Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Smart włączniki do świateł (Homekit)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ariel Zgórski

Ariel Zgórski
  • 1 postów

Napisano 19 września 2018 - 17:13

Cześć,

Projektuję właśnie mój inteligentny dom i jest to pewnie jedno z pierwszych moich pytań ;)

Jednym z pierwszych sprzętów, które chce zautomatyzować to włączanie świateł (zależy mi bardzo na integracji z homekit). Jedyne co znalazłem to włączniki kogeek, ale niezbyt mi pasują wyglądem. Z gotowych rozwiązań jest też Fibaro switch ale 250 pln za jeden włącznik generuje całkiem wysoką sumę. Stąd moje pytanie, czy znacie jakieś inne włączniki bądź sposób, żeby je połączyć z homekit.

Widziałem tutaj kilka razy informacje odnośnie homebridge i raspberry pi (czy to też się kupuje per pojedynczy włącznik i wsadza jak switch?

Wielkie dzięki za pomoc i zrozumienie na początku drogi ;)

Pozdrawiam

#2 mientki

mientki
  • 15 postów

Napisano 09 października 2018 - 19:28

Sonoff Touch T1 EU + Homebridge. W cenie jednego fibaro kupisz 4 sonoffy. Chcesz to Ci pomogę ogarnąć temat.

 iMac 21.5"  MacBook Pro 13" 2016  iPhone 6s 16 GB

#3 straubus

straubus
  • 387 postów
  • SkądOpole/ Prudnik

Napisano 07 listopada 2018 - 12:31

Także polecam Sonoff T1 + Homebridge. Świetnie działa i jest tanie w zakupie.

#4 kalvin

kalvin
  • 650 postów
  • SkądDE

Napisano 24 listopada 2018 - 11:45

Witam, Homebridge macie postawione na Raspberry Pi ?

  iMac - Retina 4K Late 2017     iPhone XS    Apple TV 4k  

#5 nuggie

nuggie
  • 197 postów

Napisano 25 listopada 2018 - 21:17

Zazwyczaj na RPi3, ale zamiast sonoffa polecam taki przełącznik: https://shelly.cloud...y1-open-source/

Mniejszy i bez problemu mieści się za 'pstryczkiem'.

#6 hondaa

hondaa
  • 35 postów

Napisano 28 stycznia 2019 - 21:15

Witam, ostatnio pojawiły się między innymi na Allegro sonoffy z natywną obsługą homekit, (firmware Ravencore). Czy ktoś może próbował sparowania i może potwierdzić działanie.

#7 Duke123

Duke123
  • 373 postów

Napisano 28 stycznia 2019 - 22:45

Kupiłem takiego Sonoff-a Basic. Wszystko super działa. Konfiguracja bezproblemowa.

#8 hondaa

hondaa
  • 35 postów

Napisano 03 lutego 2019 - 10:41

Wreszcie dało mi się zaprogramować sonoff basic tak by działał z Apple home kit.

#9 Netty

Netty
  • 123 postów
  • SkądŁódź, Poland

Napisano 11 lutego 2019 - 07:03

Witam, ostatnio pojawiły się między innymi na Allegro sonoffy z natywną obsługą homekit, (firmware Ravencore). Czy ktoś może próbował sparowania i może potwierdzić działanie.

Mam taki - 42 PLN z allegro - działa bez problemu, musisz tylko mieć w domu iPada lub appleTV

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych