Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nokia 9300 i internet w ibooku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kundum

kundum
  • 26 postów

Napisano 13 marca 2006 - 18:12

Witam wszystkich i proszę o pomoc, przeczytałem chyba wszystkie posty i nie potrafię wykombinować jak uruchomić internet, w ibooku G4 za pomocą noki 9300( orange).
Może ktoś już ktoś korzysta z takiej konfiguracji i podzieli się łopatologicznie swoją wiedzą. W tym tygodniu niestety szykuje mi się długi wyjazd za granicę i do pracy niezbędny jest mi internet, problem jest w tym, że jak kupowałem maca to wszyscy informatycy i im wtórujący pseudo znawcy przestrzegali, po co mac, mac to problemy kot to zna i widział itd., a ja hola hola nie, mac to super komputer i go kupię basta. A teraz głupio by mi było brać pc na wyjazd (bo nie potrafię skonfigurować maca ) tym bardziej ,że w firmie zapowiedziałem wymianę komputerów na maci a ten mój biedny ibook jest testem na niezawodność i łatwość obsługi. (ja go pokochałem, nawet za własną kasę kupiłem mu śpiworek pomarańczowy w http://www.redmaloo.com/index_f.php )
Jestem świeżym użytkownikiem maca i jeszcze wiele rzeczy oczywistych dla was jest dla mnie zagadką.

#2 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 14 marca 2006 - 06:23

parujesz telefon przez "setup bluetooth device" na koncu konfigurujesz polaczenie nr tel: *99# user: interent pass: internet modem nokia infrared umnie od tego czasu dzowni i laczy sie bez zastrzezen.

#3 kundum

kundum
  • 26 postów

Napisano 14 marca 2006 - 19:19

sorki, czyli jak nie bardzo rozumiem proszę napisz dokładnie jakie mam mieć ustawienia i jak skonfigurować połączenie.

#4 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 14 marca 2006 - 19:47

1. w obu kompach wlaczasz bluetooth
2. potem wybierasz opcje:



Dołączona grafika

a potem

Dołączona grafika



wybieraszz nastepnie telefon z listy

pojawi sie prosba o wpisanie kou autoryzacji

wpisujesz ten kod w telefonie.

Pojawi sie wybor opcji na temat synchronizacji i udostpniania polaczenia interentowego

wybierasz i poza active synciem odpali sie takie okienko podobne do tego.




Dołączona grafika


Wpisujesz numer jak na obrazku i user:internet pass: internet

(Po połączeniu i tak samo posmiania Ci sie nie wiem czemu ale i tak dziala)


Potem juz konfiguriesz kolejna lokacje w preferencjach sieci.

wylaczajac wszystkie poza Bluetooth no i iconke modemu mozna wrzucic na pasek stanu. i po zmiania lokacji tylko dzownisz

Dołączona grafika

to ma dzialac. Nie zapomnij wlaczyc uslugi GPRS w sieci ORANGE.

#5 kundum

kundum
  • 26 postów

Napisano 14 marca 2006 - 20:06

brodek jesteś wielki uratowałes mój honor i dupę, oczywiscie pomógł wędruje na twoje konto. ( ja głupi sugerując się jakimś postem wpisywałem nr. www.idea.pl zamiast *99# , myślałem że to co ty napisałeś jest przykładem dzieki wielkie). A czy wiesz czy takie łączenie za granicami naszego państwa jest drogie?

#6 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 14 marca 2006 - 20:07

sprawdz tebele dla wizytujacych abonentow w danym kraju infolinia ORange ci powinn powiedziec




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych