Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Włamanie do Świata Obrazu - co Wy na to ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 sffinks

sffinks
  • 215 postów
  • Skądokolice Wrocławia

Napisano 13 marca 2006 - 17:06

Witajcie !

Wątem poza tematem ;) Ale mam nadzieję że mi wybaczycie ;) Dostałem dziś takiego oto maila, o co tu może chodzić ??

" From: admin@swiatobrazu.pl
Subject: @ HACKED BY WAREZ.orge.pl @ GYT TEAM
Date: 13 marca 2006 16:45:20 GMT+01:00
To: admin@swiatobrazu.pl

Poni?ej jest email wys?any do Ciebie przez administratora "Hacked by warez.orge.pl ] GyTTeam ]". Je?eli uznasz go za spam, jest obra?liwy lub w jakikolwiek sposób Ci? niepokoi skontaktuj si? z webmasterem forum pod poni?szym adresem:

admin@swiatobrazu.pl

Do??cz do wiadomo?ci ca?y ten email (wraz z nag?ówkami).

Tu zaczyna si? wiadomo??:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Prosimy o zabezpieczenie phpbb ,gdyz ta wersja jest ...

zapraszamy na www.warez.orge.pl < darmowe gry , programy , i inne !
:)

Nic nie zostalo usuniete
www.warez.orge.pl
www.warez.orge.pl
www.warez.orge.pl

pozdrawiam admina :)))

oraz uzyytkownikow ... :)
Mam nadzieje ze zabezpieczycie :]

pzdR od GYTTeaM

www.warez.orge.pl "


Dla mnie dziwne :|

Pozdrawiam :)

#2 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 13 marca 2006 - 17:16

Dostałem identycznego maila, ktoś się włamał do ich bazy adresowej.

#3 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 marca 2006 - 17:52

Ktoś się włamał do ich phpBB i poinformował o tym. Miałem takie przejścia z www.jazz.chwilami.pl i www.friends.chwilami.pl
Update do aktualnej wersji pomaga. Genralnie dobrze, że trafiło na takiego uprzejmego hakera :D nic nie wywalił tylko poinformował gdzie jest problem. No i zrobił sobie reklamę :)

#4 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 17 marca 2006 - 01:33

Tak, muszę chyba przedzwonić jutro, bo do przyszłej wiosny nie usuną... ech... dobrze że tym razem tylko tyle ;)

#5 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 marca 2006 - 09:02

Poni¿ej jest email wys³any do Ciebie przez administratora "Hacked by warez.orge.pl ] GyTTeam ]". Je¿eli uznasz go za spam, jest obra¼liwy lub w jakikolwiek sposób Ciê niepokoi skontaktuj siê z webmasterem forum pod poni¿szym adresem:

[email]admin@swiatobrazu.pl[/email]

Do³±cz do wiadomo¶ci ca³y ten email (wraz z nag³ówkami). 

Tu zaczyna siê wiadomo¶æ:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zapraszamy na [url]www.WAREZ.orge.pl[/url] 
Darmowe Gry , Programy , Muzyka , I inne :)


@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
@PS.                                                                                                    
@Kurnkaa ¿al ....
@¯e nikt o te forum nie dba 
@A wydawa³o mi siê ¿e forum jest ZADBANE , myli³em siê :(((
@Ale o inne swoje fora dbaja...
@ Swoje opinie wyra¿ajcie na poni¿szych forach ...
@ http://www.myapple.pl/viewtopic.php?t=4061
@ http://www.macplug.org/viewtopic.php?id=719
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Kolejny email.

#6 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 19 marca 2006 - 11:03

ja tez takiego dostalem

#7 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 19 marca 2006 - 11:57

W sumie to wygląda teraz jak robota konkurencji. To forum jest be, przenieście się na inne bezpieczniejsze.. i podane linki. Mam mieszane uczucia co do intencji autora tego włamania. Czy jemu naprawdę zależy tylko na bezpieczeństwie? Heh..

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 marca 2006 - 18:04

krzyfar, zdecydowanie jest to ktoś kto bywa na wszystkich 3 forach.

#9 DoktorNo

DoktorNo
  • 394 postów

Napisano 19 marca 2006 - 18:26

Przepozycja przesiadki na forum o warezech jest bezczelna… A takie zwracanie uwagi przez włam i rozsyłanie do użytkowników to przypomina mi sytuację, w której do właściciela samochodu podchodzi dres i mówi "proszę Pana, ma pan obluzowane felgi" (w domyśle: jak zaraz Panu odpadnie, to ja sobie wezme i nie oddam).

#10 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 19 marca 2006 - 19:27

krzyfar, zdecydowanie jest to ktoś kto bywa na wszystkich 3 forach.

Ten... tego... ja bywam na wszystkich trzech :shock: :wink:

#11 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 marca 2006 - 19:29

Ten... tego... ja bywam na wszystkich trzech

Więc jesteś podejrzany ;)

#12 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 19 marca 2006 - 20:13

Więc jesteś podejrzany ;)

No to teraz przydygalem :mrgreen:

#13 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 19 marca 2006 - 20:14

BigMac, ktoś musi być winny...

Wypadło na ciebie :twisted:


Dobrze że ja bywam tylko na myapple.pl :wink:

#14 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 19 marca 2006 - 20:33

Tak na poważnie to szkoda bo trzeba przyznac, że świat obrazu ma naprawde klimat i chyba wszyscy zaczynali na tym forum: Code, TomkOx, MacDada, Mac_Abra, equinoxe, Termos, mtq, _sys, kungfumiszcz, ja i wieeeelu innych. Szkoda, że TAKIE forum jest tak zaniedbane :|

#15 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 19 marca 2006 - 20:39

BigMac, dokładnie, klimat ono ma ;)
Pamietam jak jeszcze przed powstaniem MyApple tam zagladałem... często się Ciebie widywało w Hydeparku :)

#16 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 19 marca 2006 - 20:43

Był też i słynny PECETOWIEC :twisted:

#17 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 19 marca 2006 - 20:47

Był też i słynny PECETOWIEC :twisted:

Pamiętam, miał chłopak argumenty ;)
Może to on się mści ? :lol: ;)

BTW to Ty miałes zarejstrowane konto pecetowiec (bo z tego co pamietam, właściwy pecetowiec pisał zawsze z 'Gościa') ? ;)

#18 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 19 marca 2006 - 20:55

Ale was chłopaki na wspominki wzięło.. Co to, stypa czy co? :wink:

#19 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 19 marca 2006 - 21:29

Szkoda, szkoda :cry: . Administrator jest chyba na wczasach a forum się powoli sypie. Trzeba będzie chyba jakoś ściągnąć całą bazę na dysk, bo MacStuff to ogromna kopalnia wiedzy na temat maków. Bym zapomniał Temat przenoszę do "Think Different" :) .

#20 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 marca 2006 - 23:09

Szkoda, że TAKIE forum jest tak zaniedbane

To był jeden z powodów powstania MyApple.pl
ŚO było/jest zaniedbane odkąd pamiętam.

#21 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 20 marca 2006 - 00:42

W sumie to wygląda teraz jak robota konkurencji.
To forum jest be, przenieście się na inne bezpieczniejsze.. i podane linki.

Mam mieszane uczucia co do intencji autora tego włamania. Czy jemu naprawdę zależy tylko na bezpieczeństwie?
Heh..

Tez tak powoli mysle. Nie podoba mi sie to i mam mieszane uczucia.

Ktos komus robi zla robote.

Dziwi mnie tez ze Administratorzy MyApple uwazaja ze ich forum jest najbardziej bezpieczne pod sloncem.
Kiedy tak naprawde wiadomo ze kazdego moze spotkac niespodzianka taka jak spotkala Swiatobrazu.pl
Mnie swego czasu spotykaly niespodzianki przebywajac na Forum MyApple i zostalo to tak zamieszane ze szkoda gadac. Rzadano dowodow i cale mnóstwo dziwnych nieporozumnien podrodze wystapilo. Slowem wyszlo na to ze jestem winny i wszystko wyssalem z palca zeby miec swoje 5 min, zasialem niepokuj itd. Slowem bez przedstawienia dowodow nie moge nic na ten temat pisac, bo to szkodz Forum MyApple.
A moja intencja byla taka zeby podzielic sie niespodzankami jakie mnie spotykaj i ostrzec innych użytkowników i administratorow MyApple.
Dostalem za to i zwiazane z tym posty 2 ostrzezenia i wyszlo na to ze jak dalej bede o tym pisal to zostane usuniety z Forum, czego Administratorzy ponoc nie chca.
W efekcie tego wszystkiego dla mnie jest tak ze juz nikt nie przeszkadza mi swobodnie przebywac na Stronie MyApple i z tego co wiem inni tez nie maja np. nieoczekiwanego roztania sie ze strona MyApple.
Oczywiscie wystepuje tez cud bo od momentu ukazania sie mojego postu na temat atakow podczas pobytu na Forum MyApple nikt nie zaatakowal mojego compa.
Pewnie przypadek. :wink:
Dodam ze nikt mnie do dzis nie przeprosil za takie potraktowanie.

Takie i podobne sytuacje przekonuja mnie ze uzytkownicy Mac computerow powinny chronic swoje compy podczas przebywania w necie i wszystko jedno na jakich stronach przebywaja. Uzywajac odpowiednich softow maja przy okazji dowody na roznego rodzaju nielegalne procedury i moga je zglosc na policje.

Oczywiscie nikt nie twierdzi ze musi to miec cos wspolnego z sytuacja na Swiatobrazu.pl , ale wykluczyc tego tez nie mozna.

Teraz wyglada na to ze ktos robi zla robote : myapple.pl i macplug, bo przeciez nikt na taki dzieciny numer sie nie nabierze i nagle z tego powodu ze Swiatobrazu.pl ma problemy wszyscy przejda na np. MyApple forum.
A wynika z maili ze o to chodzi autorowi.
Przeciez jutro moze miec np. MyApple problemy !!! Zagwarantuje mi ktos ze nie ?
Macnews.pl tez mial klopoty , teraz nie ma Forum.


Osobna sprawa jest to ze ja sobie nie zycze zeby WAREZ .orge .pl wysylal mi maile w imieniu Swiatobrazu.pl To jest przestepstwo !
Dodatkowo wspomne ze w kraju ktorym mieszkam jest zabronione i podlega karze wysylanie reklamowych maili bez zgody adresata w dodatku w czyims imieniu.

Poprostu robie zgloszenie i niech sie WAREZ .orge .pl zajma odpowiednie organizacje.
Mam nadzieje ze sie nie okaze ze Ci sami ludzie kiedys mieli cos wspolnego z moimi przygodami na Forum MyApple. Nie wykluczam tego, niczego nie wykluczam........
:wink:

Teraz uwzam ze w interesie wszystkich stron jest to zebysmy sie dowiedzieli kto sie kryje za strona WAREZ .orge .pl i czy w jakikolwiek sposob jest powiazany z np. administracja , moze moderatorami lub innymi osobami Forum MyApple i Macplug.
Rownie dobrze moze to byc to przypadek i jakis niewinny user z Forum.
Pewnie tak bedzie.

krzyfar, zdecydowanie jest to ktoś kto bywa na wszystkich 3 forach.

zlosliwie: A jakies dowodziki moze kolega ma ?

#22 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 20 marca 2006 - 06:08

Digiface, jeśli ktoś podaje linki do konkretnych tematów na innych forach to raczej je czyta, a nie strzela w ciemno :wink:

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
@PS.
@Kurnkaa ?al ....
@?e nikt o te forum nie dba
@A wydawa?o mi si? ?e forum jest ZADBANE , myli?em si? :(((
@Ale o inne swoje fora dbaja...
@ Swoje opinie wyra?ajcie na poni?szych forach ...
@ http://www.myapple.p...opic.php?t=4061
@ http://www.macplug.o...opic.php?id=719
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


Żeby było śmieszniej, na myApple.pl to jest link do wątku w którym właśnie piszemy...

#23 sffinks

sffinks
  • 215 postów
  • Skądokolice Wrocławia

Napisano 20 marca 2006 - 06:34

A ja chcę jeszcze dodać że oprócz maila którego Wam pokazałem dostałem jeszcze 2 wiadomości... Mam tylko nadzieję że to szybko się skończy, i faktycznie na ŚO zrobią z tym porządek. Był swego czasu na IDG.PL artykuł mówiący o bezpieczeństwie stron w sieci, i m.in kilka przykładów jak łatwo sprawdzić ich zabezpieczenia. Szczerze mówiąc, nie wyglądało to najlepiej, nie jestem webmasterem, i nie znam się a tych wszystkich terminologiach używanych przez nich, ale wydaje mi się że większość błedów czy też brak zabezpieczeń nie jest wynikiem braku wiadomości tylko czystego lenistwa. Tak przynajmniej wynikało z tego artykułu. Strona jest gotowa, działa, więc martwić się będziemy jak ktoś się włamie.... Pozdrawiam :)

#24 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 marca 2006 - 13:40

Dziwi mnie tez ze Administratorzy MyApple uwazaja ze ich forum jest najbardziej bezpieczne pod sloncem.

Gdzie padło takie stwierdzenie?

A jakies dowodziki moze kolega ma ?

Dowodem jest mail wysłany do użytkowników ŚO w którym są podane dokładne linki do MyApple.pl oraz Macplug do dyskusji na temat włamu na Swiatobrazu.

#25 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 20 marca 2006 - 14:31

Dziwi mnie tez ze Administratorzy MyApple uwazaja ze ich forum jest najbardziej bezpieczne pod sloncem.

Na jakiej podstawie tak uważasz?



Kiedy tak naprawde wiadomo ze kazdego moze spotkac niespodzianka taka jak spotkala Swiatobrazu.pl

Jest to oczywiste i nikt temu nie przeczy. Różnica pomiędzy MacForum ŚO i MyApple polega na tym, że tu Admini dbają o Forum i, świadomi zagrożenia, czynią stosowne kroki, by zapobiec sytuacji znanej z ŚO.



Żądano dowodow i cale mnóstwo dziwnych nieporozumnien podrodze wystapilo.

Masz rację. Kiedy nie ma się dowodów wszystko staje się jednym wielkim nieporozumieniem... ;)



Slowem bez przedstawienia dowodow nie moge nic na ten temat pisac, bo to szkodzi Forum MyApple.

Oczywiście! Skąd mamy wiedzieć, że danej historyjki "nie wyssałeś z palca", jeśli nie potwierdzisz jej faktami (dowodami)??




Dodam ze nikt mnie do dzis nie przeprosil za takie potraktowanie.

Kto miałby Cię przeprosić i za co?



Macnews.pl tez mial klopoty , teraz nie ma Forum.

Prawda, że miał kłopoty. Nie prawda, że z tego powodu zamknięto tam Forum. MacNews po ptostu zmieniło swój profil, koncentrując się na newsów - dział z forum po prostu nie wypalił.



Dodatkowo wspomne ze w kraju ktorym mieszkam jest zabronione i podlega karze wysylanie reklamowych maili bez zgody adresata w dodatku w czyims imieniu.

Zgodziłeś się na przysyłanie Ci mejli od ŚO podczas rejestracji na tamtejszym forum. W każdej chwili możesz zrezygnować z ich subskrypcji.



Mam nadzieję, że nieco wyprostowałem ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych