Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

6S+ Po wymianie ekranu nie działa FrontCam i EarSpeaker.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 TheCM21

TheCM21
  • 16 postów

Napisano 13 maja 2018 - 07:23

Witam, wczoraj wymieniałem ekran w telefonie mojego dziadka. Wszystko przebiegło po mojej myśli aż do ponownego uruchomienia iPhone z nowym juz ekranem. Zacząłem sprawdzać czy wszystkie funkcje działają. Ekran działa, dotyk działa, ForceTouch działa, TouchID działa, Przednia Kamera działa i benc. Głośnik rozmów nie działa. W pierwszej myśli pomyślałem że może źle złozyłem głośniczek i zrobię to jeszcze raz powoli i delikatnie. Znowu rozebrałem górną część ekranu i jeszcze raz złożyłem krok po kroku. Po uruchomieniu okazało się że głosnik dalej nie działa, ale dołączyła do niego i przednia kamera.

 

Tutaj pojawia się moje pytanie. Myślicie że to taśma odpowiadająca za te podzespoły jest uszkodzona czy może jest szansa że uda się to naprawić bez pogłębiania kosztów? 

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi. 



#2 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 maja 2018 - 05:58

 

Tutaj pojawia się moje pytanie. Myślicie że to taśma odpowiadająca za te podzespoły jest uszkodzona czy może jest szansa że uda się to naprawić bez pogłębiania kosztów? 

 

 

 

Jeden rabin powie tak, drugi powie nie.

 

Podstaw taśmę przedniej kamery i sprawdź czy będzie lepiej, sprawdź wcześniej czy gniazdo/wtyk jest równe i proste. 

Przy wygięciu wtyku lub uszkodzeniu gniazda pierwsze co robi problem to ear_spk bo sygnały są na krawędziach wtyku/gniazda.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych