Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Rolety IKEA TRÅDFRI vs Raspberry/Homebridge


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Homer

Homer
  • 9 976 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 sierpnia 2019 - 16:02

Witam wszystkich

 

Widzę, że chyba jestem pierwszy z powyższym pomysłem, więc zacznę od tego co juz wiem. Otóż moim celem jest dodanie rolet Ikea do już istniejącego środowiska, czyli Homebridge postawionym na Raspberry Pi 3B+ z pominięciem mostka Ikea Tradfri.

W pierwszej kolejności należałoby zakupić moduł ZigBee do malinki, znalazłem taki - https://www.dresden-...ontrol/raspbee/ oraz postepowac zgodnie z tymi instrukcjami https://phoscon.de/en/raspbee/install

Nastepnie wgrać plugin HUE/deCONZ i skonfigurować zgodnie z instrukcjami - https://github.com/e.../homebridge-hue - i tu pojawia się wątpliwość. Rolety jeszcze nawet nie są do końca dostępne w sprzedaży, nie widnieją na liście urządzeń kompatybilnych z pluginem HUE/deCONZ, ale to z czasem zapewne zostanie dodane. 

Nie jestem ekspertem w tym temacie, choć udało mi się juz skonfigurować ledy na sterowniku BleBox na suficie z Homebridge stąd proszę o wyrozumiałość jeśli w tym co napisałem wkradła się głupotka. Proszę jedynie o potwierdzenie lub sprostowanie tego co napisałem powyżej, gdyż nie chciałbym wydawać pieniędzy w ciemno a potem wyprzedawać sprzetu za pol ceny jeśli zadanie mnie przerośnie. 

 

PS. Tak wiem, taniej i szybciej byloby kupic ten mostek od Ikei, wgrac plugin Tradfri do maliny i cieszyc sie roletami. Takie rozwiązanie traktuje jednak jako ostateczne jeśli pierwsze nie ma racji bytu :)


Użytkownik Homer edytował ten post 04 sierpnia 2019 - 16:05

Game Center: .:HOMER:. Quality never goes out of style!
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych