Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone SE - kilka pytań


Najlepsza odpowiedź grzesiek1991 , 02 marca 2018 - 17:07

Super, dzięki wszystkim za odpowiedzi

jeszcze może komuś się przypomni

14) Czy działa coś takiego jak OTG - podłączam pendrive i kopiuję na niego pliki
 

Czy warto czekać na sprzedaż nowego SE w nadziei że stare SE będą tanieć. Interesują mnie tylko nowe SE.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzesiek1991

grzesiek1991
  • 8 postów

Napisano 01 marca 2018 - 19:16

Witam,

zamierzam kupić Iphone SE(wcześniej tylko android) i mam kilka pytań:

1) Czy jasność minimalna jest komfortowa do korzystania w całkowitej ciemności, na androidzie trzeba była instalować dodatkową aplikację i ręcznie ją włączać, minimalna jasność przy ustawieniu automatycznym i tak była za wysoka i raziła w nocy.

 

2) Czy nie ma żadnych problemów z powiadomieniami push gmaila, czy powiadomienia przychodzą natychmiast? Jest to dla mnie ważne.

 

3) Czy jest możliwość wyciągnięcia wybranych ikon kontaktów na pulpit?

 

4) Czy jest możliwość zmniejszenia ikon na pulpicie kosztem ich wielkości np z domyślnych 4x5=20 ikon na 5x6=30 ikon?

 

5) Czy nawigacja google maps działa bez zarzutu jak na androidzie?

 

6) Czy p podłączeniu kablem telefonu do komputera Windows można bez instalowania dodatkowego softu kopiować pliki?

 

7) Czy działa bez problemów aplikacja AirDroid bądź jest inna lepsza do kopiowania plików/edytowania kontaktów/pisania smsów z poziomu przeglądarki na komputerze

 

8) Czy Iphone SE może pełnić funkcji latarki(wykorzystywany flash aparatu)? Czy można nim świecić przez dłuższą chwilę i nie ma z tym problemów.

 

9) Czy jest darmowa dobra aplikacja do skanowania dokumentów(robię zdjęcie dokumentu, aplikacja przycina, usuwa półtony, korekcja trapezu)

 

10) Czy dobrze sprawdza się jako dyktafon, np nagrywanie wykładu, narady

 

11) Czy będą działać powiadomienia z kalendarza google.

 

12) Jakie polecacie etui przezroczyste chroniące przed upadkami i zapewniające pewny chwyt np mokrą, zmarzniętą ręką

 

13) Czy zakładać/jakie polecacie szkło hartowane

 

14) Czy działa coś takiego jak OTG - podłączam pendrive i kopiuję na niego pliki

 

15) Czy jest możliwość widzieć pliki na iphonie jako dysk sieciowy w windows

 

16) Czy bez problemu działa geolokalizacja zdjęć

 

 



#2 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 01 marca 2018 - 20:53

1. Można obniżyć punkt bieli i ekran jest ciemniejszy.

 

2. Tylko w aplikacji gmail. W systemowej aplikacji przychodzą kiedy chcą ale napewno nie odrazu.

 

3. Nie.

 

4. Nie.

 

5. Nie używam więc nie wiem ale problemów nie powinno być.

 

6. Tylko zrzucisz zdjęcia na komputer. Nic w drugą stronę bez iTunes’a.

 

7. -

 

8. Tak.

 

9. W systemowych notatkach jest opcja zrobienia zdjęcia dokumentu i zrobienia z tego skanu ale nie wiem jak się spisuje.

 

10. -

 

11. -

 

12. Większość zwykłych silikonowych spełni te funkcje.

 

13. To już sam zdecyduj. Jak używałem szkieł to zamawiałem najtańsze za kilka złociszy i też były dobre.

 

14. -

 

15. Na iPhonie żadnych plików nie widać oprócz zdjęć i wideo gdy jest podłączony kablem. 

 

16. Mi czasami coś pokręci z lokalizacją zdjęcia.


Użytkownik Ganjuana edytował ten post 01 marca 2018 - 20:58


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 800 postów

Napisano 01 marca 2018 - 22:09

5 - nie wiem, czy nawigacja Google działa jak a androidzie, ale działa świetnie.

#4 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 01 marca 2018 - 22:12

Co do punktu 9 - parę razy z tego systemowego rozwiązania korzystałam, więc mogę się wypowiedzieć :).

Po zrobieniu zdjęcia system albo automatycznie rozpozna Ci krawędzie strony, albo sam możesz pokazać, gdzie one się znajdują. Jest też korekcja trapezowa. Po zakończeniu skanowania można sobie wyeksportować plik PDF. Ogólnie całość po "zeskanowaniu" wygląda bardzo ładnie. Jedyne co, to jest limit ilości stron na jeden dokument - jeśli dobrze pamiętam to było to 25 stron.

Aha, i to rozwiązanie istnieje dopiero od iOS 11.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#5 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 02 marca 2018 - 07:31

11) Czy będą działać powiadomienia z kalendarza google.

 

Nie.

Nie działa od paru lat synchronizacja offline (od czasu kiedy Apple i Google "pokłóciły się i pozabierały zabawki do swoich piaskownic").

 

1. Jak utworzysz wydarzenie na iPhone to na tym samym iPhone wszystko działa bezbłędnie.

2. Jak utworzysz wydarzenie na komputerze to na iPhone nie będzie ono widoczne. Musisz wejść w aplikację kalendarza, po jej otwarciu (obojętnie, czy ta od Apple z iOS czy oryginalna Google - obie nie działają w tle) nastąpi zsynchronizowanie wydarzeń.

3. Jak ktoś ci wyśle wydarzenie, nie zadziała, dopóki nie zrobisz synchronizacji "ręcznie" - patrz pkt 2.

 

GMail działa dobrze z aplikacją Google ale o bezproblemowym kalendarzu Google w iOS zapomnij.



#6 kubulwg

kubulwg
  • 90 postów

Napisano 02 marca 2018 - 14:00

3. Można ustawić ulubione kontakty jako widget :)

#7 grzesiek1991

grzesiek1991
  • 8 postów

Napisano 02 marca 2018 - 17:07   Najlepsza odpowiedź

Super, dzięki wszystkim za odpowiedzi

jeszcze może komuś się przypomni

14) Czy działa coś takiego jak OTG - podłączam pendrive i kopiuję na niego pliki
 

Czy warto czekać na sprzedaż nowego SE w nadziei że stare SE będą tanieć. Interesują mnie tylko nowe SE.


Użytkownik grzesiek1991 edytował ten post 02 marca 2018 - 17:10


#8 kubulwg

kubulwg
  • 90 postów

Napisano 02 marca 2018 - 18:19

Na iPhone nie działa otg



#9 grzesiek1991

grzesiek1991
  • 8 postów

Napisano 03 marca 2018 - 06:44

a jeszcze pytanie czy są/działają tzw aplikacje a chomika czy np TuneIn bez reklam? Spotify za darmo?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych