Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad Pro 9.7 Wi-Fi Cellular 256GB - Model A1674


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 k2k

k2k
  • 33 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 19 stycznia 2019 - 15:14

Witam,

 

Moja znajoma ma możliwość kupienia modelu iPad Pro 9.7 Wi-Fi Cellular 256GB (Model A1674) w dość atrakcyjnej cenie 1800 zł. Z tego co sprawdziłem jest to model z 2016 roku.

iPad podobno nie był używany i przeleżał w piwnicy (ciepłej) w firmie, był ponoć tylko uruchomiony, ale nie był wykorzystywany.

 

Udało mi się zdobyć numer seryjny urządzenia i na stronie apple'a nie ma informacji o statusie gwarancji. Wygląda to tak, jak gdyby ten iPad nie był aktywowany z wykorzystaniem Apple Id. Chyba dobrze myślę?

 

W związku z tym zastanawiam się nad pewnymi sprawami:

1. Czy jeżeli iPad nie był aktywowany, po aktywacji gwarancja startuje od momentu aktywacji?

2. Obawiam się o stan baterii, skoro nie był używany i przeleżał 2 lata w piwnicy i nie był ładowany to czy bateria może się okazać zużyta?

 

Niestety nie ma możliwości sprawdzenia tego iPada przed zakupem…

Jest to trochę kupowanie kota w worku i się zastanawiam, czy warto…

 

Może doradzicie, jak zweryfikować jeszcze tego iPada i czy warto go w ogóle kupić wiedząc o nim dość niewiele?

 

Z góry dzięki J

 

Pozdrawiam



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 20 stycznia 2019 - 10:47

Czy iPad uruchamia się ?

Numer seryjny uzyskałeś z pudełka czy z iPad-a

 

 

...

1. Czy jeżeli iPad nie był aktywowany, po aktywacji gwarancja startuje od momentu aktywacji?

2. Obawiam się o stan baterii, skoro nie był używany i przeleżał 2 lata w piwnicy i nie był ładowany to czy bateria może się okazać zużyta?

 

..

1. Niekoniecznie

2. Może


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 k2k

k2k
  • 33 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 21 stycznia 2019 - 21:55

Czy iPad uruchamia się ?

Numer seryjny uzyskałeś z pudełka czy z iPad-a

 

 

1. Niekoniecznie

2. Może

 

iPad był uruchamiany podobno pierwszy raz około 6 miesięcy temu.

Tak numer seryjny dotyczy tego konkretnego iPada.

 

 

Przez weekend jeszcze trochę przeglądałem oferty i ubiegłorocznego iPada 9.7 można kupić na allegro za 1850 zł, co prawda z gorszym ekranem oraz pojemnością 128GB i z samym WiFi.

Wydaje mi się, że w tej cenie nie warto ryzykować tych 1800 zł i chyba bezpieczniej kupić nowego iPada z pełną gwarancją.



#4 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 22 stycznia 2019 - 09:19

iPad był uruchamiany podobno pierwszy raz około 6 miesięcy temu.

Tak numer seryjny dotyczy tego konkretnego iPada.

 

 

Przez weekend jeszcze trochę przeglądałem oferty i ubiegłorocznego iPada 9.7 można kupić na allegro za 1850 zł, co prawda z gorszym ekranem oraz pojemnością 128GB i z samym WiFi.

Wydaje mi się, że w tej cenie nie warto ryzykować tych 1800 zł i chyba bezpieczniej kupić nowego iPada z pełną gwarancją.

 

Masz rację - wydaje ci się - dostajesz gorsze urządzenie, mniejszą pamieć, brak cellular za tą samą cenę. Jak się nie zdecydujesz - daj namiary. 


Użytkownik nie_lubie_jablek edytował ten post 22 stycznia 2019 - 09:22


#5 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 22 stycznia 2019 - 09:25

O gwarancji na to urządzenie to można raczej zapomnieć po tym czasie. Tak więc ryzyko spore, to nie jest używka po gwarancji gdzie jest sprawdzona przez poprzedniego użytkowania i może zapewnić że wszystko działa. Możesz uruchomić, a tu jakiś klops na dzień dobry wyjdzie (plamy na wyświetlaczu, uszkodzone gniazdo ładowanie, itd).


Użytkownik Regiss edytował ten post 22 stycznia 2019 - 09:27

  • k2k lubi to

iPhone 15 Pro


#6 k2k

k2k
  • 33 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 25 stycznia 2019 - 08:33

O gwarancji na to urządzenie to można raczej zapomnieć po tym czasie. Tak więc ryzyko spore, to nie jest używka po gwarancji gdzie jest sprawdzona przez poprzedniego użytkowania i może zapewnić że wszystko działa. Możesz uruchomić, a tu jakiś klops na dzień dobry wyjdzie (plamy na wyświetlaczu, uszkodzone gniazdo ładowanie, itd).

 

Zgadzam się, po przemyśleniu sprawy doszedłem do podobnych wniosków. Za duże ryzyko jak na taką kwotę, jednak nie warto...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych