Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

FAQ iPod Touch (wersja testowa) - najczęściej zadawane pytania TU!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

#1 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 14:32

FAQ w dużej części nieaktualne. Szukamy chętnych do opracowania/pomocy w opracowaniu nowego FAQ.

Proszę o podawanie propozycji na kolejne pytania do FAQ. Pozdrawiam.

Jailbreak/Software

P: Co to jest Jailbreak?
O: Jest to dodanie możliwości instalacji programów/gier niestworzonych przez Apple do iPoda touch.

P: Jak to zrobić?
O: Wszystko opisane jest w filmach instruktażowych w temacie : http://www.myapple.p...jego-ipoda.html

Jeżeli masz oprogramowanie 1.1.2 albo 1.1.3 zacznij od kroku 1, jeżeli Twoje oprogramowanie to 1.1.1, zacznij od punktu 2.

P: Jak mam sprawdzić, jakie mam oprogramowanie?
O: Wejdź w Ustawienia -> To urzadzenie.

P. Czy to coś kosztuje?

O: Nie. Możesz jedynie dobrowolnie wesprzeć twórców Jailbreaka.

P: Czy zmieniajac soft/jailbreakujac tracę wszystkie dane na iPodzie?

O: Downgradując z 1.1.3 do 1.1.1 - tak. Używając opcji "Uaktualnij" - nie. Tracisz tylko wcześniej programy zainstalowane z Installera.

P: Czy tracę gwarancję Jailbreakując iPoda?

O: Jeżeli oddasz zjailbreakowanego iPoda do serwisu, gwarancja nie będzie honorowana. Jeżeli przed tym odtworzysz oprogramowanie na fabryczne (Restore), nie będzie problemu.

P: Nie mam Wi-Fi. Czy da się to zrobić inaczej?

O: Nie. Punkt 2 musisz zrobić przy pomocy Wi-Fi. Udaj się do kolegi/restauracji/kawiarni z Hotspotem i tam dokonaj instalacji.

P: Czy moge zrobic Jailbreak bez komputera?
O: Tylko w wersji 1.1.1 poprzez Wi-Fi.


P: Podczas zmniejszania softu do 1.1.1 dostaję error (1) albo (5). Co mam robić?

O: Upewnij się, że wykonujesz dobrze instrukcje z filmu. Metoda ta dobrze wykonana jest skuteczna w 100%

P: Czemu nie warto Jailbreakować 1.1.3?
O: Jeszcze dużo programów nie chce współpracować z tym softwarem. Niektórzy także narzekają na stabilność. Na serio warto zostać w tej chwili przy 1.1.2

P: Mam gdzieś, co mówicie, chce Jailbreaka 1.1.3!

O: Majac zajilbreakowanego 1.1.2 zainstaluj "BSD Subsystem" a potem "Official 1.1.3 Upgrader".

P: Czy to jest bezpieczne?
O: Tak. W żadnym przypadku nie można zepsuć swojego iPoda "na amen".

P: POMOCY! Mój iPod nie reaguje na moje sygnały/nie włącza się/mam z nim jakiś poważny, niezidentyfikowany problem.
O: Nie panikuj. Podłacz iPoda do komputera. Włacz iTunes. Wciśnij na raz przyciski Power i Home i trzymaj przez 15 sekund. iPod powinien pojawić się w iTunes. Wciśnij potem przycisk Odtwórz. Twój iPod odżyje!

P: Prosiłbym o jakiś link z przyzwoitym transferem do softa 1.1.1, 1.1.2, 1.1.3 - nie jailbreaka, ani nic - tylko czystego, oryginalnego softa pod iPod Touch.
O: http://tnij.org/111soft , http://tnij.org/112soft , http://tnij.org/113soft

P: Jak zainstalować taki soft jak go już mam?

O: Kliknij w Odtwórz/Uaktualnij jednocześnie trzymajac Shift (Option w OSX)

Installer

P: Jak zainstalować programy/gry?

O: Upewnij się, że przed tym masz wykonany Jailbreak. Następnie podłacz się do sieci Wi-Fi, wejdź w Installer, wybierz kategorię, np. Games, wcisnij tytuł danego programu i potem Install. Po chwili program pojawi Ci się na ekranie głównym.

P: Dlaczego tu jest tak mało dostępnych aplikacji? Dlaczego nie widzę programu, o którym mówicie?

O: Wejdź w kategorię Sources i zainstaluj "Community Sources"

P: Zainstalowałem Community Sources ale czy da się jeszcze więcej?
O: Tak, zajrzyj tu : http://www.myapple.p...inki-opisy.html

P : Czy sa dostepne polskie dodatki?
O: Oczywiście. W Installerze przejdź do zakładki Sources. Następnie wciśnij Edit, potem Add. W polu wpisz :
http://i.myapple.pl
. Potem powinna pojawić się kategoria "Polskie dodatki"

P: Czy da się zainstalować Gadu-Gadu?
O: Oczywiście. Zastosuj się do poprzedniego pytania. W kategorii Polskie dodatki będziesz miał program "mGadu"

P: Czy mogę zainstalować aplikacje z iPhone takie jak Maps, Weather, Stocks, Notes?

O. Oczywiście. Zastosuj się do tego tematu : http://www.myapple.p...az-1-1-3-a.html

P: Jak wykasować program?
O: Wejdź w zakładkę Uninstall. Wybierz program który chcesz usunać i wciśnij Uninstall.

P: Instalujac program, instalator pobiera plik, instaluje i nagle sie wylącza, programu zainstalowanego nie widać, co się dzieję?
O: Pewnie skonczyło Ci się miejsce na dysku, uzyj BossTool aby przenieść Fonts/Wallpapers/Applications na druga partycje i zwolnic miejsce na aplikacje.

Użytkowanie na codzień

P: Czy da się użyć iPoda jako dysku wymiennego?
O: Tak. Jeżeli zrobiłeś Jailbreaka mozesz uzyc programów z tego tematu : http://www.myapple.p...sb-win-mac.html

P: Czy da się otworzyć pliki *.doc , *.pdf?

O: Tak. Wrzuć je na serwer i otwórz poprzez Safari.

P: Czy moge zmienić wyglad mojego iPoda?
O: Tak. Pobierz program Summerboard a następnie wybierz sobie styl z kategorii Themes (Summerboard).

P: Czy da się wyłaczyć autokorektę?
O: Zainstaluj program KB. W ustawieniach pojawi ci się taka opcja.

P: Czy można właczyc polska autokorektę?

O: Tak, jest do zainstalowania w "Polskich dodatkach"

P: iPod mi się zawiesił, co mam robić?
O: Wciśnij na raz Home+Power przez 10 sek. Puść jak na ekranie pojawi się jabłko.

P: Czy jest jakis program do odbierania poczty w iPodzie?
O: Zastosuj się do tego tematu : http://www.myapple.p...az-1-1-3-a.html

Muzyka, filmy, zdjęcia

P: Jak wgrywać na to ustrojstwo muzykę/video/fotki?
O: Tak jak na każdego iPoda. Jeżeli nie wiesz jak, skorzystaj z tego tematu ; http://www.myapple.p...wsze-kroki.html

P: Czy mogę ściagac podcasty przez Wi-Fi?
O: Dzięki aplikacji MobileCast jest to możliwe.

P: Jaki jest najłatwiejszy program do konwersji video na Toucha?
O: Darmowy iPodME : http://noda.free.fr/...iPodME_v1.2.zip. Dla Mac OS X Handbrake : HandBrake

P: Czy mogę ustawić własna tapetę?

O: Tak, używajac programu Summerboard możesz wstawić tło "pod ikony" w ekranie głównym. Obraz wygaszacza ekranu zmieniasz przez ustawienia w iPodzie.

[b]P: Czy mogę jakoś szybciej przełaczac miedzy piosenkami niz odblokowywać klawiaturę?

O: Wciśnij szybko dwa razy Home.

#2 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 lutego 2008 - 20:56

dodaj powtarzajace sie pytanie o utrate gwarancji przy robieniu jb i restore zeby serwis sie nie obrazil. :)

#3 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 21:19

P: Czy da się otworzyć pliki *.doc , *.pdf?
O: Tak. Wrzuć je na serwer i otwórz poprzez Safari.


Albo wrzuc przez ssh i uzyh PDF Viewer/ books bodajze.

P: Czy moge zmienić wyglad mojego iPoda?
O: Tak. Pobierz program Summerboard a następnie wybierz sobie styl z kategorii Themes (Summerboard).


+ customize


Wiem, czepianie się. :) Możesz dodać dość często powtarzające się pytanie, czy wszystkie strony beda dzialac, mam na mysli flash/java.

Poza tym nie jest źle, obawiam się jednak, że taki faq dużo nie zmieni. :P

#4 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 21:26

nie czepianie się tylko mi pomagasz ;) zaraz edit. dzieki

#5 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lutego 2008 - 22:44

P: Czy zmieniajac soft/jailbreakujac tracę wszystkie dane na iPodzie?
P: Nie mam Wi-Fi. Czy da się to zrobić inaczej?
P: Czemu nie warto Jailbreakować 1.1.3
P: POMOCY! Coś zrobiłem nie tak! iPod się nie włacza/ pojawiaja sie jakies dziwne litery/nie wiem o co chodzi!
O: bzdury w odpowiedziach

P: Jaki jest najłatwiejszy program do konwersji video na Toucha?
O: szkoda, że nie dopisałeś, że mowa o programie dla windows

P: Czy mogę ustawić własna tapetę?
O: może by tak konkretnie - własną tapetę pod ikonami w springboard... bo standardową tapetę nie problem ustawić

P: FAQ pomogło. Czy mogę Ci się jakoś odwdzięczyć?
O: jeśli FAQ będzie współtworzone przez innych użytkowników MyApple, wypadałoby wywalić tą pozycję

Nie chcę przypominać, ale muszę - to jest forum makowe, i w pierwszej kolejności wypadąłoby wspomnieć o aplikacjach na maca.

#6 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 lutego 2008 - 23:05

mls - ty się czepiasz, to jest forum użytkowników sprzętu apple, a nie tylko makowców

#7 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 23:35

Jasne, dzięki mls. Racja ;)

#8 kubatyszko

kubatyszko
  • 333 postów
  • SkądTokyo

Napisano 25 lutego 2008 - 00:15

Q: Instalujac program, instalator pobiera plik, instaluje i nagle sie wylacza, programu zainstalowanego nie widac (ale w /Applications katalog czasem jest, niekiedy pusty albo brakuje plikow). A: Pewnie skonczylo ci sie miejsce na dysku, uzyj BossTool aby przeniesc Fonts/Wallpapers/Applications na druga partycje i zwolnic miejsce na aplikacje. -- Q: Czy moge zrobic JB bez komputera? A: Tylko w wersji 1.1.1

#9 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 lutego 2008 - 18:46

P: Jaki jest najłatwiejszy program do konwersji video na Toucha?
O: Darmowy iPodME : http://noda.free.fr/...iPodME_v1.1.zip. Dla Mac OS X Handbrake : HandBrake

na

P: Jaki jest najprostszy darmowy program do konwersji video na Toucha?
O: iPodME (windows), Ffmpegx (osx), Handbrake (uniwersalny, tylko z dvd-video)

ffmpegx mozna zmienic na inny bo nie dam glowy ze bedzie sie nadawal w 100%.

#10 previl

previl
  • 81 postów

Napisano 27 lutego 2008 - 14:04

P : Czy jeśli zakupiłem Ipoda w wersji 1.1.2/1.1.3, mogę bez przeszkód zrobić downgrade do 1.1.1. O : Oczywiście, w niczym to nie przeszkadza. P : Włączyłem SSH, wpisuję poprawny ares, ale wciążdostaje komunikat, couldn't find server. O : Aby korzystać z SSH twój Ipod nie może być uśpiony. Najlepiej wyłączyć autoblokadę, aby nie zerwało połaczenia. Pozdrawiam serdecznie :)

#11 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 lutego 2008 - 16:25

P: Zrobilem jailbreak do 1.1.x i nie moge polaczyc sie z iPodem przez SSH. O: Upewnij sie, ze w iPodzie masz wciaz zainstalowane OpenSSH. Ponadto, pierwsza proba polaczenia moze potrwac nawet minute. P: Zrobilem jailbreak na wyzszej wersji oprogramowania i wczesniej zainstalowane aplikacje nie dzialaja / zniknely itd. O: Aby uniknac problemow (szczegolnie przy przejsciu na soft 1.1.3) zrob jailbreaka na czystym iPodzie (tuz po Restore). Mozna by tez napisac co to jest "Restore" i "Update". BTW swietny zbiorek ;-) .

#12 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 27 lutego 2008 - 16:49

bleh, za pare dni zedytuje hurtowo juz nie mam mozliwosci edycji :(

#13 pietrak

pietrak
  • 27 postów

Napisano 11 kwietnia 2008 - 13:32

mam pytanie tam w wideo jak zrobic jailbreka są trzy punktu. Jak sie chce 1.1.1 to trzeba robic punkt 3??????

---- Dodano 11-04-2008 o godzinie 12:33 ----
P: mam pytanie tam w wideo jak zrobic jailbreka są trzy punktu. Jak sie chce 1.1.1 to trzeba robic punkt 3??????

#14 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 kwietnia 2008 - 14:46

Badz tak dobry i przybliz nam o jaki punkt chodzi, bo filmow jest wiecej.

#15 Ferrari_Alex

Ferrari_Alex
  • 4 postów

Napisano 26 kwietnia 2008 - 11:20

Skoro moj watek jest zamkniety, zadam pytanie tutaj. Jak moge zrobic upgrade swojego Ipoda Touch zeby miec w nim nowe aplikacje, ktore sa dostepne od stycznia, czyli google maps, email i t.d.? Wiem, ze Itunes robic sync software, ale za taki dodatek trzeba zaplacic 20 USD i nie jest to mozliwe bedac w Polsce. Jak to robicie, jakie podejscie?

#16 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 kwietnia 2008 - 14:02

mozna zalozyc lewe konto zaplacic realna kase i odblokowac te programy. niektorzy sie tym podniecaja, ignorujac to, ze legalnosc jest taka sama jak odblokowania ich przez jailbreak itp sposoby. a to jest wlasnie druga opcja jak uzyskac dostep do tych programow.

#17 Ferrari_Alex

Ferrari_Alex
  • 4 postów

Napisano 28 kwietnia 2008 - 06:50

Tego juz nie do konca zrozumialem. Jak mozna zalozyc lewe konto i podac numer prawdziwej karty kredytowej z Polski? Co by sie rozumialo przez lewe konto i jak go zalozyc?
Bylem w ISpocie wczoraj i niestety sprzedawca mi powiedzial, ze legalnego sposobu na upgrade w Polsce nie ma i ze jest mu przykro.
Slyszalem, ze niektorzy ludzie z tego forum robia taki upgrade, tez nielegalnie, za 100 PLN. Ciekawe podejscie, nie jest legalne i 2 razy drozej niz legalne:-))
Ja bym wolal z lewym kontem i realna kasa, bo wtedy moj upgrade jest robiany przez apple i mam nadzieje, ze Ipod nie bedzie sie zawieszal, jak czytam na forum....

mozna zalozyc lewe konto zaplacic realna kase i odblokowac te programy. niektorzy sie tym podniecaja, ignorujac to, ze legalnosc jest taka sama jak odblokowania ich przez jailbreak itp sposoby. a to jest wlasnie druga opcja jak uzyskac dostep do tych programow.



#18 Psiaczek

Psiaczek
  • 24 postów

Napisano 01 maja 2008 - 18:55

witam, jako ze dopiero zaczynam swoja przygode z ipod touch'em, prosze aby ktos mi napisal jakie programy bede mial do dyspozycji po zainstalowaniu jailbreak'era. najlepiej z opisem lub dal mi link gdzie moge sie z taka lista zapoznac

edit: i jak ze stabilnoscia jailbreak na 1.1.4? warto instalowac?

---- Dodano 02-05-2008 o godzinie 16:03 ----
odpowie mi ktos czy musze zakladac nowy temat?

#19 pab80

pab80
  • 8 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 maja 2008 - 19:20

problem na starcie... Witam forumowiczów :) Wpadł mi w ręce iPod Touch 8GB. Mam mały problem z iTunes - gdy podłaczam mojego iPoda wyskakuje mi komunikat: "Nie można użyć tego iPoda, ponieważ usługa Apple Mobile Device nie jest uruchomiona" Co mam zrobić? Proszę o wyrozumiałość, mam go dopiero 5 dni i nie bardzo się orientuję w jego możliwościach. Zasłyszałem, że tu - na forum - można zasięgnąć porady. Z góry dziękuję za pomoc.

#20 Shadowriver

Shadowriver
  • 1 019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 maja 2008 - 23:06

Zignoruj i daj OK, powinien ci wyskoczyć tylko poczekaj ;] JEzeli chcesz to zlikwidować pozmieniaj wszystkie wartości z "Urządzenie mobilne Apple" w rejestrze na "Apple Mobile Device" i zrestartuj komputer

---- Dodano 04-05-2008 o godzinie 04:04 ----

mozna zalozyc lewe konto zaplacic realna kase i odblokowac te programy. niektorzy sie tym podniecaja, ignorujac to, ze legalnosc jest taka sama jak odblokowania ich przez jailbreak itp sposoby. a to jest wlasnie druga opcja jak uzyskac dostep do tych programow.


Legalność nie jest taka sama, metodą przez JB nie tylko łamiesz EULA, ale również okradasz Apple (co jest większym grzechem). Kupujec lewym kontem i tak spłacasz JU tak samo jak w krajach z iTunes, ponieważ karty które używasz są spłacone, dlatego Apple patrzy na to przymrużeniem oka (dziura z Redeem nadal jest), bo kasa i tak czy siak płynie normalnie.

To tak jak byś równał wejście na cudzą działkę do wejścia na cudza działkę i zabieranie z niej truskawek

#21 pab80

pab80
  • 8 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 maja 2008 - 18:46

Zignoruj i daj OK, powinien ci wyskoczyć tylko poczekaj ;] JEzeli chcesz to zlikwidować pozmieniaj wszystkie wartości z "Urządzenie mobilne Apple" w rejestrze na "Apple Mobile Device" i zrestartuj komputer

---- Dodano 04-05-2008 o godzinie 04:04 ----


Legalność nie jest taka sama, metodą przez JB nie tylko łamiesz EULA, ale również okradasz Apple (co jest większym grzechem). Kupujec lewym kontem i tak spłacasz JU tak samo jak w krajach z iTunes, ponieważ karty które używasz są spłacone, dlatego Apple patrzy na to przymrużeniem oka (dziura z Redeem nadal jest), bo kasa i tak czy siak płynie normalnie.

To tak jak byś równał wejście na cudzą działkę do wejścia na cudza działkę i zabieranie z niej truskawek

Dzięki wielkie Shadowriver :) Zignorowałem i załączył się po kilku minutach.
Zmiana w rejestrze nic nie dała choć zmieniłem ustawienia. Jeszcze raz dzięki :)

#22 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 04 maja 2008 - 19:05

mls - ty się czepiasz, to jest forum użytkowników sprzętu apple, a nie tylko makowców


Tak, tylko nie zapominajcie co było pierwsze.
Moim zdaniem, to jednak forum o Mac'ach (i systemie) + działy o innym sprzęcie Apple via iPod.
Dlaczego? Bo stanowi większość :)

#23 Shadowriver

Shadowriver
  • 1 019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 maja 2008 - 23:24

Dzięki wielkie Shadowriver :) Zignorowałem i załączył się po kilku minutach.
Zmiana w rejestrze nic nie dała choć zmieniłem ustawienia. Jeszcze raz dzięki :)


Kilka minut to i tak trochę za duzo u mnie to trwa max 15 sekund :> iTunes na kompie którym aktywowałem iPoda w jest w lekkiej rozsypce bo zainstalowałem nowe iTunes'a na bardziej starego (chyba nawet przed iPhone bo potrzebowałem QuickTime'a) którego nie mogłem odinstalować i myślałem ze z tego powodu mam takie opóźnienia. Na nowym kompie na czystym iTunes iPod wykrywa się w ok 5 sek.

Co do tego błędy sprawdź czy na pewno wszystko zmieniłeś w rejestrze i czy prawidłowo, Apple powinna trochę zainwestować w lepszą lokalizacyjność ;]

#24 Psiaczek

Psiaczek
  • 24 postów

Napisano 05 maja 2008 - 09:33

witam mam problem, otoz zainstalowalem sobie mapy google na moim ipodzie touch ale nie widze ich na pulpicie w ipodzie :( btw: jaki program odpowiada za przenoszenie ikonek palcem i przelaczanie na drugi pulpit?

#25 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 maja 2008 - 11:12

Odpowiada za to January Update, to nie jest program tylko rodzaj aktualizacji, poczytaj o tym.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych