Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone X - szybki spadek wydajności baterii


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 30 października 2018 - 12:57

Mam X od marca 2018. Kondycja baterii dość długo utrzymywała się na wysokim poziomie (>98%) Jakiś czas nie zaglądałem w tę funkcję, jednak w sierpniu było już tylko 90%. Obecnie jest już 86%.
Czy to normalne, że kondycja baterii spada w tak szybkim tempie? Wczoraj wieczorem miałem 1%, a o 4:30 nad ranem dalej było 1% - podłączyłem już telefon do ładowania.

Czy takie coś podlega gwarancji?


Użytkownik untaztood edytował ten post 30 października 2018 - 12:58

 iPhone 13 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch6 44mm  AppleTV 4K


#2 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 30 października 2018 - 14:09

Nie wiem, ja mam X od dnia premiery i dopiero niedawno jakoś spadło mi na 98%

Natomiast nigdy nie dopuszczam do sytuacji kiedy bateria spada mi poniżej 10%-20%.

Nie chcę wprowadzać w błąd ale kiedyś czytałem, że rozładowywanie baterii prawie do 0 może mieć wpływ na jej kondycję.


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#3 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 30 października 2018 - 14:12

Rozładowanie do 0 to jest chyba najgorsze co może zaszkodzić baterii, obok wysokiej temperatury

iPhone 15 Pro


#4 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 30 października 2018 - 14:14

A jakie jest Wasze zdanie w kwestii częstego doładowywania?

Kupiłem sobie do biura ładowarkę indukcyjną i telefon sobie leży. Pytanie - czy jak ktoś dzwoni to mogę bez problemu go podnosić czy lepiej też rozmawiać przez głośnomówiący i nie przerywać ładowania?


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#5 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 30 października 2018 - 14:20

Nie dopuszczam do rozładowania poniżej 20%.
Jednak wczoraj chciałem go rozładować do zera, na próbę. Nie doczekałem się by się sam wyłączył.


Użytkownik untaztood edytował ten post 30 października 2018 - 14:37

 iPhone 13 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch6 44mm  AppleTV 4K


#6 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 30 października 2018 - 14:39

A jakie jest Wasze zdanie w kwestii częstego doładowywania?
Kupiłem sobie do biura ładowarkę indukcyjną i telefon sobie leży. Pytanie - czy jak ktoś dzwoni to mogę bez problemu go podnosić czy lepiej też rozmawiać przez głośnomówiący i nie przerywać ładowania?


Ja zwykle rozlaczalem, jak ktos dzwonil, a potem z powrotem podpinalem do ladowarki. Na 7Plusie kondycja baterii po dwoch latach uzytkowania wynosila 93%. Podobno takie czeste doladowywanie nie ma wplywu. Zwlaszcza jesli sie przerywa ten proces, zanim osiagnie 100%

#7 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 30 października 2018 - 15:10

Ok, dzięki.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#8 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 30 października 2018 - 15:12

Jak tak czytam, że nie dopuszczacie do rozładowywania poniżej 10 albo 20%, albo że nie rozładowujecie do 0%, to się idzie załamać.
  • iSEe lubi to

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#9 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 30 października 2018 - 15:25

Żona nie raz ładuje do 10%-20% potem rozładowuje się do 0 i tak kilka razy dziennie. Po 2,5 roku w 6S było 85% niedługo bateria idzie na wymianę póki promocja. 



#10 NeeRek

NeeRek
  • 250 postów

Napisano 30 października 2018 - 18:05

Nie chcę straszyć ale wymiana moim zdaniem mało co pomoże. Wymieniałem niedawno na nówkę sztukę (stara miała grubo ponad 1k cykli) i na nowej jest praktycznie tak samo :/ 



#11 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 30 października 2018 - 20:03

to samo, tzn co jest?


 iPhone 13 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch6 44mm  AppleTV 4K


#12 Trafimow

Trafimow
  • 123 postów

Napisano 30 października 2018 - 21:49

Ja w IP7 miałem kondycje baterii 86% po ponad półtora roku. Ładowałem z reguły kablem do 100%. Ale zdarzało się często że bateria spadała do poziomu 20%, 10% i mniej zanim podłączyłem do ładowania.


Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#13 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 30 października 2018 - 22:57

Sprawdziłem coconut i mam 337 cykli ładowania i 86.3% pojemności baterii. 

Możecie sprawdzić u siebie? 
 


Dla porównania moja poprzednia 7 ma 938 cykli i 85,4% pojemności. Z X obchodzę się identycznie jak z tą 7, więc chyba jednak pozostaje serwis...


 iPhone 13 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch6 44mm  AppleTV 4K


#14 sharan600

sharan600
  • 23 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 11 listopada 2018 - 06:28

U mnie od stycznia 2018 X kondycja 87%
Tydzień temu było 90% i nagle spadło do 87%
Jak w takim tempie bedzie spadac to zaraz bedzie koniec.
Zastananawiam się czy serwis gwarancja czy to nie obejmuje?

#15 Piotrus3493

Piotrus3493
  • 1 postów

Napisano 11 listopada 2018 - 10:20

Mam iPhone X miesiąc, i wydajność baterii wynosi 98%. Dla porównania drugi iPhone z który byk kupiony tydzień wcześniej ma 100% dzwoniłem na infolinie apple, powiedzieli ze to normalne, i bateria baterii nie równa. Jeśli spadnie w przeciągu 2 lat do 80% to wymienia za darmo. Nie jest to wina telefonu, bardziej użytkowania, a być może aktualizacji.

#16 ApolloApple

ApolloApple
  • 77 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 28 listopada 2018 - 12:09

W moim X bateria od lipca tego roku spadła ze 100% do 96% w moim poprzednim modelu (też X) przez prawie 6 miesięcy miałem 100%, Wątpie aby to była wina oprogramowania, czy też aktualizacji. Moim zdaniem to poprostu wina baterii. Ogniwa z iPhone'ach nie są najlepszej jakości, bo po krótkim czasie zaczyna się spadek czasu na jednym ładowaniu. 



#17 Jarek Owczarenko

Jarek Owczarenko
  • 15 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 10:23

Cześć wszystkim, zalogowałem się specjalnie żeby zadać to jedno pytanie. Mianowicie mam Iphona X od tygodnia i wszędzie wyczytałem, że bateria ok że spoko wydajność że cały dzień nie stanowi problemu, niektórzy piszą o dwóch dniach na jednym ładowaniu. Ja mam natomiast problem, bo w nocy i na trybie energooszczędnym schodiz mi ok 15 %, to normalne czy mam się niepokoić? Wydaje mi się że 15  % to dużo zwłaszcza jak telefon jest wygaszony i zwłaszcza , że na różnych portalach piszę się że tel może wytryzmać 9 h na włączonym wyświetlaczu.



#18 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 grudnia 2018 - 13:50

Cześć wszystkim, zalogowałem się specjalnie żeby zadać to jedno pytanie. Mianowicie mam Iphona X od tygodnia i wszędzie wyczytałem, że bateria ok że spoko wydajność że cały dzień nie stanowi problemu, niektórzy piszą o dwóch dniach na jednym ładowaniu. Ja mam natomiast problem, bo w nocy i na trybie energooszczędnym schodiz mi ok 15 %, to normalne czy mam się niepokoić? Wydaje mi się że 15 % to dużo zwłaszcza jak telefon jest wygaszony i zwłaszcza , że na różnych portalach piszę się że tel może wytryzmać 9 h na włączonym wyświetlaczu.

Proponuję postawić system na nowo w telefonie i zobaczyć czy problem będzie występował. U mnie X na jednym ładowaniu spokojnie wytrzymuje 2 czasem nawet 3dni. W nocy schodzi max 5% baterii.

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#19 Jarek Owczarenko

Jarek Owczarenko
  • 15 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 13:52

Proponuję postawić system na nowo w telefonie i zobaczyć czy problem będzie występował. U mnie X na jednym ładowaniu spokojnie wytrzymuje 2 czasem nawet 3dni. W nocy schodzi max 5% baterii.

Co znaczy "postawić system na nowo" i jak to zrobić? Nie znam się na tym zbyt dobrze. Rozumiem, że nie stracę żadnych danych ?



#20 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 04 grudnia 2018 - 15:20

To znaczy, że musisz zrobić backup (w iCloud lub w iTunes, najlepiej oba) i za pomocą iTunes wgrać nowe oprogramowanie.

Tak, dane zostaną wymazane z urządzenia.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#21 Jarek Owczarenko

Jarek Owczarenko
  • 15 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 15:37

To znaczy, że musisz zrobić backup (w iCloud lub w iTunes, najlepiej oba) i za pomocą iTunes wgrać nowe oprogramowanie.

Tak, dane zostaną wymazane z urządzenia.

Po zainstalowaniu systemu na nowo, rozumiem że  wszystkie dane bez problemu  przywracam z backupu ? Co to za różnica w jaki sposób instaluje system, w sensie dlaczego zużycie  może się różnić w zależności od tego w jaki sposób robiłem aktualizację/instalację systemu? 



#22 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 04 grudnia 2018 - 15:47

Tak, z drobnymi wyjątkami (generalnie multimedia trzeba będzie wgrać/pobrać na nowo). Tutaj jeszcze nic nie pisałem o sposobie przywracania systemu, tylko o możliwych opcjach kopii zapasowej. Jedna robiona jest na serwerach Apple (iCloud), druga na dysku komputera (iTunes). W tym drugim przypadku trzeba koniecznie pamiętać o włączeniu szyfrowania backupu.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#23 Jarek Owczarenko

Jarek Owczarenko
  • 15 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 15:55

Tak, z drobnymi wyjątkami (generalnie multimedia trzeba będzie wgrać/pobrać na nowo). Tutaj jeszcze nic nie pisałem o sposobie przywracania systemu, tylko o możliwych opcjach kopii zapasowej. Jedna robiona jest na serwerach Apple (iCloud), druga na dysku komputera (iTunes). W tym drugim przypadku trzeba koniecznie pamiętać o włączeniu szyfrowania backupu.

Czyli zdjęcia będę musiał wgrać na nowo?  :o I jak to szyfrowanie mam włączyć ?



#24 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 grudnia 2018 - 17:25

Czyli zdjęcia będę musiał wgrać na nowo? :o I jak to szyfrowanie mam włączyć ?

Jeżeli zrobisz backup w iTunes to wszystkie zostanie przywrócone w telefonie dosłownie wszystko. Pobiorą się na nowo aplikacje, etc.
A postawienie systemu na nowo ma na celu wyeliminowanie ewentualnego babola(błędu), który mógł się wkraść przez co masz problemy z wydajnością baterii.

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#25 Jarek Owczarenko

Jarek Owczarenko
  • 15 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 17:34

Jeżeli zrobisz backup w iTunes to wszystkie zostanie przywrócone w telefonie dosłownie wszystko. Pobiorą się na nowo aplikacje, etc.
A postawienie systemu na nowo ma na celu wyeliminowanie ewentualnego babola(błędu), który mógł się wkraść przez co masz problemy z wydajnością baterii.

Dzięki! Dziś to ogarnę i dam znać czy widzę różnicę, bo od 100 do 85 % przez noc w trybie niskiego zużycia to zdecydowanie za dużo.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych