Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana płyty głównej w iPhone z włączona opcja FMI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michal Sztabinski

Michal Sztabinski
  • 2 postów

Napisano 23 sierpnia 2018 - 17:29

Witam,

Moja córka totalnie zdewastowała swojego iPhone SE 32GB tzn. przydałoby się wymienić obudowę i ekran.
Zatem wylicytowalem w idealnym stanie iPhone SE 16GB z blokada icloud (włączona usługa FMI).

W sumie miałem wymienić tylko wyświetlacz w córki telefonie, ale pomyślałem, że może da się wymienić tylko płytę główna w tym zablokowanym telefonie i będzie ok?

I mam pytania:
1. Czy dobrze myśle ze jak wymienię tylko płytę główna tzn. wymontuję płytę z córki telefonu i włożę ja do tego zablokowanego wraz z jej przyciskiem Touch ID to wszystko powinno dzialac?
2. Czy pamięć tez się znajduje na płycie? Bo robie operacje pomiędzy telefonami z różną ilością pamięci.
3. Czy przypadkiem jak przełożę płytę główna od córki do zablokowanego iPhone to nie zablokuje się coś z uwagi na włączona opcje FMI na telefonie który kupiłem? Czy może przed ta operacja trzeba by wyłączyć usługę FMI tez w telefonie córki?

Dziekuje za pomoc

#2 vaya

vaya
  • 176 postów

Napisano 02 września 2018 - 14:51

1.Tak

2.Tak

3.Nie



#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 02 września 2018 - 19:36

Witam,

Moja córka totalnie zdewastowała swojego iPhone SE 32GB tzn. przydałoby się wymienić obudowę i ekran.
Zatem wylicytowalem w idealnym stanie iPhone SE 16GB z blokada icloud (włączona usługa FMI).

W sumie to art. 291 KK możnaby pod to podpiąć…



#4 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 02 września 2018 - 19:43

Oczywiscie.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#5 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 02 września 2018 - 19:45

No niestety, zapewne 99% zablokowanych telefonów to kradziony sprzęt. Ciężko sobie wyobrazić kogoś kto zapomniał dane logowania, pytania pomocnicze, stracil dostęp do maila i nie ma dowodu zakupu. A ludzie kupują i dają zarobić złodziejom.

iPhone 15 Pro


#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 02 września 2018 - 20:31

W sumie to art. 291 KK możnaby pod to podpiąć…

 

Oczywiscie.

O ile do skazania z art. 291 kk wypadałoby ustalić faktyczne pochodzenie telefonu (oczywiście najbardziej prawdopodobną wersją jest czyn zabroniony), to moim zdaniem do zastosowania art. 292 kk wystarczy już to co zostało napisane.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#7 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 03 września 2018 - 09:08

No niestety, zapewne 99% zablokowanych telefonów to kradziony sprzęt. Ciężko sobie wyobrazić kogoś kto zapomniał dane logowania, pytania pomocnicze, stracil dostęp do maila i nie ma dowodu zakupu. A ludzie kupują i dają zarobić złodziejom.

 

Bzdura - możesz sobie kupić paletę takich telefonów z UK z ubezpieczalni z icloud czarne listy simlocki itp oczywiście legalnie na FV od ubezpieczyciela który na ich miejsce wydał nowe egzemplarze. 



#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 806 postów
  • Płeć:

Napisano 03 września 2018 - 09:38

Bzdura - możesz sobie kupić paletę takich telefonów z UK z ubezpieczalni z icloud czarne listy simlocki itp oczywiście legalnie na FV od ubezpieczyciela który na ich miejsce wydał nowe egzemplarze. 

Zapewne wiesz, co mówisz, zatem poprosze o rozwinięcie tematu. Jak do ubezpieczalni trafiają NIEUSZKODZONE, a zablokowane telefony? Użytkownik wykupuje ubezpieczenie i po pewnym czasie ubezpieczyciel mu wymienia sprawny telefon na inny sprawny? Na jakiej podstawie?


  • Arshe lubi to

#9 vaya

vaya
  • 176 postów

Napisano 03 września 2018 - 13:35

No niestety, zapewne 99% zablokowanych telefonów to kradziony sprzęt. Ciężko sobie wyobrazić kogoś kto zapomniał dane logowania, pytania pomocnicze, stracil dostęp do maila i nie ma dowodu zakupu. A ludzie kupują i dają zarobić złodziejom.

 

 

Większej głupoty już dawno nie słyszałem.

Sam kupuje dużo uszkodzonych smartfonów apple z allegro które posiadają blokady icloud tyko i wyłącznie dlatego że dany użytkownik po uszkodzeniu telefonu zapomniał ze iphone miał taką blokadę.Po kontakcie ze sprzedawcą blokada zostaje usunięta. 8na10 sprzedawców tak zrobi więc nie rozumiem skąd te dane 99%.



#10 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 03 września 2018 - 13:43

Większej głupoty już dawno nie słyszałem.

Sam kupuje dużo uszkodzonych smartfonów apple

"Uszkodzonych" jest tu dość ważnym słowem…



#11 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 03 września 2018 - 13:52

Dokładnie kolego vaya, jak nie potrafisz przeczytać pierwszego postu ze zrozumieniem to zamilknij, nie udzielaj się i nie obrażaj innych. Kto normalny sprzedaje sprawny telefon z blokadą za pół ceny, jak może go odblokować i sprzedać dużo drożej? A o takich tu mowa. Nie o rozwalonych złomach.

Użytkownik Regiss edytował ten post 03 września 2018 - 13:54

iPhone 15 Pro


#12 vaya

vaya
  • 176 postów

Napisano 03 września 2018 - 19:56

Dokładnie kolego vaya, jak nie potrafisz przeczytać pierwszego postu ze zrozumieniem to zamilknij, nie udzielaj się i nie obrażaj innych. Kto normalny sprzedaje sprawny telefon z blokadą za pół ceny, jak może go odblokować i sprzedać dużo drożej? A o takich tu mowa. Nie o rozwalonych złomach.

 

Sam zamilknij i przestań pierniczyć głupoty.Gdzie autor pisze że kupił 100% sprawny sprzęt za pół ceny z blokadą?



#13 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 806 postów
  • Płeć:

Napisano 03 września 2018 - 20:03

Gdzie autor pisze że kupił 100% sprawny sprzęt za pół ceny z blokadą?

Napisał, że w stanie idealnym. Stan idealny, to nie tylko oznacza, że niebity i garażowany, ale że z silnikiem też jest wszystko ok.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 03 września 2018 - 20:04


#14 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 03 września 2018 - 21:27

Sam zamilknij i przestań pierniczyć głupoty.Gdzie autor pisze że kupił 100% sprawny sprzęt za pół ceny z blokadą?


Widzę że dalej masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego. Stan idealny to chyba idealny? Nie rozumiesz tego prostego słowa? A stwierdzenie za "pół ceny" odnosi się do ogólnej sytuacji zakupu takiego telefonu a nie konkretnie do tego przypadku. Dalej nie kapujesz? Twoja wypowiedź była całkowicie od czapy i zamiast przyznać że nie zrozumiałeś (czy nie doczytałeś)wątku to dalej brniesz cholera wie gdzie.

Użytkownik Regiss edytował ten post 03 września 2018 - 21:30

iPhone 15 Pro


#15 vaya

vaya
  • 176 postów

Napisano 04 września 2018 - 05:16

Widzę że dalej masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego. Stan idealny to chyba idealny? Nie rozumiesz tego prostego słowa? A stwierdzenie za "pół ceny" odnosi się do ogólnej sytuacji zakupu takiego telefonu a nie konkretnie do tego przypadku. Dalej nie kapujesz? Twoja wypowiedź była całkowicie od czapy i zamiast przyznać że nie zrozumiałeś (czy nie doczytałeś)wątku to dalej brniesz cholera wie gdzie.

 

idealny a 100% sprawny technicznie to są dwie różne sprawy.Tutaj autorowi chodzi o wygląd zewnetrzny urządzenia.Sam się dokształć i naucz się czytać ze zrozumieniem!



#16 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2018 - 06:29

Zapewne wiesz, co mówisz, zatem poprosze o rozwinięcie tematu. Jak do ubezpieczalni trafiają NIEUSZKODZONE, a zablokowane telefony? Użytkownik wykupuje ubezpieczenie i po pewnym czasie ubezpieczyciel mu wymienia sprawny telefon na inny sprawny? Na jakiej podstawie?

 

Słowo klucz - korporacje/firmy i nawyki pracownikow, przywiazanie telefonu do prywatnego konta etc. Pomijam naturalna kwestie ludzką czyli skleroze i głupotę, tak to też ma miejsce przy fmi/icloud :) Na jakiej podstawie? Ano na podstawie umowy, bedziesz kiedyś miał okazje to zerknij na umowy i przeczytaj OWU dla klienta korporacyjnego/indywidualnego.



#17 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 04 września 2018 - 09:03

idealny a 100% sprawny technicznie to są dwie różne sprawy.Tutaj autorowi chodzi o wygląd zewnetrzny urządzenia.Sam się dokształć i naucz się czytać ze zrozumieniem!


Widzę że dalej nie kapujesz sensu tego wątku. Ale nie chce mi się tłumaczyć bo i tak nie dociera. Tak więc koniec offtopa, niech będzie na Twoje, miej satysfakcję, gratuluję. Tak to była ironia, żeby było jasne.

iPhone 15 Pro


#18 vaya

vaya
  • 176 postów

Napisano 05 września 2018 - 11:21

Widzę że dalej nie kapujesz sensu tego wątku. Ale nie chce mi się tłumaczyć bo i tak nie dociera. Tak więc koniec offtopa, niech będzie na Twoje, miej satysfakcję, gratuluję. Tak to była ironia, żeby było jasne.

 

Według Ciebie autor kupił kradziony sprzęt więc skoro rzucasz oskarżenia to prosze bardzo podaj mi na to 100% dowody.

W innym wypadku to jest zwyczajne pomówienie...

 

P.S

Jeszcze się rozpłacz...


Użytkownik vaya edytował ten post 05 września 2018 - 11:25


#19 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 05 września 2018 - 11:44

Niektórzy nie mogą przeżyć że ktoś kupił iPhone'a w innym miejscu niż autoryzacja za kosmiczne pieniądze, albo że naprawił za 200zł przemieniając płytę zamiast płacić 1500zł w autoryzacji za wymianę całego urządzenia i doszukują się wad na siłę a to że operator zablokuje a to że nie będzie rękojmi a to że będzie inny imei na obudowie czy że kupił kradziony sprzęt. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych