Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Iphone 6s, skasowałem smsa, proszę o pomoc


Best Answer pedros , 20 May 2018 - 08:00

Napisałem powyżej, że nie mam folderu archive. Czy czytałeś w ogóle post?

Bo szukasz nie tam, gdzie trzeba… Otwórz Library/Messages/ w swoim katalogu domowym, a nie tym systemowym.

Go to the full post


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 lieft

lieft
  • 12 posts

Posted 18 May 2018 - 14:34

Hej, jak w tytule, skasowałem smsa a całą treścią z chyba paru lat od jednej osoby, przez pomyłkę. szukałem rozwiązań w necie, znalazłem parę programów do rozwiązania problemu, ale one pytają się mnie o hasło do itunes, które nie pasuje; tu zaznaczę, że znam moję apple ID oraz hasło do niego, ale to nie to samo, jak się okazuje. Czy ktoś może pomóc w temacie?

 

Jedna opcja to odzyskanie tego z poziomu iphona, w icloud tego nie, bo, o czym nie wiedziałem, mój model / kraj zakupu, prowadzi backupy, ale nie smsów. 

 

Druga opcja, to ja mam tą korespondencję na macu w wiadomościah, ale czy z maca można to przerzucić do iphona, czyli w drugą stronę?

 

ps

To kolejny powód dla którego nienawidzę tej fimry, ale mniesza z tym, dajcie znać, jak mozecie pomóc.



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6642 posts
  • Płeć:

Posted 18 May 2018 - 15:15

Te appki pewnie pytają o hasło do backupu iTunes, a nie do Apple ID.
Skąd ta informacja, że wiadomości nie są backupowane w iCloud?
Nie wiem co to za powód do nienawiści do Apple. Przypadkiem ciężko skasować te wiadomości, więc można mieć pretensje chyba tylko do siebie.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 kubalon1

kubalon1
  • 641 posts

Posted 18 May 2018 - 20:10

Finder-Mac-Biblioteki-Messages-Archive i tam masz wszystko  możesz sobie wysłać.


 


Edited by kubalon1, 18 May 2018 - 20:10.


#4 lieft

lieft
  • 12 posts

Posted 19 May 2018 - 09:40

 

Finder-Mac-Biblioteki-Messages-Archive i tam masz wszystko  możesz sobie wysłać.


 

 

w bibliotekach - messages - jest plugins, nie ma archive, a pod plugins są 3 foldery: AIM.imservice, Bonjour.im.service, Jabber.imservice. Nie ma nic innego. 

 

Tego jednego smsa z treścią mam cały czas w smsach na macu, powinien istnieć jakiś prosty sposób na wyeksportowanie go na iphona, jakby z powrotem. Mylę się?


Edited by lieft, 19 May 2018 - 09:42.


#5 pedros

pedros
  • 1392 posts
  • SkądWAW, PL

Posted 19 May 2018 - 11:52

w ~/Library/Messages/Archive, nie w /Library/Messages/


Edited by pedros, 19 May 2018 - 11:53.


#6 lieft

lieft
  • 12 posts

Posted 19 May 2018 - 21:43

w ~/Library/Messages/Archive, nie w /Library/Messages/

 

Napisałem powyżej, że nie mam folderu archive. Czy czytałeś w ogóle post?



#7 Kacper Koźbiał

Kacper Koźbiał
  • 13 posts

Posted 19 May 2018 - 21:51

Moim zdaniem najlepiej udać się do operatora i odszukać danego SMS’a.

#8 winmaciek

winmaciek
  • 6642 posts
  • Płeć:

Posted 19 May 2018 - 21:54

Napisałem powyżej, że nie mam folderu archive. Czy czytałeś w ogóle post?

Pedros mi się nie zwierzał, ale myślę, że czytał, bo „~/library/messages/…” to zupełnie inny folder niż „library/messages/…”
Tylda oznacza folder biblioteki w katalogu użytkownika, a nie ten ogólnosystemowy.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 pedros

pedros
  • 1392 posts
  • SkądWAW, PL

Posted 20 May 2018 - 08:00   Best Answer

Napisałem powyżej, że nie mam folderu archive. Czy czytałeś w ogóle post?

Bo szukasz nie tam, gdzie trzeba… Otwórz Library/Messages/ w swoim katalogu domowym, a nie tym systemowym.



#10 Emar

Emar
  • 1 posts

Posted 13 June 2018 - 10:46

w bibliotekach - messages - jest plugins, nie ma archive, a pod plugins są 3 foldery: AIM.imservice, Bonjour.im.service, Jabber.imservice. Nie ma nic innego. 

 

Tego jednego smsa z treścią mam cały czas w smsach na macu, powinien istnieć jakiś prosty sposób na wyeksportowanie go na iphona, jakby z powrotem. Mylę się?

Na aktualnych iOS 11.4 i macOS High Sierra 10.13.5 możesz ustawić Wiadomości w iCloud. Doczytaj jeszcze najnowsze samouczki by czegoś nie przegapić, wiadomości powinny pojawić się na wszystkich urządzeniach na których ustawisz suwak WIADOMOŚCI W ICLOUD. U mnie po kilkunastu minutach mam wszystkie wiadomości identyczne na wszystkich iUrządzeniach z tym ustawieniem. 






3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users