Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Pojemność iPhone A chmura


Best Answer WojtekWojtek , 08 June 2018 - 13:26

Ja mam 8+ z 64 GB i  zajmuję w iCloud 137GB i żadnych problemów z pamięcią, bo stosuję "optymalizuj pamięć iPhone" czyli zdjęcia w pełnej jakości i większość plików są tylko w chmurze. Jak chcesz mieć 100GB off-line na telefonie, to oczywiście potrzebny jest większy dysk. Ale ja, ponieważ nawet niepotrzebne aplikacje pozwalam "chować", to mimo kilkunastu tysięcy zdjęć, ponad 200 aplikacji i masy plików mam na telefonie zajęte 35 z 64 GB. WIększa pamięć potrzebna głównie w przypadku konieczności dostępu off-line do plików (podróże z drogim roamingiem) albo kręcenia masy filmów w krótkim czasie. Nadmiar gotówki też jest wskazaniem na większą pamięć :) .

Go to the full post


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 ktmracing

ktmracing
  • 635 posts
  • Płeć:
  • SkądSilesia / Rbk

Posted 08 June 2018 - 11:58

Witam Panowie czeka mnie zakup iPhone 8 myślę nad wersja 64gb w mam pytanie jeśli moja chmura ma np 100gb icloud a iPhone 64gb czy telefon nie będzie wolał że wiecznie mało miejsca ma w pamięci pomimo iż w chmurze jest np 50gb wolnego?

Own your way.....


#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1800 posts

Posted 08 June 2018 - 13:26   Best Answer

Ja mam 8+ z 64 GB i  zajmuję w iCloud 137GB i żadnych problemów z pamięcią, bo stosuję "optymalizuj pamięć iPhone" czyli zdjęcia w pełnej jakości i większość plików są tylko w chmurze. Jak chcesz mieć 100GB off-line na telefonie, to oczywiście potrzebny jest większy dysk. Ale ja, ponieważ nawet niepotrzebne aplikacje pozwalam "chować", to mimo kilkunastu tysięcy zdjęć, ponad 200 aplikacji i masy plików mam na telefonie zajęte 35 z 64 GB. WIększa pamięć potrzebna głównie w przypadku konieczności dostępu off-line do plików (podróże z drogim roamingiem) albo kręcenia masy filmów w krótkim czasie. Nadmiar gotówki też jest wskazaniem na większą pamięć :) .



#3 Mercz

Mercz
  • 2783 posts
  • SkądSzczecin, PL

Posted 10 June 2018 - 08:30

Jak pozwolisz systemowi decydować co trzymać w chmurze, a co w telefonie to nie będziesz mieć problemu



#4 ktmracing

ktmracing
  • 635 posts
  • Płeć:
  • SkądSilesia / Rbk

Posted 10 June 2018 - 23:13

Czyli reasumując:

Skoro mam np 5000 zdjęć dam żeby w iCloud trzymało oryginał to zyskam pomimo tego że np na moim iPhone mam 64GB więc wiekszość będzie w chmurze? I pomimo "mełej" pojemności na IP wszystko będzie w chmurze i nie "zasypie telefonu"?


Own your way.....


#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1800 posts

Posted 11 June 2018 - 05:06

iPhone będzie trzymał taka jakość w swojej pamięci, by mu się wszystko zmieściło.




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users