Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Krok po kroku wkorzystanie udostepnionej drukarki!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marca 2006 - 15:38

Witam
Mimo usilnych prob i szukania sposobu na polacznie mac + Pc nic z tego nie wyszło,nadal nie mam źadnego rozwiazania( Wiecej o problemie tutaj ).
Teraz mam na celu chociaz korzystanie z drukarki chociaz przez IP czy ktos może krok po kroku wyjasnic co zrobic w Xp na ktorym jest zainstalowana drukarka i co w macu z ktorego chce drukowac!!!!
Z gory dzieki!!!

#2 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 19 marca 2006 - 21:34

Hej,
mam prawie identyczny problem z drukarka ( zamiast xp jest win 2000).
oto link gdzie gosc opisuje wszystko krok po kroku.
drukowanie
nie wiem, czy uda Ci sie zaadoptowac instrukcje do wlasnych potrzeb ( zmienne IP)

Mnie tak wkurzyla ta wredna blacha(udostepnianie wciaz nie dziala), ze zdecyduje sie chyba na kupno huba USB, tylko po to by drukarka byla podlaczona zarowno do blachy jak i Maca
pozdrawiam

#3 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marca 2006 - 21:46

Dzieki zobacze co da sie zrobic,na razie musze nie ma w domu instalik xp a bedzie potrzebna.HHmm co instrukcji to zbyt prosta nie jest.Jutro sie pobawie.Jak co to dam znac ,ale dalej czekam na jakies prostsze rozwiazanie!!!

#4 wodzu

wodzu
  • 69 postów
  • Skądk/Krakowa

Napisano 20 marca 2006 - 08:04

W kwesti problemu z połączeniem MAC==PC proponuję zrobić jak ja. Na macu stawiasz serwer FTP NetPrezent4.1 za free a na blaszaku intalujesz FileZilla też za free. Wówczas na Macu możesz sobie ustawić stałe IP żeby było prosto i łączysz się. Wszystko śmiga. Co do drukarki to jeszcze nie próbowałem. Rozumię ze masz ją podłączoną do blaszaka?

#5 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 marca 2006 - 11:06

Tak do blaszaka

#6 slash

slash
  • 400 postów

Napisano 20 marca 2006 - 15:41

Drukarkę masz podłączoną lokalnie do PC? Czy drukarka posiada jakiś inny port poza LPT/USB?

#7 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 marca 2006 - 22:49

robiłem po innym porcie (nie pamietam nazwy) ale chodziło o to zeby dzialala prze IP

[ Dodano: 2006-03-23, 14:24 ]
Hmm nie wiem jak ale udalo mi sie zrobic ze widzą sie kompy w sieci,mało tego drukarke rowniez sobie udostepnilem z PC i wszystko by bylo cacy gdyby nie to że dokument pokazuje jako wydrukowany a na Pc wisi i wisi i wisi w kolejce bez konca a wydrukowac sie nieche??????? :roll: :shock:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych