Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana baterii w ramach programu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andrewkarus

Andrewkarus
  • 2 postów

Napisano 23 stycznia 2018 - 02:10

Dzien dobry, gratuluje świetnego forum.
Prosze mi powiedziec, jakos nie moge tego doczytać, mam do wymiany baterie w iphone 6plus który przestał trzymać praktycznie i zwolnił oraz w iPhone 5S. Tak samo. Gdzie to zrobic zeby nie przepłacić? Mam wrażenie ze w Polsce to jest i tak drożej niż w Stanach z tym. Najlepiej w Krakowie. Dziekuje!

#2 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 23 stycznia 2018 - 08:49

iSpot, Cortland, iMad, iDream o ile są takie w Krakowie. iPhone 5s się na to nie łapie. 



#3 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 23 stycznia 2018 - 09:05

Zapraszam do nas, wymiana trwa godzinę i kosztuje 129 złotych. 


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 23 stycznia 2018 - 09:30

W 5S też 129zł?



#5 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 23 stycznia 2018 - 10:00

W 5S niestety więcej - 369 złotych.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 23 stycznia 2018 - 23:47

... mam do wymiany baterie w iphone 6plus ...

 

Zapraszam do nas, wymiana trwa godzinę i kosztuje 129 złotych. 

 

Znajomy kontaktował się z Wami nieco ponad tydzień temu i usłyszał: 2-3 miesiące czekania bo nie macie tych baterii. Czyżby już były dostępne ? 


Użytkownik bee3 edytował ten post 23 stycznia 2018 - 23:48

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#7 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 24 stycznia 2018 - 10:24

Jeśli dzwonił tak z tydzień temu i pytał o 6 Plus to faktycznie mogło nie być. My to zamawiamy i czekamy kiedy Apple wyśle. W tym tygodniu były dostawy. Mamy na miejscu baterie do 6, 6S, 6 Plus, 6S Plus, SE i 7, w tych modelach wymiana trwa godzinę. Ale oczywiście przed przyjściem warto zadzwonić i zapytać, bo jeśli jednego dnia przyjdzie kilka osób z tym samym modelem to może zabraknąć.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#8 dobrakawa

dobrakawa
  • 809 postów

Napisano 24 stycznia 2018 - 11:07

To mnie zaskoczyliście w tym temacie. Ostatnio dzwoniłem do iSpotu w Poznaniu i wymiana baterii w iPhonie 6S owszem kosztuje 129zł, ale na wymianę trzeba czekać od 2-5 dni. Więc to działa na zasadzie sklepu czy sklepu i serwisu? W internecie natknąłem się na artykuł, który nazywa iSpot serwisem.

 

To da się gdzieś w Poznaniu bądź okolicach wymienić baterię w ciągu jednego dnia?


Pro 2012, 14 Pro


#9 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 stycznia 2018 - 13:38

W poznaniu iSpot nie ma serwisu. Wysyłają do Warszawy / Wrocławia, stąd minimum 2 dni na spedycje. Dają sobie 5 dni zapasu na wypadek weekendu / obsuwy z wysyłką / kolejki.



#10 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 24 stycznia 2018 - 14:19

Dokładnie tak, my robimy wszystko u siebie na miejscu, więc odpada czas na odsyłki sprzętu. Niektóre firmy mają sieć sklepów, ale serwis tylko jeden, więc te sklepy tylko przyjmują sprzęt do serwisu i wysyłają dalej. Dlatego u nas np. wymiana iPhona czy matrycy w MacBooku trwa 2-3 dni, a w iSpocie bywa i dwa tygodnie.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#11 Andrewkarus

Andrewkarus
  • 2 postów

Napisano 26 stycznia 2018 - 04:34

W 5S niestety więcej - 369 złotych.

Co przepraszam, a w Londynie w AppStore za ile to wymienię? Przecież to podchodzi chyba pod ten program wymiany baterii? Tak samo pytam o 6 Plus



#12 cesiu111

cesiu111
  • 741 postów
  • SkądRz

Napisano 26 stycznia 2018 - 07:48

Od 6 w górę.

#13 Don Dżonson

Don Dżonson
  • 5 postów

Napisano 27 stycznia 2018 - 00:49

To da się gdzieś w Poznaniu bądź okolicach wymienić baterię w ciągu jednego dnia?


Nie wiem czy w jeden dzień zrobią, ale w Poznaniu Cortland na pewno ma serwis

#14 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 27 stycznia 2018 - 10:42

To mnie zaskoczyliście w tym temacie. Ostatnio dzwoniłem do iSpotu w Poznaniu i wymiana baterii w iPhonie 6S owszem kosztuje 129zł, ale na wymianę trzeba czekać od 2-5 dni. Więc to działa na zasadzie sklepu czy sklepu i serwisu? W internecie natknąłem się na artykuł, który nazywa iSpot serwisem.

SAD (właściciel salonów iSpot) ma serwis (centralny) w W-wie przy Marszałkowskiej i tam podobno trafia większość napraw. Ponadto w kilku salonach są również serwisy realizujące niektóre naprawy. W Poznaniu żaden z salonów iSpot nie prowadzi autoryzowanego serwisu (podobnie jak większość salonów iSpot: to są tylko punkty przyjęć, a przyjęty sprzęt jest odsyłany kurierem do "właściwego" serwisu) .
 

 

To da się gdzieś w Poznaniu bądź okolicach wymienić baterię w ciągu jednego dnia?

W Poznaniu autoryzowany serwis Apple prowadzi tylko Cortland. 
https://locate.apple.com/pl/pl
Zadzwoń/napisz i zapytaj u źródła. 


Co przepraszam, a w Londynie w AppStore za ile to wymienię? Przecież to podchodzi chyba pod ten program wymiany baterii? Tak samo pytam o 6 Plus

Jak nie łapie się na gwarancję lub program:
https://www.apple.co...ctedshutdown/ 

- to wymiana teraz kosztuje £25
https://support.appl...battery-power 


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#15 botang

botang
  • 4 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 30 stycznia 2018 - 19:49

Zapraszam do nas, wymiana trwa godzinę i kosztuje 129 złotych. 

 

Witajcie, 

 

mam do Was pytanie - otóż mam iPhone 6 w którym bateria zaczęła odmawiać posłuszeństwa około rok temu, z racji dość wysokiej ceny wymiany baterii w autoryzawanym serwisie zdecydowałem się na wymianę w punkcie nieautoryzowanym. Z racji tego że Apple uruchomiło program wymiany baterii za 129 zł w iPhone'ach, chcę skorzystać teraz z tej opcji i wymienić w swoim telefonie ale już w autoryzowanym serwisie.

Jak to wygląda w praktyce - odrzucicie możliwość odpłatnej wymiany baterii ponieważ w telefonie była nieautoryzowana ingerencja czy nie ma to dla Was znaczenia i nie mam się czego obawiać?


Użytkownik botang edytował ten post 30 stycznia 2018 - 19:49


#16 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 30 stycznia 2018 - 19:53

Ktoś ostatnio pisał na forum, że taki telefon mu odrzucono. Musi być oryginał w telefonie. Zapytaj prywatnie kolegę  SERWIS.ME, masz go pare postów wyżej.


iPhone 15 Pro


#17 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 31 stycznia 2018 - 09:16

Generalnie to jeśli bateria nie jest oryginalna to nie wolno w ogóle serwisować takiego telefonu. Chodzi o bezpieczeństwo, żeby potem nie czytać kolejnych artykułów o tym jak to bateria się zapaliła podczas wymiany.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#18 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 stycznia 2018 - 19:14

Okej, a jak wygląda sprawa, jeżeli ekran został wymieniony w serwisie nieautoryzowanym? Wtedy mogę nadal skorzyć z programu tańszej wymiany baterii?


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#19 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 31 stycznia 2018 - 22:01

Generalnie to jeśli bateria nie jest oryginalna to nie wolno w ogóle serwisować takiego telefonu. Chodzi o bezpieczeństwo, żeby potem nie czytać kolejnych artykułów o tym jak to bateria się zapaliła podczas wymiany.

Myślę, że w zakazie serwisowania (w ogóle) iP z nieoryginalną baterią nie o bezpieczeństwo chodzi. W przypadkach opisywanych na różnych forach serwisy odmawiają nawet płatnej wymiany całego telefonu - np. martwego po kąpieli, czyli w sytuacji w której bateria już nikomu nic złego zrobić nie może.


Okej, a jak wygląda sprawa, jeżeli ekran został wymieniony w serwisie nieautoryzowanym? Wtedy mogę nadal skorzyć z programu tańszej wymiany baterii?

Było już nawet na tym forum: nieoryginalny ekran nie jest już przeszkodą w serwisowaniu telefonu.


Użytkownik bee3 edytował ten post 31 stycznia 2018 - 22:02

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#20 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 01 lutego 2018 - 09:00

Zalana bateria też może się zapalić...



#21 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 01 lutego 2018 - 09:23

Myślę, że w zakazie serwisowania (w ogóle) iP z nieoryginalną baterią nie o bezpieczeństwo chodzi. W przypadkach opisywanych na różnych forach serwisy odmawiają nawet płatnej wymiany całego telefonu - np. martwego po kąpieli, czyli w sytuacji w której bateria już nikomu nic złego zrobić nie może.

 

Jeśli telefon ma nieoryginalną baterię to nie można go w ogóle serwisować. Tak napisałem wyżej. Dotyczy to każdej formy serwisowania, zarówno naprawy, wymiany części jak i wymiany całego urządzenia np. po zalaniu. I tak jak pisałem dokładnie o bezpieczeństwo chodzi, bo stary telefon po wymianie trzeba odesłać do Apple, a oni nie chcą odpowiadać za baterię, której nie wyprodukowali. Zamiennik teoretycznie może się zapalić w transporcie, w samolocie itd.

 

 

Okej, a jak wygląda sprawa, jeżeli ekran został wymieniony w serwisie nieautoryzowanym? Wtedy mogę nadal skorzyć z programu tańszej wymiany baterii?

 

 

Nieoryginalny ekran nie jest przeszkodzą dla wymiany baterii, choć możesz zostać poinformowany, że serwis nie bierze odpowiedzialności za ten ekran. Tak samo w przypadku oryginalnego, pękniętego ekranu.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#22 Andrewka94

Andrewka94
  • 4 postów

Napisano 13 lutego 2018 - 18:06

Przepraszam gdzie w Warszawie od reki wymienie baterie w ip6 i 7 oraz ekran w ip7?

#23 Konewa71

Konewa71
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lutego 2018 - 21:50

Ekran wymieniają „od ręki“(do dwóch godzin) w iMad na Nowym Świecie.Baterię w 6s dwa tygodnie temu wymienili koledze w ciągu godziny.Najlepiej zadzwoń i się dowiedz jak z dostępnością baterii do konkretnych modeli.

#24 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 09 marca 2018 - 02:25

A jak wygląda sprawa, gdy ma się korpus innego koloru? Spodobała mi się wizja iP7 z czarnym frontem i tyłem z wersji Silver. Mam Matte Blacka i myślałem, żeby kupić "plecki" od Silvera i stworzyć takiego frankensteina, tylko potem jakbym chciał skorzystać z programu wymiany baterii za 129 zł, to zostanie mój telefon zaakceptowany?


Użytkownik Damixs74 edytował ten post 09 marca 2018 - 02:25

MacBook Pro Retina 13" 2015/8GB/256GB, iPhone 7 Plus 128GB Matte Black

 


#25 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 11 marca 2018 - 18:36

A jak wygląda sprawa, gdy ma się korpus innego koloru? Spodobała mi się wizja iP7 z czarnym frontem i tyłem z wersji Silver. Mam Matte Blacka i myślałem, żeby kupić "plecki" od Silvera i stworzyć takiego frankensteina, tylko potem jakbym chciał skorzystać z programu wymiany baterii za 129 zł, to zostanie mój telefon zaakceptowany?

Frankenstein-y nie kwalifikują się do napraw w ASA bo po każdej naprawie zrobionej w ASA - Apple udziela 90-dni gwarancji na naprawę. Na Frankenstein-a nie da.


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych