Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macbook pro A1278 nie chce się uruchomić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 BooobeK

BooobeK
  • 6 postów

Napisano 05 grudnia 2017 - 08:31

Cześć, od dwóch dni macbook pro A1278 i5 late 2011 nie chce się uruchomić ani na baterii ani na zasilaczu. W momencie próby uruchomienia komputera na baterii nic się nie dzieje, żadna dioda od stanu baterii się nie zapala. W momencie próby odpalenia komputera na zasilaczu także nic się nie dzieje, po naduszeniu przycisku od stanu baterii zapala się 1 dioda i mruga tak jakby się ładował, po ponownym naduszeniu przycisku stanu baterii wszystkie diody mrugają 5krotnie. Zostawiłem macbooka na ładowanie na całą noc, niestety jest to samo. Zasilacz macsafe świeci na zielono, i 2 dni temu bez problemu ładował baterię i działał. Macie jakieś pomysły?



#2 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 grudnia 2017 - 11:04

Wygląda na to że jest problem z traktem ładowania. Do serwisu. Sam nie dasz rady.



#3 Shpaque

Shpaque
  • 26 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 28 stycznia 2018 - 17:50

miałem to samo. Jeśli kompa miałeś wyłączonego na padniętej baterii nawet 2 tyg. Bateria jest do wymiany. Mój przeleżał miesiąc i to samo. Wychodzi na to, że baterią w maku musisz ładować raz na tydzien nawet jak nie zamierzasz go uzywac :/ 5-krotne migniecie wszystkich diód oznacza "bateria do wymiany"


La música es mi destino...

#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 28 stycznia 2018 - 21:49

.... Zostawiłem macbooka na ładowanie na całą noc, niestety jest to samo. Zasilacz macsafe świeci na zielono, i 2 dni temu bez problemu ładował baterię i działał. Macie jakieś pomysły?

Możesz jeszcze spróbować z oryginalnym zasilaczem 85W (bo jak wiadomo zielona dioda na innych zasilaczach nie musi nic konkretnego oznaczać, a 85W może pomóc podnieść (przynajmniej w celach testowych) baterię, która jak pisał przedmówca najprawdopodobniej jest już do wymiany).


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 28 stycznia 2018 - 21:57

a 85W może pomóc podnieść (przynajmniej w celach testowych) baterię

 

jak zasilacz 85W może pomóc podnieść baterię ? Przecież nie zasilacz steruje ładowaniem baterii a laptop.



#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 28 stycznia 2018 - 22:03

jak zasilacz 85W może pomóc podnieść baterię ? Przecież nie zasilacz steruje ładowaniem baterii a laptop.

Chyba, że laptop chce, a zasilacz nie daje ...


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#7 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 28 stycznia 2018 - 22:12

Chyba, że laptop chce, a zasilacz nie daje

 

no to nie ma znaczenia 85W czy 60W. Ważne żeby był sprawny.  A1278 normalnie chodzą na 60W bez baterii. Skoro magsafe świeci się na zielono to nie jest kwestia zasilacza. Chyba że jest 45W. W takim razie może nie odpalić z uszkodzoną baterią.



#8 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 28 stycznia 2018 - 22:19

no to nie ma znaczenia 85W czy 60W. Ważne żeby był sprawny.  A1278 normalnie chodzą na 60W bez baterii. Skoro magsafe świeci się na zielono to nie jest kwestia zasilacza. Chyba że jest 45W. W takim razie może nie odpalić z uszkodzoną baterią.

Miałem parę lat temu taki przypadek z A1278 kolegi, który wrócił do pracy po urlopie (laptop nieużywany 2 tygodnie). W biurze na 60W nie wstawał nawet po dłuższym ładowaniu. Wziąłem do domu i na 85W po dłuższym czasie wstał. Oczywiście bateria była do wymiany.


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych