Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows Live VS dotMac vs Gmail


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ijackek

ijackek
  • 22 postów

Napisano 22 lutego 2008 - 14:58

Co myslicie o tych pakietach? Czemu duzo osob decyduje sie placić apple mimo ze u konkurencji ma to samo i za darmo i co najważniejsze nie zwiazane z platformą? Jaki według was sa plusy i minusy danych pakietów?

#2 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 22 lutego 2008 - 17:11

Windows Live - dla wielbicieli "eXPerymentu Redmondskiego" (nie dla nas)
.mac - bardzo dobre, choć dla niektórych aż zanadto drogie, można bez tego żyć
gmail - darmowe, współpracuje z Mail (automatyczna konfiguracja), możliwość współpracy z Picasa i iPhoto...

Osobiście gdybym miał zbędne nieco kasy, to i tak wykupiłbym sobie dodatkowy rok na .mac! ;) Po prostu należę do tych, którzy wyznają zasadę: "Co Applowskie, to dobre." :grin:

#3 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 lutego 2008 - 17:15

Osobiście gdybym miał zbędne nieco kasy, to i tak wykupiłbym sobie dodatkowy rok na .mac! ;) Po prostu należę do tych, którzy wyznają zasadę: "Co Applowskie, to dobre." :grin:

Aha, czyli fanatyk :)

#4 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 22 lutego 2008 - 17:22

Aha, czyli fanatyk :)


Moi znajomi już się przyzwyczaili... :P ;) :D

#5 ijackek

ijackek
  • 22 postów

Napisano 22 lutego 2008 - 17:24

Windows Live - dla wielbicieli "eXPerymentu Redmondskiego" (nie dla nas)



Przecie on działa pod każdym systemem operacyjnym i oferuje taką sama funkcjonalność jak .mac ba! nawet większą, bo ma pakiet Office Live.. zresztą Gmail też ma Dokumenty i Arkusze.

#6 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 22 lutego 2008 - 17:32

Przecie on działa pod każdym systemem operacyjnym i oferuje taką sama funkcjonalność jak .mac nawet większą funkcjonalność, bo ma pakiet Office Live.. jak zresztą Gmail Dokumenty i Arkusze.


Nie napisałem, że nie działa pod makiem, tylko, że wątpię by znalazł się ktoś na tym forum (chodzi mi głównie o starszych macuserów), którzy by chcieli z tego korzystać, podczas gdy mają już wykupione .mac...

#7 ijackek

ijackek
  • 22 postów

Napisano 22 lutego 2008 - 17:35

To skąd ta niechęć?

#8 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 22 lutego 2008 - 18:04

To skąd ta niechęć?


Wprawdzie mam to konto, ale nie korzystam. Po co mam korzystać z kliku kont, które do efektywnego wykorzystania wymagają dość dużej ilości danych osobowych, skoro mam możliwość korzystania z jednego "oryginalnego", "applowskiego" .mac i tylko z tego jednego mieć dostęp do wszystkiego czego potrzebuje... ?:cool:

Chodzi mi o to, że np. korzystasz z konta A, masz tam jakieś dane, zdjęcia, paru znajomych,itd... Po pewnym czasie dowiadujesz się, że jakieś tam konto B, jest lepsze, bo ma funkcję, która wydaje się przydatna, a której nie ma konto A, zaczynasz więc częściej korzystać z B, i namawiać znajomych, by też sobie założyli, bo większość ma już na A, a Ty nie chcesz już do tamtego wrócić. Sytuacja się powtarza np. gdy ktoś Ciebie zaprasza, do konta C,itd... W końcu wychodzi na to, że masz kilka kont, ale nie wiesz z którego lepiej korzystać, bo już masz wszystko wymieszane.
A tak?! Kupujesz sobie .mac i już wszystko wiesz. Masz tam wszystko czego potrzebuje przeciętny użytkownik maka, a nawet więcej. My macuserzy lubimy prostotę i "przyjazność" człowiekowi! :grin:

#9 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 22 lutego 2008 - 18:27

Ja powiem tak, mam konto .mac na razie probne na 2 miesiace ( do tej pory mialem i ciagle mam gmail ) i chyba zakupie sobie pakiecik.
Po 1 to apple :)
Po 2 - dla mnie wirtualny idisc z dostepem z kazdego miejsca to rewelka
Po 3 - super sprawa z publikacja fotek, swietne oprawa graficzna i masa dodatkowych bajerow
Po 4 - mam nadzieje,ze bedzie mniej spamu niz gmail
Po 5 - super sprawa sync
Po 6 - back to my mac, rewelka
Poczytaj sobie tutaj:Apple - .Mac
I nawet jesli wiem, ze podobne ( choc wciaz im brakuje ) funkcje maja tamte w/w programy to uwazam ,ze .mac jest the best
pozdrawiam

#10 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 22 lutego 2008 - 18:36

to moze gmail jest przyjazniejszy...czlowiekowi. do tego jest przyjazny dla kieszeni w przeciwienstwie do .mac

#11 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 22 lutego 2008 - 19:12

No i pojemność iDisk jest bardzo fajna. Mam tam backup całej biblioteki iPhoto i przynajmniej czuję się pewnie :)

#12 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 22 lutego 2008 - 19:23

back to my mac :) genialne, będe chyba zbierał na zakup .mac, ale to przy zakupie drugiego Leona w okolicach 10.5.4. Nie zawsze wszystko zdąże przenieść na laptopa gdzieś wyjeżdżając a czasem by się przydało. Zmienne IP nie ułatwia sprawy ;) reszta jest dla mnie zbędna, i gdybym mógł to bym z przyjemnością zrezygnował z reszty funcji dla tańszego konta, zostwawiając back to my mac, i ew. iDisk ale też niekoniecznie.

#13 ijackek

ijackek
  • 22 postów

Napisano 22 lutego 2008 - 19:33

Po 1 to apple :)
Po 2 - dla mnie wirtualny idisc z dostepem z kazdego miejsca to rewelka
Po 3 - super sprawa z publikacja fotek, swietne oprawa graficzna i masa dodatkowych bajerow
Po 4 - mam nadzieje,ze bedzie mniej spamu niz gmail
Po 5 - super sprawa sync
Po 6 - back to my mac, rewelka


wszystkie wymienione są też w gmail jak i Windows Live, jedyna różnica ze .mac to 10GB a gmail i windows live 5GB (z tym że można zcalić z innym kontem i wtedy tak w nieskończoność) btw apple siedzi na serwerach google.

#14 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 22 lutego 2008 - 19:37

W Gmail pojemnośc ciagle się powiększa teraz jest chyba 6,5 GB i to za darmo. Mozna tam przechowywać pliki dzieki narzędziu Gmail Drive. Można się porozumiewać przez sieć jabber, ponieważ każdy kto ma konto na gmail jest także zarejestrowany w sieci jabber ;)

#15 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 22 lutego 2008 - 19:54

wszystkie wymienione są też w gmail jak i Windows Live, jedyna różnica ze .mac to 10GB a gmail i windows live 5GB (z tym że można zcalić z innym kontem i wtedy tak w nieskończoność) btw apple siedzi na serwerach google.


.mac jest stworzone przez Apple specjalnie dla makowców, dostosowane pod system Mac OS X i ich potrzeby! Tego będę się trzymał! Jak ktoś nie lubi, niech nie płaci! Nikt nikogo nie zmusza do wykupienia pełnego członkostwa .mac! Po to masz okres próbny, żeby wypróbować! Apple przedstawia Ci jedną z możliwości, najbardziej optymalną z dróg, najlepiej dostosowaną do ich produktów, ponieważ jest usługą spod ich "skrzydeł". Jeśli się Tobie podoba, ok, masz szansę korzystać dalej, jeśli nie, trudno, Twój wybór...

#16 Troll

Troll
  • 3 postów

Napisano 22 lutego 2008 - 23:10

to dostosowanie mi wyglada na praktyki monopolistyczne ale kazdy używa to co lubi grunt by niebył ortodoksem czy fanatykiem:) ja wole to miec za free a jak wy wylicie placic.. to wasza sprawa:)

#17 Troll2

Troll2
  • 2 postów

Napisano 23 lutego 2008 - 09:28

to dostosowanie mi wyglada na praktyki monopolistyczne ale kazdy używa to co lubi grunt by niebył ortodoksem czy fanatykiem:) ja wole to miec za free a jak wy wylicie placic.. to wasza sprawa:)


jaki ładny nick, proponuje by admini ponazywali wszystkich userów według schematu Troll+N

#18 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 09:16

wszystkie wymienione są też w gmail jak i Windows Live, jedyna różnica ze .mac to 10GB a gmail i windows live 5GB (z tym że można zcalić z innym kontem i wtedy tak w nieskończoność) btw apple siedzi na serwerach google.


Moze i tak , ale:
punkt 1 sie nie zgadza, to ciagle nie apple :) ,tak serio to ciagle uwazam,ze konto .mac jest czysciej zrobione, obsluga i przejzystosc jest o niebo lepsza od gmail , sorry, ale o windowsie ( i jego kontach, systemie,itp ) nawet nie wspominam ( bylem w tym bagnie za dlugo ) i wydaje mi sie ,ze spamu jest mniej
Zreszta zgadzam sie z innymi,ktorzy napisali,ze to wolny wybor.Ktos woli darmowe ,ktos ( jak ja ) woli placic i tyle.Proste.Pozdrawiam

#19 Mirdham

Mirdham
  • 48 postów
  • Skąd3 City

Napisano 02 marca 2008 - 21:14

Oj ja bym chetnie zaplacil za .mac, wlasnie dlatego czytalem wasze wypowiedzi i coz... tez mam konto na gmail i usluga .mac nie oferuje za duzo w porownaniu do tego co daje google. Owszem dostep do kompa zdalny - fajne, synchronizacja tez, o ile mamy kilka kompow. U mnie w pracy stoja PC z XP wiec sobie nie "posynchronizuje", opcja galerii ciekawa ale na google tez jest. W sumie bym sie skusil ale za 99zl nie $ albo Euro... poprostu za drogo, jak za ta funkcjionalnosc. Tak uwazam :)

#20 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 marca 2008 - 23:44

A tak generaleni to dostep zdalny do kompa to mozna sobie zrobic za free za pomoca VNC, a jak ktos ma zmienne IP to trzeba ewentualnie dorzucic do tego jakis dynDNS (np. no-ip). Stawia sie raz i zapomina.

#21 Obecny

Obecny
  • 489 postów
  • SkądTralee, Co.Kerry, Ireland

Napisano 03 marca 2008 - 12:53

J
Po 4 - mam nadzieje,ze bedzie mniej spamu niz gmail



Nie ... no bez przesady, codziennie otrzymuje kilka/nascie-dziesiat maili i 5x tyle spamu, wszystko ladnie laduje w odpowienicm folderze, akurat te ich filtry sa calkiem dobre

#22 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 03 marca 2008 - 16:55

W sumie to jakąs cenę trzeba zapłacić za ponad 6 GB pojemnosci ;) Ale i tak zużywam na GMailu jakieś kilka procent ;)

#23 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 19 marca 2008 - 08:39

właśnie miałem konto .mac próbne
i jest do dupy
1. Apple - więc drogo - bądź naiwny
2. każdy inny dysk z ftpem - szybciej i bez boleśniej
3. strony www chodzą wolniej niż na modemie przed 5 laty
4. oprawa graficzna raczej dla ludzi bez fantazji - taka amerykańska dziecinada
5. konto e-mail wystarcza na 2 tygodnie - potem limit transferu zostaje wykorzystany do tego żadna większa wiadomość nie przechodzi - ograniczenia
i co najgorsze nie ma o tym info po prostu nie ma wiadomości i h....

nigdy nie miałem pc z wingrozą z dosa przesiadłem się na appla i tak już od 15 lat
jednak to co teraz apple wyprawia to po prostu windows MAX KOPIA
ale tak nawciskane w mózgowie mają plscy macowcy że tylko się popłakać

jest: emac PPC - OS9 - jak najbardziej stabilny
G5 1,8; 10.3 - i Os9
G5 2x2 10.4 -
imac INtel 10.5 - zwiechy i co tylko możliwe
iPhone - za 2 tygodnie

było:
Quadra 610
Pawer MAc 6100
Power Mac G3
Power Mac G3 Blue
Power Mac G4 i imac DV



#24 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marca 2008 - 12:13

już wypłakałeś się?:lol:

#25 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 15 kwietnia 2008 - 16:02

Racja Jakub tydzień temu kupiłem i jestem zadowolony ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych