Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 11 PRO vs iPhone XS - który wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 zapsu

zapsu
  • 135 postów

Napisano 19 września 2019 - 11:26

Szanowni i Szanowne,

już jutro wielu z Was otrzyma swoje egzemplarze iPhone 11 Pro. Wielu z Was obecnie używa iPhone XS.

Proszę o wypowiedzenie się w temacie - porównanie obu modeli.

Rozważam zakup jednego bądź drugiego i chętnie poznam Wasze opinie.

Pozdrawiam

#2 Sertuify

Sertuify
  • 55 postów

Napisano 19 września 2019 - 17:15

Od zapowiedzi 11-tek zastanawiałem się podobnie jak Ty. Przesiadka z SE. W końcu zdecydowałem się na XS’a w wersji 256GB. Reżyserem nie jestem żeby potrzebna była mi aż taka ilość obiektywów. W kwestii wizualnej byłem zdecydowany na kolor srebrny, tak więc zwykła 11 odpadła w przedbiegach. Reasumując jeżeli liczy się dla Ciebie aparat bierz 11 Pro, jeśli dobry telefon z duża ilością pamięci to XS 256GB.

#3 dwaeuro

dwaeuro
  • 89 postów
  • Płeć:
  • SkądNowa Huta

Napisano 19 września 2019 - 21:44

XS jest świetnym telefonem, ale dla mnie ma jedną dużą wadę, a jest nią bateria. Tak jak w XS MAXie spokojnie wytrzymuje dzień intensywnego użytkowania, tak w XS musiałem szukać ładowarki już ok 16:00... :( 



#4 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 20 września 2019 - 06:34

Co do baterii w Xs to tak jak w każdym innym telefonie wszystko zależy co robimy, jakie funkcje mamy powłączane itp. Ja np na baterie nie narzekam.

#5 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 20 września 2019 - 07:12

Ja dokładnie tak samo. Tylko raz mi się zdarzyło ze musiałem doładować w ciągu dnia a tak normalnie jeden dzień lekko, do półtora na jednym ładowaniu

#6 darovov34

darovov34
  • 102 postów

Napisano 20 września 2019 - 09:18

Jaka jest w rzeczywistości różnica, między ekranem 5,8 w X/XS a ekranem 5,1 ?
Ile notch "zabiera" z tego 5,8

Mam telefon 5,1 i przymierzam się do XS / XS Max. Nie wiem co będzie lepszym wyborem. I czy odczuje rzeczywiście różnice, wybierając XS

#7 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 20 września 2019 - 14:06

Tak ale jednak nowy iPhone 11 ma już 4000 mAh i myślę, że na przyszłość to jest lepszy wybór. iPhone Xs również przez długi czas jeszcze bedzie dobry i bedzie trzymał cenę w przeciwieństwie do Xr, ale jednak IP11 jest dużo lepszy


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#8 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 20 września 2019 - 16:43

Niedługi będzie rok jak mam XS. Dużo na nim pracuje (internet, muzyka, zdjęcia, aplikacje zewnętrzne itp.). Średni czas jaki działa dziennie na wyswietlaczu to 5-6 godz. W tym momencie nie mogę nic złego powiedzieć o tym modelu. Tak naprawdę nie brakuje mi w nim nic. Sam zastanawiam się nad sensem wymiany na 11 Pro. Jednak dokładać ponad 2 tys. do sumy jaką dostanę za XS nie ma sensu. Jeśli naprawdę macie luźno gotówkę to możecie kupić 11 Pro.

Użytkownik ASOT edytował ten post 20 września 2019 - 16:43


#9 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 20 września 2019 - 22:13

Jeśli ktoś dużo pracuje na IP XS i rozładowuje go w połowie dnia to i 11 pro też rozładuje. Cudów nie będzie. IP 11 pro to dobry wybór dla tych którzy byli na styk. Ja rzadko kiedy widzę baterie poniżej 20% wiec nie ma sensu wymieniać. Fakt to zasługa podłączania do kabla w samochodzie ale nawet i bez tego w ostateczności pod koniec dnia jakieś 30% zostaje. Do tego liczę ze ios 13 poprawi czas pracy na baterii
  • Remi73 lubi to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#10 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 20 września 2019 - 22:40

iPhone 11 tak szybko nie rozladujesz, może pociągnąć Ci jeszcze z 2 godziny dłużej ale wydaje mi się że Za jest dobrym wyborem na tą chwilę.

Użytkownik iDoit Serwis Apple edytował ten post 20 września 2019 - 22:40

Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#11 zapsu

zapsu
  • 135 postów

Napisano 21 września 2019 - 07:25

Oczywiście wszystko zależy od portfela i sposobu zakupu. Porównując ceny sklepowe różnica wynosi 700 zl. To niedużo przy tych kwotach.

Kupując jednak XS od osoby prywatnej zapłacimy 3300-3500 i różnica robi się bardzo duża.

Czy warto? Nie wiem bo za mało jest porównań. Obejrzałem trochę wideo w sieci i aparat w dzień wydaje się praktycznie taki sam, w nocy lekko lepszy. Ale nie wyglądało to tak rewolucyjnie jak Apple pokazało na keynote.

Kogo stać ten kupi 11 pro. Kogo nie, bądź nie będzie chciał tyle wydać kupi XS i będzie zadowolony.

#12 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 21 września 2019 - 13:35

Przy cenach sklepowych jasne lepiej brać 11. Co do tej baterii. Jak mówiłem. Skoro ktoś rozładowuje telefon o 13 to 11 pro rozładuje o 15. Lepiej ale dalej trzeba doładować. Każdy musi zdecydować za siebie. Według mnie kupować „pro” bez ładowania zwrotnego zmiany designu czy też czytnika pod ekranem jest trochę bez sensu. No chyba ze ktoś stawia na szeroki kat aparatu bo sama jakość jest bardzo podobna. Mnie odpycha wyglada tyłu. Mat jak mat ale błyszcząca obudowa obiektywów to żart. Nie wiem jak Apple mogło to zatwierdzić.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#13 revoo

revoo
  • 6 postów

Napisano 24 września 2019 - 15:38

Hej :)

 

Z racji tego, że moja "kariera" potoczyła się w kierunku iOS developmentu chyba najwyższy czas przesiąść się na sprzęt z nadgryzionym jabłkiem. Przy okazji byłby jakimś tam uzupełnieniem macbooka, ale z racji tego że 11 Pro nie jest żadną ewolucją mam sporo pytań i watpliwości.

 

Galaxy s6 mam już 4 rok, telefon dzielnie służy mi po dziś dzień. Mieszczę się bez problemu na 32 gb pamięci (sic!), wiec jak możecie się domyślic robię mało zdjęć, w związku z czym "killer feature" 11 Pro trochę mnie nie dotyczy. Największą bolączką mojego telefonu jest tragiczna bateria, która była beznadziejna w dniu premiery i po 4 latach nie mam już na nią określenia (1h/1,5h SoT jest chyba wymowne). Regularnie czytam ze przyszłoroczny Iphone to ma być jakiś gamechanger (jak co roku...) więc chciałbym kupić telefon, na którym ewentualnie za rok stracę jak najmniej przy założeniu, że plotki okazałaby się prawdziwe. Więc... co wybrać? 

 

Ceny XS i 11 Pro u autoryzowanych sprzedawców to odpowiednio +- 4699 pln i 5199pln (wersja 64 gb). Gdybym miał płacić tyle pieniędzy za XS'a to już wolałbym dopłacić do tegorocznego modelu, ale 5 tysięcy to bariera nie do przeskoczenia (sumienie mi nie pozwala płacić tyle za telefon). Więc w zasadzie ten kanał sprzedaży w tym momencie dla mnie odpada.

 

Dużo bardziej interesuje zakup zafoliowanego telefonu z przedłużenia umowy (mój obecny telefon zresztą zakupiłem w ten sposób i jestem zadowolony), które są dużo tańsze ale rozstrzał cenowy jest spory. Oczywiście póki co wybierając tą drogę ciężko kupić 11 Pro, co za jakiś czas mam nadzieje, że się zmieni. Pytania więc się tyczą w większości XS'a:

Orange i Play dalej nie blokują telefonu z racji niespłaconych ewentualnych rat?

Czego się wystrzegać przy zakupie teoretycznie zafoliowanej sztuki?

Jaka jest realna kwota za którą mogę kupić taki telefon? 3200-3300 to rozsądne pieniądze czy może trochę odleciałem?

 

...czy może jednak czekać miesiąc/dwa aż się pojawią 11 Pro z przedłużenia umów?

 

XR/11 odpadają ze względu na te okropne ramki - nie zdzierżę ich.

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi :)


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 24 września 2019 - 18:49


#14 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 24 września 2019 - 16:34

Internetowe doniesienia pokazują, że różnica w działaniu na baterii między xs a 11 pro jest rewolucyjna. Podobnie aparat. Jeśli jednak sumienie nie pozwala Ci przekroczyć 5 tysięcy, wybierz 11 bez pro. Ja mam XR i jestem zachwycony, nadal. 



#15 revoo

revoo
  • 6 postów

Napisano 24 września 2019 - 18:13

Internetowe doniesienia pokazują, że różnica w działaniu na baterii między xs a 11 pro jest rewolucyjna. Podobnie aparat. Jeśli jednak sumienie nie pozwala Ci przekroczyć 5 tysięcy, wybierz 11 bez pro. Ja mam XR i jestem zachwycony, nadal. 

 

To nie tak, że bateria jest dla mnie najważniejszym czynnikiem. Fajnie by było, by bateria umożliwiała normalne korzystanie z telefonu, bo w tym momencie wychodzę biegać i wracam po ponad godzinie z praktycznie rozładowanym telefonem. A zdaje się, że darkmode w iOS13 poprawi żywotność baterii na OLED-owych ekranach. Chyba, że się mylę?

 

W kontekście aparatu - wiem, widziałem że postęp jest spory. Lubię takie nowinki, ultrawide super sprawa, tryb nocny który jest rewelacyjny tylko, że... zdecydowanie nie jestem typem człowieka, który robi masę fotek i wyciąga telefon przy każdej możliwej okazji. 

 

Zdaje sobie z tego sprawę, że może to wyglądać jakbym na siłę sobie usprawiedliwiał zakup Xs'a. Gdybym jednak miał pewność, że Xs albo jakikolwiek inny telefon byłby dla mnie najlepszym wyborem nie prosiłbym tutaj na forum o jakieś sugestie i porady bardziej doświadczonych użytkowników i posiadaczy urządzeń Apple ;)

 

Dzięki za opinie, tak jak mówiłem ten ramki w 11 są dla mnie nie do zniesienia na ten moment.



#16 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 24 września 2019 - 19:55

Internetowe doniesienia pokazują, że różnica w działaniu na baterii między xs a 11 pro jest rewolucyjna. Podobnie aparat. Jeśli jednak sumienie nie pozwala Ci przekroczyć 5 tysięcy, wybierz 11 bez pro. Ja mam XR i jestem zachwycony, nadal.


To jest dobre wyjście w tym roku. Teraz Xr bardzo się opłaca, bardziej niż X, ale ma LCD zamiast OLED. Znacząco staniała też wymiana wyświetlacza, w Xr jest już tańsza niż w X. A iPhone 11 myślę, że będzie można dobrze kupić w styczniu.

Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#17 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 24 września 2019 - 20:34

W takim wypadku bez wahania bierz XS. Jak po tylu latach używasz jeszcze s6, która już na starcie miała najgorszą baterie w serii S Samsunga to wierz mi, że będziesz zachwycony tym co oferuje XS jeśli chodzi o czas działania. Jak poszukasz to za 3200-3400 kupisz na spokojnie egzemplarz z Play lub Orange. Nic się nie zmieniło, dalej nie blokują. 3300 a 5200? Różnica w procku prawie żadna, trochę gorsza bateria i sporo gorszy aparat na którym Ci nie zależy. 1900 zł różnicy to przepaść i nie warto tyle dopłacać do Pro, który ma z tym Pro tyle wspólnego co kot napłakał. W tej chwili nawet bym się nie zastanawiał.
Jak dla mnie żeby to był Pro to powinien być na wzór iPada pro. Usb c, ekran 120Hz, wsparcie rysika, multitssking z dwoma apkami na ekranie, ładowanie zwrotne dla Apple watch i airpods. A tak to taki sam telefon jak XS z lepszym aparatem. Reszta różnic to pierdoły.

Użytkownik Regiss edytował ten post 24 września 2019 - 20:43

iPhone 15 Pro


#18 harti

harti
  • 347 postów

Napisano 25 września 2019 - 07:10

..dalej nie blokują, ale nie wiadomo czy nie zaczną..

 

jeśli ma być w rozsądnej cenie to osobiście brałbym bardziej dystr. europejską, XS kosztuje 3700, choć może jeszcze spadnie trochę teraz, cena jest od wiosny taka sama..

kupujesz normalnie w sklepie (komisie gsm), dostajesz paragon, to tak jakbyś sobie kupił np. w Czechach.

 

sam się aktualnie zastanawiam bo dla mnie 3,5 k to max za telefon który tak średnio mi się podoba (notch i nie tylko) i też czekam na przyszłoroczny model..

 

gwarancję Apple masz 12 miesięcy i nie martwisz się że ktoś coś Ci nagle zablokuje za niezapłacony abonament..

a z rękojmią (czyli jakby drugi rok gwarancji) jest trochę loteria przy kupnie dystr EU, no ale coś za coś..

nie będę im robił reklamy i wklejał linków, na allegro/olx jest sporo takich ofert... 

 

p.s. tylko uważaj i nie wpakuj się w pseudo-refurba, czyli chińskiego składaka :) bo pełno tego...


Użytkownik harti edytował ten post 25 września 2019 - 07:29


#19 dyzio1

dyzio1
  • 95 postów

Napisano 25 września 2019 - 07:48

Jak będziesz cierpliwy, to za 3200 spokojnie znajdziesz. Za 3700 to Maxa kupisz tym bardziej, że maniacy nowych telefonów będą swoje wyprzedawać. 



#20 harti

harti
  • 347 postów

Napisano 25 września 2019 - 07:51

Jak będziesz cierpliwy, to za 3200 spokojnie znajdziesz. Za 3700 to Maxa kupisz tym bardziej, że maniacy nowych telefonów będą swoje wyprzedawać. 

nie wiem jak kolega wyżej, ale ja jeśli kupię to tylko nowy z 12 mies. gwarancją Apple.. z używkami różnie bywa.. nie wiem co ten telefon przeszedł, co miał wymieniane itp..



#21 zapsu

zapsu
  • 135 postów

Napisano 25 września 2019 - 09:08

Ja też polecam XS.

1900 zł różnicy to duża kwota. Wystarczy nad iPad lub Watch 4.

A zestaw iPhone XS plus watch 4 jest dużo fajniejszy niz sam iPhone 11 pro.

#22 revoo

revoo
  • 6 postów

Napisano 25 września 2019 - 09:12

nie wiem jak kolega wyżej, ale ja jeśli kupię to tylko nowy z 12 mies. gwarancją Apple.. z używkami różnie bywa.. nie wiem co ten telefon przeszedł, co miał wymieniane itp..

 

Ja też bardziej celowałbym w zafoliowany model :) Tylko nie wiem czy w pieniądzach o których pisałem jest w ogóle możliwy zakup takiej sztuki.



#23 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 25 września 2019 - 11:21

..dalej nie blokują, ale nie wiadomo czy nie zaczną..

No i co z tego że zaczną? Nawet jak tak zrobią to będzie się tyczyło umów zawartych po dniu wprowadzenia tych nowych regulaminów. Prawo nie działa w tył więc nie ma co na to patrzeć.

iPhone 15 Pro


#24 harti

harti
  • 347 postów

Napisano 25 września 2019 - 12:17

na OLX znalazłem ofertę sklepu GSM (Warszawa, Tesco Górczewska), nowy zafoliowany XS, dystr. EU za 3500, więc ceny już powoli spadają..

faktura marża, nie VAT



#25 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 25 września 2019 - 12:24

No to jak ktoś ma działalność to realnie z polskiej dystrybucji z Cortlanda czy innego MM wyjdzie go niecałe 3100. 

Jak dla mnie bardzo wątpliwa okazja.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych