Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

"Przeżółcony" wyświetlacz u dołu Iphone 8


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 01 grudnia 2017 - 17:51

Powiedzcie mi Panowie, też macie takie lekkie przeżółcenie u dołu ekranu? Najlepsze, ze widać to w ciemnych pomieszczeniach, kiedy jasność nie jest za wysoka. W słońcu wyświetlacz ma równomierną barwę. Gdy jest podświetlony na max to też nie widać tego. Zastanawiam się czy wysyłać na serwis czy 'nauczyć się z tym żyć' :D  nie widzi mi się tydzień czy dwa bez telefonu, a serwis stwierdzi, ze ten typ tak ma..


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#2 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 02 grudnia 2017 - 12:31

Ktoś coś? ;)


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#3 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudnia 2017 - 17:10

Wrzuć zdjęcie, porównam ze swoim.

iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#4 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 02 grudnia 2017 - 17:49

Na zdjęciu tego aż tak dobrze nie widać, ale dół jest trochę innej barwy, bardziej żółtawy względem górnej części ekranu. Obawiam się, że serwis czegoś takiego nie przyjmie.

 

810684f6e54e26cb.jpg


Wrzuć zdjęcie, porównam ze swoim.

 

Wrzuć zdjęcie, porównam ze swoim.


Użytkownik rafal886 edytował ten post 02 grudnia 2017 - 17:49

Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#5 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 02 grudnia 2017 - 18:09

Jak przez internet to masz 14 dni na zwrot



#6 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 02 grudnia 2017 - 18:12

Jak przez internet to masz 14 dni na zwrot

 

 

W Cortlandzie kupowałem we Wrocławiu przeszło miesiąc temu niestety. Następny telefon kupię przez internet z możliwością wymiany, bo kolejny raz dałem się nabrać. 7-ka też leciała na serwis z powodu ekranu. Najgorsze, że raz jest to mniej widoczne, a raz bardziej (w zależności od warunków oświetlaniowych, mocy podświetlenia) i jest możliwość, że mi tego nie uwzględnią. 


Użytkownik rafal886 edytował ten post 02 grudnia 2017 - 18:15

Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#7 skolodziejczyk

skolodziejczyk
  • 103 postów

Napisano 02 grudnia 2017 - 22:07

Nic nowego odcienie żółci przechodzące w czerwień. Ponoć pomiedzy warstwą wyświetlacz a szkło jest klej który puszcza czy coś w ten deseń. U mnie prawy górny rog jest czerwony. Widac to dopiero jak tele przejdzie w tryb nocny tj po zachodzie słońca. W 5s zrobila mi się kiedyś mega żółtaplana kiedy instalowałem jakąś bete ios i tele nagrzał sie tak że prawie parzył.

#8 Angeleri14

Angeleri14
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudnia 2017 - 23:55

Witajcie!

 

U mnie w iPhone 8 jest dokładnie tak samo, dół lekko przebija takim żółtawym. Co ciekawe jest to bardziej widoczne, gdy ustawione mam True tone i faktycznie zachodzą zmiany oświetlenia. Gdy ta opcja jest wyłączona w zasadzie tego nie widać. Jest to delikatnie denerwujące, aczkolwiek spotkałem się już z tym w iPhone 6s. Tyko, że tam zażółcenie widoczne było w pionie i przechodziło od prawej do lewej. Kiedyś przy okazji wszedłem do kilku Cortlandów, Saturnów itd. i sprawdziłem na egzemplarzach wystawowych. Każdy miał zażółcenia. Tylko tego tam z pozoru nie widać, bo wszystkie mają ustawione full jasność. Jednak po zmniejszeniu jasności i włączeniu aplikacji z białym tłem typu Kalendarz albo wejście w ustawienia ukazywało defekt. Z ciekawości zapytałem znajomych, brata. Wszyscy odpowiedzieli, że nie maja czegoś takiego, ale gdy sam wziąłem ich telefony do ręki od razu wiedziałem na co zwrócić uwagę i także prawie każdy (1 czy 2 miało ekran idealny) takie coś miał. Podejrzewam, że większość po prostu się w ekran nie wpatruje i tego nie widzi. Odnośnie iPhone X jest jeszcze gorzej, tam to jest tęcza na ekranie, masakra. Też sobie sprawdziłem ostatnio i w każdym wystawionym w iSpot czy gdzieś indziej też zażółcenia były. Zastanawiałem się czy nie wziąć iPhone X, ale gdybym dostał takie coś za 5 tys chyba mnie szlag trafił. W 8 jakoś raczej przeboleję, zwłaszcza, że nie jest to u mnie aż tak widoczne.



#9 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 16:12

Naprawdę nikt nie ma Iphone'a 8, kto by odpowiedział czy też ma podobną przypadłosć czy też nie? ;) 


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#10 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 19:31

Witajcie!

 

U mnie w iPhone 8 jest dokładnie tak samo, dół lekko przebija takim żółtawym. Co ciekawe jest to bardziej widoczne, gdy ustawione mam True tone i faktycznie zachodzą zmiany oświetlenia. Gdy ta opcja jest wyłączona w zasadzie tego nie widać. Jest to delikatnie denerwujące, aczkolwiek spotkałem się już z tym w iPhone 6s. Tyko, że tam zażółcenie widoczne było w pionie i przechodziło od prawej do lewej. Kiedyś przy okazji wszedłem do kilku Cortlandów, Saturnów itd. i sprawdziłem na egzemplarzach wystawowych. Każdy miał zażółcenia. Tylko tego tam z pozoru nie widać, bo wszystkie mają ustawione full jasność. Jednak po zmniejszeniu jasności i włączeniu aplikacji z białym tłem typu Kalendarz albo wejście w ustawienia ukazywało defekt. Z ciekawości zapytałem znajomych, brata. Wszyscy odpowiedzieli, że nie maja czegoś takiego, ale gdy sam wziąłem ich telefony do ręki od razu wiedziałem na co zwrócić uwagę i także prawie każdy (1 czy 2 miało ekran idealny) takie coś miał. Podejrzewam, że większość po prostu się w ekran nie wpatruje i tego nie widzi. Odnośnie iPhone X jest jeszcze gorzej, tam to jest tęcza na ekranie, masakra. Też sobie sprawdziłem ostatnio i w każdym wystawionym w iSpot czy gdzieś indziej też zażółcenia były. Zastanawiałem się czy nie wziąć iPhone X, ale gdybym dostał takie coś za 5 tys chyba mnie szlag trafił. W 8 jakoś raczej przeboleję, zwłaszcza, że nie jest to u mnie aż tak widoczne.

 

Hm, to w takim razie nie wysyłam na serwis :D swoją drogą, to smieszne dla mnie jest, że w średnio półkowych telefonach można zamontować idealny ekran, a w telefonach klasy premium już nie. Miałem przez chwilę  s8 i różową biel, Iphone 7 zasikana biel, 8-ka już ma troszkę zimniejsze barwy, ale z kolei te zażółcenia od dołu. X-a też sobie daruje, bo ekran w smartfonie jest dla mnie bardzo ważny i podchodzę do tego dokładnie tak jak Ty, wydając 5 tysięcy na telefon bym się tylko wkurzał patrząc na ekran.


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#11 Angeleri14

Angeleri14
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudnia 2017 - 23:02

Hm, to w takim razie nie wysyłam na serwis :D swoją drogą, to smieszne dla mnie jest, że w średnio półkowych telefonach można zamontować idealny ekran, a w telefonach klasy premium już nie. Miałem przez chwilę  s8 i różową biel, Iphone 7 zasikana biel, 8-ka już ma troszkę zimniejsze barwy, ale z kolei te zażółcenia od dołu. X-a też sobie daruje, bo ekran w smartfonie jest dla mnie bardzo ważny i podchodzę do tego dokładnie tak jak Ty, wydając 5 tysięcy na telefon bym się tylko wkurzał patrząc na ekran.

Ja też nie wysłałem, bo po dłużej chwili zastanowienia, doszedłem do wniosku, że mógłbym dostać w prezencie albo gorszy, albo taki sam, albo lepszy egzemplarz. 33% szans na poprawę. Za mało. A jak mam się użerać z wysyłkami, reklamacjami to prawie bym z telefonu nie korzystał, a to nie o to chodzi. Ale coś z tymi zażółceniami jest na rzeczy bo wiele osób słyszałem, że już to dostrzega. Mój pierwszy 6s poleciał na gwarancję po roku przez baterię, dali nowy i wtedy już ekran był idealny ( a z ciekawości chwilę się powpatrywałem). Dlatego wiem, że od czegoś to faktycznie zależy. A co do X i ekranu - dokładnie. Ekran to bardzo ważna sprawa, po to taki telefon się kupuje, po to robią te OLED, żeby to było piękne. A jak ekran ma denerwować i zamiast wyświetlać słynne, piękne kolory, będzie raził żółcią to nie, dziękuję. Szkoda, że to tak wygląda, bo niby produkt premium, a nie do końca. Człowiek musi się zastanawiać, a nie może skupić się na korzystaniu ze sprzętu. 



#12 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 23:29

6s to był ostatni telefon, który spełniał moje oczekiwania w 100% pod względem jakości ekranu. Biele było chłodne, ekran równo podświetlony, brak przebarwień. Kolory wydawały się bardziej nasycone. Wydaje mi się, że im bardziej chcą wyprodukować ekrany zaawansowane technologicznie tym gorzej to wychodzi. Kosztem innych kolorów po tyłku dostaje biel, ale nierówne podświetlenie, przebarwienia, to już zwykłe niedbalstwo kontroli jakości. Coraz większa masówka się robi i nie ma czasu na jakość.


Użytkownik rafal886 edytował ten post 03 grudnia 2017 - 23:31

Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#13 Piotr Matejko

Piotr Matejko
  • 28 postów
  • SkądPolska

Napisano 04 grudnia 2017 - 15:07

mam iPhone 8, nic co koledzy wyżej opisują u mnie nie występuje


MacBook Pro 2017 , IPhone 8 (Silver 64)


#14 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 grudnia 2017 - 15:32

A ja mam od wczoraj 8 i 8 plus i w obu te zażółcenia są bardzo delikatnie widoczne.

W ogóle muszę się przyzwyczaić do tego całego TrueTone :P


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#15 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 18:20

Ja to wyłączyłem, bo było aż za żółto :D nie polubiłem się z tą funkcją jakoś.. :D

Co do kolegi dwa posty wyżej, to może nie masz, a może masz, a nie widzisz, trudno powiedzieć.. :D

U mnie też nie jest, to bardzo widoczne, w dobrych warunkach oświetleniowych w ogóle niewidoczne, ale dół jest lekko zażółcony w niektórych sceneriach, jeśli tak to mogę nazwać. Zwłaszcza gdy jest wieczór, w pokoju mam ciemno, to można to dojrzeć. 


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#16 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 20:19

Ja się przyzwyczaiłem do True Tone i bez tego już jest dziwnie.

;)



#17 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 20:56

Hm, no zależy to już od preferencji. Ja mam wrażenie jakby ktoś nałożył mi jakiś filtr na wyświetlacz, kolory są dla mnie mniej żywe, jedyny plus jaki dostrzegam w tej funkcji, to wzrok wydaje się mniej męczyć, a przy tym nie jest to już przesadzone jak w przypadku night shift :) fajna opcja na wieczór :D


Użytkownik rafal886 edytował ten post 04 grudnia 2017 - 20:59

Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#18 Angeleri14

Angeleri14
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 grudnia 2017 - 22:16

Hm, no zależy to już od preferencji. Ja mam wrażenie jakby ktoś nałożył mi jakiś filtr na wyświetlacz, kolory są dla mnie mniej żywe, jedyny plus jaki dostrzegam w tej funkcji, to wzrok wydaje się mniej męczyć, a przy tym nie jest to już przesadzone jak w przypadku night shift :) fajna opcja na wieczór :D

Dokładnie tak samo sądzę  :D Niby przydatna funkcja, ale jakoś specjalnie też z niej nie korzystam, zwłaszcza w dzień. Wieczorem może poratować. Taka lepsza wersja night shift.



#19 Piotr Matejko

Piotr Matejko
  • 28 postów
  • SkądPolska

Napisano 05 grudnia 2017 - 19:01

Ja to wyłączyłem, bo było aż za żółto :D nie polubiłem się z tą funkcją jakoś.. :D

Co do kolegi dwa posty wyżej, to może nie masz, a może masz, a nie widzisz, trudno powiedzieć.. :D

U mnie też nie jest, to bardzo widoczne, w dobrych warunkach oświetleniowych w ogóle niewidoczne, ale dół jest lekko zażółcony w niektórych sceneriach, jeśli tak to mogę nazwać. Zwłaszcza gdy jest wieczór, w pokoju mam ciemno, to można to dojrzeć. 

no zmartwię kolegę, na 100% nie mam :D, współczuje jeśli masz ".... dół jest lekko zażółcony w niektórych sceneriach,"


MacBook Pro 2017 , IPhone 8 (Silver 64)


#20 zapal

zapal
  • 65 postów

Napisano 05 grudnia 2017 - 20:05

Kwalifikuje się to do wymiany ale uwaga samego ekranu... miałem to samo rok temu w nowej 7... oddany do cortladna pojechał do centrum serwisowego Apple gdzieś w wielkiej Brytanii i wrócił z nowym ekranem.

#21 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2017 - 10:57

Kwalifikuje się to do wymiany ale uwaga samego ekranu... miałem to samo rok temu w nowej 7... oddany do cortladna pojechał do centrum serwisowego Apple gdzieś w wielkiej Brytanii i wrócił z nowym ekranem.

 

Chociaż lepszym? :)


iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#22 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 10 grudnia 2017 - 20:37

Chociaż lepszym? :)

 

 

I jak u Ciebie? też ten defekt występuje?


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#23 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 10 grudnia 2017 - 21:36

Miałem / mam parę i-urządzeń z 2017 roku i wszystkie miały te zażółcenia. Wymieniałem z tego powodu ipada 10.5 dwa razy. Trzeci też przyszedł z zażółceniem i go zostawiłem. Teraz mam iphona 8 i też to ma, dół jest jakby ciemniejszy. To zażółcenie po jakimś czasie jest mniej widoczne, ekran jednak idealny nigdy nie będzie.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#24 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 11 grudnia 2017 - 11:15

Miałem / mam parę i-urządzeń z 2017 roku i wszystkie miały te zażółcenia. Wymieniałem z tego powodu ipada 10.5 dwa razy. Trzeci też przyszedł z zażółceniem i go zostawiłem. Teraz mam iphona 8 i też to ma, dół jest jakby ciemniejszy. To zażółcenie po jakimś czasie jest mniej widoczne, ekran jednak idealny nigdy nie będzie.

a powinien być za taką kasę. To ponoć urządzenia klasy premium...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#25 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2017 - 12:52

I jak u Ciebie? też ten defekt występuje?

 

Chyba delikatnie tak, ale jakoś bardzo mi to nie przeszkadza. Moja żona posiada 7 i tam ekran jest "zimniejszy" w porównaniu do mojej 8-ki. Ciężko to wiecznić na zdjęciu, ale postaram się wieczorem  wrzucić zdjęcie. 


iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych