Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 8plus, nie dziala ekran, nie moge oddac fona do naprawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał Tomasz Byczyk

Rafał Tomasz Byczyk
  • 4 postów

Napisano 05 czerwca 2018 - 00:10

Nowy oryginalny 8+ , po uzytkowaniu przez 2-3 miesiace, ekran siadl.
Przegladajac instagram, ekran wygasl i ozył kilkukrotnie, po czym calkowicie przestał wyswietlac cokolwiek. Telefon reagował na dotyk, bylo slychac „klik” by odblokowac telefon pinem, zanim sie rozładował...
Poszedlem do ispot gdzie dowiedzialem sie ze zeby moc oddac telefon do naprawy musze wylaczyc usluge „find my iphone”.
Z poziomu telefonu nie moge tego zrobic bo ekran nie wyswietla sie. Z poziomu kompa tez nie moge wylaczyc tej uslugi bo automatycznie prosi o podanie 6 cyfrowego kodu ktory zostal wyslany na inne urzadzenie zalogowane do tego apple id.
Jedyna mozliwosc jaka uzyskalem od pracowanika ispot to zebym zlozyl reklamacje o wykasowanie apple id co umozliwi mi zalogowanie sie przez kompa do swojego konta apple id.
Sek w tym ze gromadzilem na tym koncie od wielu lat duzo biznesowych kontaktow , zdjec etc i wychodzi na to ze mam ot tak sie z tym pozegnac bo apple ma swoje zasady ktorych nagiąć nie moze wiec albo bede w plecy o gwarancje bo na wlasna reke wymienie sam ekran , albo bede w plecy o cala zawartosc apple id.
Mozecie mi jakos pomoc w tej sprawie?

#2 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 05 czerwca 2018 - 10:28

Może są jakieś serwisy co za drobną opłatą przełożą wyświetlacz, zrobisz backup i kopię danych z telefonu i z powrotem włożą stary wyświetlacz?



#3 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 05 czerwca 2018 - 10:32

Na stronie Apple jest takie info: 

"Usuwanie urządzenia, na którym nie można wyłączyć aplikacji Znajdź mój iPhone

Jeśli nie możesz wyłączyć aplikacji Znajdź mój iPhone na urządzeniu, wyłącz urządzenie z sieci IL_OfflineGrayDot.png, a następnie usuń je z aplikacji Znajdź mój iPhone."

 

Poza tym jeśli możesz nie oddawaj do iSpotu, bo to nie serwis. 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#4 Regiss

Regiss
  • 2 911 postów
  • SkądRadom

Napisano 05 czerwca 2018 - 12:30

W miejscu gdzie masz potwierdzić ten kod 6 cyfrowy nie masz możliwości przysłania go na sms? Powinna być taka opcja. Przekładasz kartę sim do innego telefonu i powinno pójść.

iPhone 15 Pro


#5 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 05 czerwca 2018 - 23:05

Nowy oryginalny 8+ , po uzytkowaniu przez 2-3 miesiace, ekran siadl.
Przegladajac instagram, ekran wygasl i ozył kilkukrotnie, po czym calkowicie przestał wyswietlac cokolwiek. Telefon reagował na dotyk, bylo slychac „klik” by odblokowac telefon pinem, zanim sie rozładował...
Poszedlem do ispot gdzie dowiedzialem sie ze zeby moc oddac telefon do naprawy musze wylaczyc usluge „find my iphone”.
Z poziomu telefonu nie moge tego zrobic bo ekran nie wyswietla sie. Z poziomu kompa tez nie moge wylaczyc tej uslugi bo automatycznie prosi o podanie 6 cyfrowego kodu ktory zostal wyslany na inne urzadzenie zalogowane do tego apple id.
Jedyna mozliwosc jaka uzyskalem od pracowanika ispot to zebym zlozyl reklamacje o wykasowanie apple id co umozliwi mi zalogowanie sie przez kompa do swojego konta apple id.
Sek w tym ze gromadzilem na tym koncie od wielu lat duzo biznesowych kontaktow , zdjec etc i wychodzi na to ze mam ot tak sie z tym pozegnac bo apple ma swoje zasady ktorych nagiąć nie moze wiec albo bede w plecy o gwarancje bo na wlasna reke wymienie sam ekran , albo bede w plecy o cala zawartosc apple id.
Mozecie mi jakos pomoc w tej sprawie?

 

Ależ możesz - jak podasz na icloud.com swój login i hasło to wyświetla się prośba o kod weryfikacyjny? Na dole strony masz ikonę "Find My iPhone" i możesz usunąć urządzenie z listy. Wymagane jest jednak aby iPhone był wyłączony więc albo guzikami go wyłączysz (volume +, volume - i potem trzymasz POWER do momentu jak nie mignie ekran / przestanie działać HOME), ewentualnie czekaj aż bateria padnie.

 

Dane straciłeś z telefonu jednak przy poprawnie ustawionym iCloud i Kopiach zapasowych powinno być wszystko ok.


The UNIX Guru`s view of Sex: unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep.

#6 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 06 czerwca 2018 - 08:24

Źle to świadczy o pracowniku tego serwisu, że odesłał Cię do Apple zamiast samemu rozwiązać prosty problem. Telefon trzeba odtworzyć w trybie DFU, bo musi być poza siecią aby można było go usunąć ze strony. Potem musisz przełożyć kartę SIM do innego telefonu, a następnie zalogować się na iCloud.com, a kiedy poprosi o kod z innego zaufanego urządzenia to będzie tam opcja przysłania kodu smsem. Potem już normalnie usuwasz urządzenie z usługi Znajdź na stronie. 


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#7 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 06 czerwca 2018 - 09:58

A co z danymi w tym przypadku?

#8 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 06 czerwca 2018 - 10:20

Kasowane są dane z telefonu, a w iCloud jest nadal backup, który można odtworzyć na telefonie po naprawie.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych