Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Kalendarz -> kontakty Facebook


Best Answer imrik , 07 November 2017 - 09:47

To się stało wraz z aktualizacją do iOS 11.

 

Wcześniejsze wersje iOS dawały możliwość zalogowania się i integracji z kilkoma serwisami, na przykład FaceBook, Twitter, Baidoo dla Chińczyków etc. (integracja weszła chyba w iPhone OS 2 lub 3 bo wtedy nie było innej opcji by deweloperzy coś takiego mogli zrobić samodzielnie).

Po zalogowaniu się do usługi bezpośrednio w ustawieniach iOS była możliwość wysyłania postów na te usługi ze standardowego share sheet i synchronizacji części danych (dla facebook były to kontakty i kalendarze).

 

Wraz z premierą iOS 11 Apple zarzuciło wsparcie dla tych integracji na poziomie systemu operacyjnego, gdyż deweloperzy mają możliwość tworzenia takich integracji samodzielnie (ta możliwość pojawiła się w iOS 7 wraz z nowym share sheet) - po prostu program prosi o dostęp do kontaktów czy kalendarza, użytkownik się zgadza i dzieje się to co ma się dziać.

 

Problem w tym, że przy usuwaniu tej integracji dla kilku wybranych serwisów Apple zapomniało posprzątać w kalendarzach - w kontaktach nie ma problemu, przy pierwszym uruchomieniu aplikacji kontakty wyświetla się monit informujący o zmianie i użytkownik ma możliwość zintegrować dane z facebook na stałe z kontaktami albo odrzucić wszystkie dane z facebook.

 

Efekt jest taki, że o ile kontakty z facebooka sobie ktoś zapisze lub odrzuci o tyle kalendarz facebook jest nie do usunięcia i wszystkie informacja na temat wydarzeń i urodzin które zdążył zsynchronizować sobie przed aktualizacją do iOS 11 są nie do ruszenia. Można powyłączać powiadomienia dla takiego kalendarza i nie wyświetlać go na liście ale nie da się go ręcznie usunąć. Ten kalendarz na chwilę obecną się już nie synchronizuje z facebookiem - wisi tak sobie po prostu.

 

Póki co nie ma na to sposobu innego niż opcja atomowa - restore całego telefonu bez wgrywania żadnej kopii. Jeśli ktoś nie chce się na to zdobyć należy czekać aż Apple to poprawi.

Go to the full post


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 awangarda

awangarda
  • 10 posts
  • SkądWojkowice, Poland

Posted 07 November 2017 - 09:14

Problem pojawił się dopiero po aktualizacji do 11, jeśli istniał wcześniej nigdy nie zwróciłam na niego uwagi, podejrzewam jednak, że odpowiada za to synchronizacja Siri z różnymi aplikacjami. 

 

Otóż wygląda to tak, że wchodzę w kalendarz, a w nim wyświetlają się urodziny osób, których nie mam we własnych kontaktach, a mam na facebooku. Nie chcę wyłączać w ustawieniach kalendarza urodzin, ta opcja jest fantastyczna jeśli dotyczy osób, których święta odnotowuje sobie we własnej książce, niekoniecznie, jeśli importują się dane osób, z którymi na co dzień niewiele mam wspólnego. 

 

Co zrobiłam? 

Szukając po starych postach na różnych forach szukałam w ustawieniach prywatności opcji synchronizowania kontaktów i kalendarza z różnymi aplikacjami, ale w nowym systemie tego nie ma. Zarówno w kalendarzu, jak i kontaktach nie wyświetla mi się Facebook ani Messenger.

W ustawieniach Siri wyłączyłam Facebooka i Messengera (konkretnie wyszukiwanie i sugestie siri) - automatycznie wyłącza się to po wejściu w aplikację. Nic więcej interesującego nie znalazłam, ale wierzę, że istnieje jakiś myk i znacie rozwiązanie.

 

Urodzin nie da się usunąć z kalendarza, bo kontakty nie istnieją — po wejściu w nie pojawia się tylko adres e-mail i data urodzenia, która z automatu pojawia się i znika w zależności od tego, czy kalendarz pt. Urodziny jest aktywny. 

 

Będę wdzięczna za jakiekolwiek porady i pomysły, co można z tym zrobić (nie, deinstalowanie obu aplikacji nie pomaga).



#2 imrik

imrik
  • 3471 posts
  • SkądWrocław, Poland

Posted 07 November 2017 - 09:47   Best Answer

To się stało wraz z aktualizacją do iOS 11.

 

Wcześniejsze wersje iOS dawały możliwość zalogowania się i integracji z kilkoma serwisami, na przykład FaceBook, Twitter, Baidoo dla Chińczyków etc. (integracja weszła chyba w iPhone OS 2 lub 3 bo wtedy nie było innej opcji by deweloperzy coś takiego mogli zrobić samodzielnie).

Po zalogowaniu się do usługi bezpośrednio w ustawieniach iOS była możliwość wysyłania postów na te usługi ze standardowego share sheet i synchronizacji części danych (dla facebook były to kontakty i kalendarze).

 

Wraz z premierą iOS 11 Apple zarzuciło wsparcie dla tych integracji na poziomie systemu operacyjnego, gdyż deweloperzy mają możliwość tworzenia takich integracji samodzielnie (ta możliwość pojawiła się w iOS 7 wraz z nowym share sheet) - po prostu program prosi o dostęp do kontaktów czy kalendarza, użytkownik się zgadza i dzieje się to co ma się dziać.

 

Problem w tym, że przy usuwaniu tej integracji dla kilku wybranych serwisów Apple zapomniało posprzątać w kalendarzach - w kontaktach nie ma problemu, przy pierwszym uruchomieniu aplikacji kontakty wyświetla się monit informujący o zmianie i użytkownik ma możliwość zintegrować dane z facebook na stałe z kontaktami albo odrzucić wszystkie dane z facebook.

 

Efekt jest taki, że o ile kontakty z facebooka sobie ktoś zapisze lub odrzuci o tyle kalendarz facebook jest nie do usunięcia i wszystkie informacja na temat wydarzeń i urodzin które zdążył zsynchronizować sobie przed aktualizacją do iOS 11 są nie do ruszenia. Można powyłączać powiadomienia dla takiego kalendarza i nie wyświetlać go na liście ale nie da się go ręcznie usunąć. Ten kalendarz na chwilę obecną się już nie synchronizuje z facebookiem - wisi tak sobie po prostu.

 

Póki co nie ma na to sposobu innego niż opcja atomowa - restore całego telefonu bez wgrywania żadnej kopii. Jeśli ktoś nie chce się na to zdobyć należy czekać aż Apple to poprawi.


Edited by imrik, 07 November 2017 - 09:50.


#3 awangarda

awangarda
  • 10 posts
  • SkądWojkowice, Poland

Posted 07 November 2017 - 09:51

Bardzo dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie. Zaspokoiło to moją ciekawość, choć bardzo żałuję, że nie da się z tym nic zrobić. Będę cierpliwie czekać (nie mam wyjścia).



#4 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 posts

Posted 07 November 2017 - 10:03

Przystępowanie do wersji wczresnorozwojowych systemu, jak np. iOS 11, jest dobrowolne i świadome. Trzeba kliknąć Agree i przeczytać disclaimer zanim się zrobi upgrade.

 

O ile nie mamy iPhone X, to ostatnia stabilna i dopracowana wersja systemu to 10.3.3.

Nowe, rozwojowe przeznaczone są dla testerów i pasjonatów.






2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users