Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 7 Plus - rozmyte i klatkujące wideo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kpicard

kpicard
  • 94 postów

Napisano 24 kwietnia 2018 - 22:47

Hej,

 

nigdy za bardzo nie nagrywałem filmików swoim iPhonem 7 Plus, ale parę dni temu postanowiłem to zrobić i nagrałem film z jadącego tramwaju ( nie była to zawrotna prędkość) i rezultat bardzo niemiło mnie zaskoczył - wideo szarpie, rozmazuje się. Czy to jest normalne? W ustawieniach aparatu mam włączone wideo w 4K i opcję "zablokuj aparat" wyłączoną.

 

Wspomniane wideo



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 939 postów
  • Płeć:

Napisano 24 kwietnia 2018 - 22:53

Nie ma w tym nic innego. W iPhone 7 Plus wideo ma tylko 30 klatek/sekundę (nie widzę czegoś nieoczekiwanego jeśli chodzi o szybkość), a wideo się rozmazuje, prawdopodobnie przez szybę tramwaju (autofokus próbuje złapać ostrość). Tak przynajmniej ja myślę.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 896 postów

Napisano 25 kwietnia 2018 - 07:26

A mi to wyglada źle, plus ma stabilizację optyczną Video i wyglada, jakby to ona się nie wyrabiała. To delikatny element elektromechaniczny. Warto kontynuować testy. Jeśli to było kręcone przez szybę, to spróbować bez szyby (by wyeliminować wskazaną wyżej teorie zmylenia autofocusa). Porównaj z HD 60Hz.

#4 kpicard

kpicard
  • 94 postów

Napisano 25 kwietnia 2018 - 09:30

Sęk w tym, ze nagrywałem przez otwarte okno




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych