać i przemieszczać się z telefonem bez konieczności odpinania kabla.


  • MasterM lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#162 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 02 lipca 2020 - 15:07

Niektórzy tutaj śledzą moje wpisy i różnie reagują (nie wiem dlaczego). Pragnę zatem donieść, że sprzedałem drogie iPhone, ostatni to XS i poszedłem w SE2 i do tego Smart zegarek, ale nie Apple.

Co do samego telefonu, jak wszędzie wszyscy piszą, stara znana obudowa typu „odgrzewany kotlet”.
Na temat samego wnętrza telefon telefonu jeszcze się nie wypowiem bo spędziłem z nim raptem kilka godzin.
W porównaniu do 8 cieszę się, że dodali 1GB RAM, eSIM oraz nowy procesor.
Jak to będzie dalej wyglądać, dam znać bo być może kogoś zainteresuje taka przesiadka po modelach takich jak 8, XS, XS MAX czy 11 pro.

Ps. Dodam, że z przyjemnością pożegnałem takie telefony jak Sony Xperia 10, Redmi Note 8T czy 1+ 8 pro.

Użytkownik Aastelix edytował ten post 02 lipca 2020 - 15:10

iPhone 11


#163 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 02 lipca 2020 - 15:29

jaki zegarek kupiłeś i czy możesz na nim odpowiadać na powiadomienia?



#164 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 15:36

Niektórzy tutaj śledzą moje wpisy i różnie reagują (nie wiem dlaczego). Pragnę zatem donieść, że sprzedałem drogie iPhone, ostatni to XS i poszedłem w SE2 i do tego Smart zegarek, ale nie Apple.

Co do samego telefonu, jak wszędzie wszyscy piszą, stara znana obudowa typu „odgrzewany kotlet”.
Na temat samego wnętrza telefon telefonu jeszcze się nie wypowiem bo spędziłem z nim raptem kilka godzin.
W porównaniu do 8 cieszę się, że dodali 1GB RAM, eSIM oraz nowy procesor.
Jak to będzie dalej wyglądać, dam znać bo być może kogoś zainteresuje taka przesiadka po modelach takich jak 8, XS, XS MAX czy 11 pro.

Ps. Dodam, że z przyjemnością pożegnałem takie telefony jak Sony Xperia 10, Redmi Note 8T czy 1+ 8 pro.

Tak, ale z  przyjemnością poczytam co napiszesz w temacie innym na forum czyli porównanie iOS Android co do wrażeń z OP8  ;) i czemu tak z przyjemnością pożegnałeś, a co do śledzenia ja np nie śledzę, a lubię poczytać o wrażeniach takich więc dlatego pytam Cię czasem o to, a reaguje normalnie ...



#165 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 02 lipca 2020 - 15:37

jaki zegarek kupiłeś i czy możesz na nim odpowiadać na powiadomienia?

Żaden inny oprócz AW nie pozwala na odpowiadanie na powiadomienia. Tylko czytanie treści.

iPhone 15 Pro


#166 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 02 lipca 2020 - 18:21

Aastelix rzuć w iOS vs Android porównanie albo opinię o 1+8 Pro. Z tego co czytam na forum androida, jest mnóstwo problemów z retencją wyświetlacza, nie potrafią trafić dobrego ekranu

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#167 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 21:47

Niektórzy tutaj śledzą moje wpisy i różnie reagują (nie wiem dlaczego). Pragnę zatem donieść, że sprzedałem drogie iPhone, ostatni to XS i poszedłem w SE2 i do tego Smart zegarek, ale nie Apple.

Co do samego telefonu, jak wszędzie wszyscy piszą, stara znana obudowa typu „odgrzewany kotlet”.
Na temat samego wnętrza telefon telefonu jeszcze się nie wypowiem bo spędziłem z nim raptem kilka godzin.
W porównaniu do 8 cieszę się, że dodali 1GB RAM, eSIM oraz nowy procesor.
Jak to będzie dalej wyglądać, dam znać bo być może kogoś zainteresuje taka przesiadka po modelach takich jak 8, XS, XS MAX czy 11 pro.

Ps. Dodam, że z przyjemnością pożegnałem takie telefony jak Sony Xperia 10, Redmi Note 8T czy 1+ 8 pro.

I jak Ci się używa SE 2020, nie żałujesz przesiadki z wyższego modelu?

#168 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 03 lipca 2020 - 13:53

Wiadomo, że bralijecdobrego ekranu, gestów i lepszej baterii.
Natomiast moja praca jest bardzo mobilna i ciagle gdzieś się poruszam z telefonem. Na pewno jest szybko i wygodnie.

Ps. Zauważyłem taki problem, że jak kończę rozmowę to odłożeniu telefonu od ucha telefon się nie wybudza. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?
Mam założone szkło z czarną ramką z ósemki ale tam czujniki są na tym samym miejscu i są przezroczyste dziurki. Tym bardziej, że jak przykładam telefon do ucha to ekran gaśnie - w drugą stronę nie działa.

iPhone 11


#169 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 03 lipca 2020 - 14:36

Wiadomo, że bralijecdobrego ekranu, gestów i lepszej baterii.
Natomiast moja praca jest bardzo mobilna i ciagle gdzieś się poruszam z telefonem. Na pewno jest szybko i wygodnie.

Ps. Zauważyłem taki problem, że jak kończę rozmowę to odłożeniu telefonu od ucha telefon się nie wybudza. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?
Mam założone szkło z czarną ramką z ósemki ale tam czujniki są na tym samym miejscu i są przezroczyste dziurki. Tym bardziej, że jak przykładam telefon do ucha to ekran gaśnie - w drugą stronę nie działa.

Jeśli chodzi o baterię, tą naprawdę jest tak beznadziejnie, jak mówią internety?
Planujesz zostać z nim dłużej, czy to tylko zastępstwo do czasu noqucu iPhonów?
Sprzedałem właśnie swojego używanego 11 Pro za bardzo dobre pieniądze i mam teraz dylemat, co robić :)
iPhone SE 2020 z czarnym frontem we wszystkich wersjach to strzał w dziesiątkę. Ten z białym tyłem jest piękny moim zdaniem :)

#170 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 03 lipca 2020 - 15:24

Na ocenę baterii to za wcześnie. Nie jest źle. Miałem przez jakiś czas Sony Xperia 10 jako firmowy tam bateria to był dramat SE2 w porównaniu do niego ma miodną baterię.
Na razie nie planuje zamiany. Kasę z droższych telefonów wydałem ma zegarek sportowy. Taki mały telefon jest jak znalazł na siłownie, na bierznię bieżnię czy do biegania.
W sumie to wiedziałem na co się piszę.
Ja odkupiłem nowy z Play za 1800 więc nawet za ósemką nie patrzyłem. Takim telefonem nie poszpanujesz.

I jeszcze jedna ważna kwestia, ale to już w porównaniu do androida. Kultura pracy CarPlay to niebo a ziemia do Android auto. Aplikacja od Apple funga znacznie lepiej i płynniej od tej robocikowej.
Owszem, zagospodarowanie ekranu nie jest tak dobie jak w całej konkurencji ale jakie to ma znaczenie...


iPhone 11


#171 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 29 lipca 2020 - 10:46

Po kilku tygodniach użytkowania dodam, że o ile w pracy i na codzień telefon się sprawdza szczególnie, gdy mam stały dostęp do gniazdka lub samochodu. To na wczasach jest tragedia, bo jak się przemieszczam, robię zdjęcia, coś poczytam, obejrzę to telefon traci szybko prąd a brak prądu w pobliżu bardzo komplikuje sytuacje.

Telefon nie nadaje się na dłuższe wypady i nie pozwala też zapomnieć o ciągłym ładowaniu. Na wczasach chwila nieuwagi, relaksu i zostaje bez telefonu. Niby rano naładowany a w południe już zero.
Oprócz tego telefon super i płacenie przez TID dużo wygodniejsze niż wcześniej przez skanowanie twarzy.
Telefon nie dla każdego, szczególnie nie dla ludzi wrażliwych na baterie i ciągłe ładowanie.

iPhone 11


#172 nieSwiety

nieSwiety
  • 22 postów

Napisano 29 lipca 2020 - 10:55

Przesiadłem się w poniedziałek ze starego SE na nowy. Wszystko było by idealnie gdyby nie bateria. Szczerze, to chyba jest nawet identycznie jak w starszym modelu. Mniej więcej w tym samym czasie podłączam nowy telefon do ładowarki co stary.

#173 Lucek123

Lucek123
  • 31 postów

Napisano 29 lipca 2020 - 13:49

Kurczę czytając jak bardzo ta bateria jest słaba będę odradzał ten model siostrze bo przy jej używaniu to musiała by codziennie z powerbankiem chodzić. Jestem ciekaw czemu Apple wrzuciło baterię z odzysku a nie wrzucili troszeczkę większej i każdy by był zadowolony.

#174 nieSwiety

nieSwiety
  • 22 postów

Napisano 29 lipca 2020 - 14:12

Kurczę czytając jak bardzo ta bateria jest słaba będę odradzał ten model siostrze bo przy jej używaniu to musiała by codziennie z powerbankiem chodzić. Jestem ciekaw czemu Apple wrzuciło baterię z odzysku a nie wrzucili troszeczkę większej i każdy by był zadowolony.


Częstsze ładowanie = szybsze zużycie baterii = wymiana baterii / telefonu, czyli pieniądz. Ja to tak widzę. Bo gdyby nie to było by naprawdę dobrze. Kolejny model który byłby na długie lata.

#175 Lucek123

Lucek123
  • 31 postów

Napisano 29 lipca 2020 - 14:22

Częstsze ładowanie = szybsze zużycie baterii = wymiana baterii / telefonu, czyli pieniądz. Ja to tak widzę. Bo gdyby nie to było by naprawdę dobrze. Kolejny model który byłby na długie lata.

Też mi się tak wydaje no cóż nie mój target ,ale słaba akcja ze strony Apple bo dużo ludzi interesowało się bądź interesuje tym telefonem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych