Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone X usa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 migot

migot
  • 55 postów

Napisano 04 listopada 2017 - 14:52

Witam

 

Niestety temat o iphone z usa jest zamknięty dlatego nie byłem w stanie tam napisać,.:P

 

Tak się składa, że na początku grudnia będę przejazdem w NYC, dlatego pomyślałem sobie, że może kupić tam Iphone X? Wiem, że jak kupie telefon sim free to będzie działać w Polsce, ale jak to zrobić ? Na stronie jak patryzlem to tylko są od operatorów. 

 

A tak w ogóle to czy opłaca się przywozić iphone ze stanów ? Dla siebie oczywiście nie na handel:)



#2 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 04 listopada 2017 - 16:32

Cena X to 999 dolarów plus podatek (ok 8,7%), oblicz sobie...czy Ci się opłaca?


Użytkownik landr edytował ten post 04 listopada 2017 - 16:33


#3 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 04 listopada 2017 - 18:58

1088 dolarów to w tej chwili 3978 zł. Tysiak do przodu to według ciebie się nie oplaca? Tym bardziej ze przy okazji tam będzie. Za chwile pewnie się pojawia wersje unlocked w Apple Store. Pewnie ze się opłaca, zawsze się opłacało. Ten sam telefon dużo taniej.

iPhone 15 Pro


#4 dasinho

dasinho
  • 4 postów

Napisano 04 listopada 2017 - 19:56

Ja również stoję przed podobnym dylematem (z tym, że nie zastanawiam się czy warto- bo już założyłem, że tak). Sprawdzałem zamknięty wątek iPhonów z USA, który nie był aktualizowany od czasów 6 i 6 Plusa, dlatego chciałem się upewnić jak to wszystko wygląda aktualnie.

Mianowicie niedługo rodzina z USA przyjeżdża do Polski i mają możliwość przywieźć mi urządzenie. Chciałbym kupić iPhone X lub iPhone 8 Plus. W przypadku wersji 8 Plus nie ma problemu bo przy zakupie jest do wyboru opcja "Buy without a carrier." co jak zakładam daje pewność unlocked i działania w Polsce. Inaczej wygląda sytuacja z iPhonem X, gdyż tego można kupić tylko z wyborem konkretnej sieci, a niestety nie mam czasu na czekanie, aż może dojdzie opcja bez sieci- już w ten weekend muszę wybrać albo X (jeśli będzie działał w PL) albo 8 Plus. Czy jak zakupię iPhone X z np. T-Mobile (ten sam model co w PL) z formą płatności "One-time payment" czyli zapłacone od razu pełną kwotą to będzie działał w Polsce? Będzie unlocked czy locked? W wątku o iPhonie z USA jest napisane, że w przypadku modeli 6/6 Plus w takim wypadku były unlocked.



#5 migot

migot
  • 55 postów

Napisano 05 listopada 2017 - 10:03

No plus ewentualne przewalutowanie :D. To moja 1 podróż do stanow dlatego tak pytam. Słyszałem że mogą też dowalić cło i VAT na granicy ale jak będę go miał w kieszeni to powinno być ok ? Zaznaczam że to na własny użytek nie żaden handel :)



#6 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 05 listopada 2017 - 10:12

Nikt ci nic nie dowali. Na własny użytek możesz sobie kupić. Tym bardziej jak będzie w kieszeni rozpakowany. Cła poza tym nie ma, jest tylko VAT. Ale w tym przypadku nie masz się czego obawiać.

iPhone 15 Pro


#7 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 06 listopada 2017 - 11:37

Weź od razu z 10 do kieszeni, na handel w PL  :D


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#8 monis

monis
  • 480 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 listopada 2017 - 12:45

Inna sprawa, że kupując w Polsce zgodnie z prawami konsumenta ma dodatkowy rok rękojmi, która nie będzie obowiązywała w przypadku zakupu telefonu w Stanach.



#9 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 13:19

Inna sprawa, że kupując w Polsce zgodnie z prawami konsumenta ma dodatkowy rok rękojmi, która nie będzie obowiązywała w przypadku zakupu telefonu w Stanach.

 

Jeżeli kupi Apple Care Plus za 199 dolarów to będzie miał 2 lata ochrony od Apple, a nie od sprzedawcy (a tu z jakością obsługi różnie bywa). Dodatkowo dostaje też możliwość dwukrotnego naprawienia/wymiany urządzenia w cenie 29 dolarów za ekran lub 99 dolarów za całe urządzenie. Kompletnie nie przejmujesz się potłuczonym ekranem i używasz telefonu bez strachu. 

https://www.apple.co...re-for-iphone-x

 

No i mimo zakupu Apple Care Plus i tak zaoszczędzi 300 zł.


Użytkownik crab edytował ten post 06 listopada 2017 - 13:23


#10 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 listopada 2017 - 14:57

Cześć,

 

Wszystkie wersje będą działały w PL. Sprint i Verizon to modele Global które obsługują GSM i CDMA, nastomaist At&T i T-mobile tylko GSM czyli również ok. Kupując online możesz wybrać tylko T-mobile nie posiadając abonamentu ( wybierając płatność 999). 

Jeżeli bedziesz kupować w sklepie to proponuję Verizon ( na miejscu odbierając nie będą prosić o numer abonenta). Telefony kupione za pełną kwotę są bez simlocka.

 

Co do płatności przy powrocie to proste. W bagażu pudełko, telefon w kieszeni. Na 99% będzie ok, jeżeli cudem poproszą Ciebie na kontrole już w PL to mówisz, że go w Polsce kupiłeś i miałeś ze sobą - nikt nie będzie togo sprawdzał.


Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 06 listopada 2017 - 15:04

  • iKnow lubi to

#11 migot

migot
  • 55 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 17:52

Chciałem sobie zamówić przez stronę i odebrać obok mieszkania z airbnb ale na stronie jest zbyt długi czas oczekiwania. Zrobie to osobiście w apple store.

 

 

Trochę mnie martwi brak SIM FREE, pewnie wyjdzie jak mnie już nie bedzie w stanach.  Czyli najlepoiej brać Verizon ? Nie będzie żadnego logo na obudowie i wszystko w PL będzie smigać ? LTE +, ultra i inne te najnwosze technologie?


Użytkownik migot edytował ten post 06 listopada 2017 - 17:52


#12 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 listopada 2017 - 18:28

Tak, osobiście to Verizon - to jest właśnie to samo co sim free.



#13 migot

migot
  • 55 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 18:38

OK a ja do tego dostanę jakąś karte sim verizona ? Nic nie będzie trzeba aktywować telefonicznie, w przyszłości też nie będą mogli tego telefonu zablokować po imei :P



#14 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 listopada 2017 - 19:49

W środku będzie sim Verizon ale aktywować możesz czym zechcesz.

2.Skoro płacisz całą kwotę nie jesteś powiązany z siecią więc nie ma powodu by w przyszłości blokować.

 

Osobiście kupiłem w pre orderze wersję T-mobile i jest ok. Tylko w Japoni i 2 sieciach w USA nie będzie działać ( brak CDMA) ale u Nas hula.



#15 migot

migot
  • 55 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 23:26

czyli później przy odsprzedaży za rok czy coś nie będzie to problemem że jest z verizona. A na pudle coś widać ?



#16 dasinho

dasinho
  • 4 postów

Napisano 09 listopada 2017 - 19:18

Niestety nie mogę czekać na dostępność X dłużej i dzisiaj został zakupiony 8 Plus 64GB w USA :) Teraz mam pytanie odnośnie AppleCare+, nie zakupiłem od razu ale z tego co wiem mam 60 dni od daty zakupu na dokupienie ochrony. Czy AppleCare+ będę mógł dokupić już po powrocie do PL z tego względu, że numer seryjny urządzenia będzie na USA? Czy muszę to wykupić jeszcze będąc w USA?



#17 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 09 listopada 2017 - 22:44

Niestety nie mogę czekać na dostępność X dłużej i dzisiaj został zakupiony 8 Plus 64GB w USA :) Teraz mam pytanie odnośnie AppleCare+, nie zakupiłem od razu ale z tego co wiem mam 60 dni od daty zakupu na dokupienie ochrony. Czy AppleCare+ będę mógł dokupić już po powrocie do PL z tego względu, że numer seryjny urządzenia będzie na USA? Czy muszę to wykupić jeszcze będąc w USA?

W Polsce nie kupisz AC+ do iPhone. Najbliżej: w Niemczech. Również w przypadku ew. rozbicia telefonu najbliższy punkt serwisowy naprawiający uszkodzenia mechaniczne po niższej cenie z AC+ jest w Niemczech.


... jeżeli cudem poproszą Ciebie na kontrole już w PL to mówisz, że go w Polsce kupiłeś i miałeś ze sobą - nikt nie będzie togo sprawdzał.

Możesz liczyć, że z rozpakowanym iPhone nie będą robić problemu, ale jak już wezmą i zapytają, to absolutnie nie mów tak jw. - bo jest to dość łatwe do sprawdzenia, a za składanie fałszywych oświadczeń mógłbyś być pociągnięty ...


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#18 dasinho

dasinho
  • 4 postów

Napisano 10 listopada 2017 - 10:56

W Polsce nie kupisz AC+ do iPhone. Najbliżej: w Niemczech. Również w przypadku ew. rozbicia telefonu najbliższy punkt serwisowy naprawiający uszkodzenia mechaniczne po niższej cenie z AC+ jest w Niemczech.

Także rozumiem, że zakładając ew. naprawy/wymiany tylko na terenie PL nie warto kupować AC+, bo nie będzie gdzie z tego skorzystać? Myślałem, że każdy serwis Apple egzekwuje to ubezpieczenie.



#19 Endru-t

Endru-t
  • 1 postów

Napisano 11 listopada 2017 - 16:24

W środku będzie sim Verizon ale aktywować możesz czym zechcesz.

2.Skoro płacisz całą kwotę nie jesteś powiązany z siecią więc nie ma powodu by w przyszłości blokować.

 

Osobiście kupiłem w pre orderze wersję T-mobile i jest ok. Tylko w Japoni i 2 sieciach w USA nie będzie działać ( brak CDMA) ale u Nas hula.

Witaj Tomzik87.

 

Czytalem forum i widze ,ze jestes kumaty Gościu ( szacun)

Ja ABSOLUTNIE jestem laikiem w sprawach IT...bardzo mi pomogly Twoje wypowiedzi i rady dla Migota bo ja będę w podobnej sytuacji...lecę w maju do Usa i chcialem przywieżc Synkowi nowego X za zdaną maturę ( innej opcji nie biore pod uwagę,,,:-))...

Mam pytanko....czy sprzęty z Usa maja już NORMALNĄ końcówkę do gniazdka ??? Kiedys kupiłem sobie wypasioną bieżnię i musialem potem na Alllegro jakis transformator dokupować......

Mam nadzieje ze czasy sie zmienily i teraz jest to troche  normalniej...Ale wole sie upewnic ...Prosze Cie jeszcze moze o jeszcze jakies praktyczne porady względem zakupy Iphona X z Usa,

Pozdrawiam Ciebie i wszystkich forumowiczów.

Endru



#20 migot

migot
  • 55 postów

Napisano 25 listopada 2017 - 15:22

Mam pytanko, czy da się jakoś zarezerwować odbiór w sklepie apple ? Widzę, że w całym NYC są jużdostępne a będe tam dopiero w przyszły weekend :)



#21 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 listopada 2017 - 21:13

Tak, możesz kupić z rezerwacją normalnie na stronie apple.com. Nawet jeśli będzie ci pokazywało, że odbiór dzisiaj to sprzęt poczeka na ciebie chyba 30 dni (oczywiście płacisz z góry w momencie zamówienia).


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#22 migot

migot
  • 55 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 19:18

Niestety już zniknęły ze strony, także będę polować na miejscu. Niestety nigdy nie miałem do czynienia z kontem w walucie obcej tym bardziej z kartą. Tak się składa, że moja dziewczyna ma konto w dolarach w mbanku i kartę debetową do tego. Nie chce wypłacać dodatkowej gotówki na X'a bo w sumie nie wiadomo czy się w ogolę trafi w apple store. Czy płacąc taką kartą wystarczy przelać po kursie kasę na konto w zł i to automatycznie zmieni się na dolary  (po kursie z banku ?)



#23 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 listopada 2017 - 19:37

Tak, zamieni, tylko w takim wypadku równie opłacalne może być zapłacenie kartą PLN w Apple Storze. Też sobie po kursie banku wymieni złotówki.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#24 migot

migot
  • 55 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 19:39

hmmm, a nie ma wtedy podwójnego przewalutowania ? Ze najpierw zł w euro a potem euro w dolary ? Czy coś w tym stylu:P



#25 atomex

atomex
  • 103 postów
  • SkądGłogów, Polska

Napisano 29 listopada 2017 - 16:03

hmmm, a nie ma wtedy podwójnego przewalutowania ? Ze najpierw zł w euro a potem euro w dolary ? Czy coś w tym stylu:P

Jest podwójne przewalutowanie przy karcie VISA, nie wiem jak MasterCard.


iPhone XS | MacBook Air | iMac Pro | iPad Pro | iWatch





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych