Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

patrzcie jak latwo otworzyć iPoda mini :))


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 yacenty

yacenty
  • 2 postów

Napisano 20 marca 2006 - 20:20

zwykle nie mam w zwyczaju uczestniczyc w forach, ale te mnie akurat zainteresowalo, mialem ostatnio problem ze swoim malenstwiem, a mianowicie moj mini 4GB calkowi zmarl i wstac nie da rady, ladowalem, chuchalem, piescilem, nic, cala noc sie ladowal poprzez ladowarke, rano wstaje, on sie dalej laduje, odlaczam, zakladam sluchawki, i znowu ten komunikat, ze bateria nie jest wystarczajaca naladowana i bye, moze rzeczywiscie nasza zima poprostu mu nie sluzy, te mrozy po -25 stopni daly o sobie znac, ale jesli juz nic po naszej baterii, to mozna ja wymienic, a dokladniej zrobic tak, kupic na allegro nowa:

[url]http://www.allegro.pl/item92774777_bateria_ipod_mini_ec003_500mah_nowa_fv.html[/url]

dalej, poprostu otworzyc swoje cacko w sposob nastepujacy:

[url]http://www.ipodbattery.com/ipodminiinstall.html[/url]

i chyba sprawa zalatwiona, wiec mysle, ze nie trzeba koniecznie wydawac pieniedzy na zew. baterie od belkina tylko ja samemu wymienic :))

pozdrawiam

#2 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 20 marca 2006 - 23:57

Tak jest, kolega ostatnio otwierał tak Ipoda Nano, lecz nie z powodu baterii, a ekranika (przestał wyświetlać utwory). Jest to naprawdę łatwe i przyjemne :) Co do mrozów, może ktoś oglądał ostatnimi czasy TOP GEAR z rywalizacji aut w konkursach zimowych (taki jajcarski odcinek sobie panowie zrobili a propo olimpiady) Była tam próba, jak długo Citroen C1 wytrzyma przy wysokich mrozach ( odpalanie silnika i elektronika). W tym celu zamknięto autko w specjalnej komorze, a w samym autku prezentera TOP GEAR. Ale o co chodzi? Ano oto, że ów gość, żeby się nie nudzić, wziął sobie do auta Ipoda Mini. Okazało się, że przy -25 stopniach Celsjusza, kiedy gość już kwiczał z zimna a fura nie odpalała (działał jeszcze akumulator) Ipodzik włączał się i odtwarzał muzykę bezproblemowo, co wprawiło w osłupienie całą ekipę testującą ów pojazd :) Naprawdę polecam obejrzenie, ubaw niezły, na pewno powtarzają te odcinki na TVN Turbo. Także, nie straszny Ipodom mróź:) Przynajmniej w tym wypadku, w moim również..

#3 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 21 marca 2006 - 09:10

iPod otwiera się prawie tak samo prosto jak Mac Mini :)
Dołączona grafika

#4 yacenty

yacenty
  • 2 postów

Napisano 21 marca 2006 - 09:37

hehe

czyli tak jak wszystko ... srubokretem, na tej stronce co podalem sa jeszcze sposoby otwierania kazdego rodzaju iPod'ow, trzeba tylko poszperac... :)

[url]http://www.ipodbattery.com/ipod2k4install.htm[/url]
[url]http://www.ipodbattery.com/slimipodinstall.htm[/url]
[url]http://www.ipodbattery.com/ipodinstall.htm[/url]

wszystko jak na dloni i wszystko srubokretem :PP

#5 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 21 marca 2006 - 14:27

ów gość, żeby się nie nudzić, wziął sobie do auta Ipoda Mini. Okazało się, że przy -25 stopniach Celsjusza, kiedy gość już kwiczał z zimna a fura nie odpalała (działał jeszcze akumulator) Ipodzik włączał się i odtwarzał muzykę bezproblemowo, co wprawiło w osłupienie całą ekipę testującą ów pojazd :)


Tony, akurat mając conieco wspólnego z produkcją TopGear mogę cię zapewnić, ta muzyka z iPoda nie pochodziła. Tak samo jak muzyka której "słucha" Stig. Wszystko jest nakładane podczas montażu.
A zdumienie ekipy to w którym miejsce zauważyłeś? Bo w moich egzemplarzach tego odcinka, a mam ich trzy, w trzech różnych wersjach, o iPodzie wspomina się dwa razy.
10:13:51, Hammond: "The C1 comes with a little socket you can plug in your iPod, and the office very kindly provided me one, they've put some music on it".

10:15:50, Hammond: "I'll try the iPod".

Ale żadnego osłupienia nie widzę.

#6 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 21 marca 2006 - 15:32

No cóż, musiałbym obejrzeć to jeszcze raz, oglądałem to już jakiś czas temu zagranicą, wiem że niedawno leciało w TVN Turbo.

mogę cię zapewnić, ta muzyka z iPoda nie pochodziła


No to jak, Hammond kłamał? Z tego co ja słyszałem, muzyka pochodziła z Ipoda. Muzyka pewnie i tak jest nakładana z w czasie montażu, ale po coś gość wziął tego ipoda do auta. Stwierdził, że gra i ja mu wierzę, niezależnie co panowie w produkcji póżniej z tym dzwiękiem zrobili.

#7 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 22 marca 2006 - 12:53

(o/t, ale fajny, bo o Top Gearze)

No to jak, Hammond kłamał? Z tego co ja słyszałem, muzyka pochodziła z Ipoda. Muzyka pewnie i tak jest nakładana z w czasie montażu, ale po coś gość wziął tego ipoda do auta. Stwierdził, że gra i ja mu wierzę, niezależnie co panowie w produkcji póżniej z tym dzwiękiem zrobili.


Wierzysz tak samo jak w to, że Stig słucha Koncertów Brandenburskich, które "lubi", podczas gdy radio w TVRze ma na wyświetlaczu napisane jak w pysk "OFF"? ;-) Albo w to, że to co oglądzasz, to jedno okrążenie na czas gościa programu? Rekordzistką była chyba najlepsza zresztą Ellen MacArthur, jej "celebrity lap" zmontowano z 9 przejazdów czterema różnymi samochodami...
Grać to pewnie ten iPod i zagrał (czemu miałby nie zagrać - cały zeszły tydzień słuchałem muzyki z iPoda po 4h dziennie na jednej baterii jeżdżąc w górach na nartach bez ładowarki i kompa), tylko że po pierwsze produkcja TV ma swoje prawa (w tym wypadku iPod był uzasadniony faktem posiadania odpowiedniego gniazdka przez C1 oraz konwencją scenariusza), a po drugie, słychać w tym fragmencie, że się dźwięk jest nie taki jak trzeba - iPod gra tak, jakby głośniki były w hali, na zewnątrz samochodu (posłuchaj, jakie jest echo), tymczasem powinien grać przytłumiony i bez echa, bo w końcu gra głośnikami, które umieszczone są w drzwiach auta...

#8 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 24 marca 2006 - 14:08

Wierzysz tak samo jak w to, że Stig


Już sam nie wiem w co wierzę, w tym odcinku było tyle "rzeczy nie do wiary" ,że pogubiłem się w tym już zupełnie. Tu chłopaki ściagali się z bobslejami(czy jak im tam), tu facet udawał Małysza skacząc ze skocznie na skuterze itd..

że się dźwięk jest nie taki jak trzeba - iPod gra tak, jakby głośniki były w hali, na zewnątrz samochodu


Tak zwróciłem na to uwagę, myślałem że gośc opuścił szyby albo co, dla lepszego efektu. Przecież tak to byłoby bez sensu, każdy głupi zorientowałby się że zamiast ipoda, ekipa testowa zafundowała mu dyskotekę w hali.


Grać to pewnie ten iPod i zagrał (czemu miałby nie zagrać)


Przez ostatnią zimę pojawiało się sporo postów, nie tylko na applenews, rodzaju "Ipod nie działa, czy to przez mróź?" Postem o TopGear chciałem tylko zaznaczyć, że Ipod dobrze znosi niskie temperatury, to wszystko. Co do producenckich kombinacji się nie wypowiadam, bo się nie znam.

Ale się NTG powoli robi..

Pozdrawiam wszystkich fanów TOP GEAR mimo wszystko!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych