Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 nie uruchamia się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Daniel Dochód

Daniel Dochód
  • 6 postów

Napisano 10 października 2017 - 07:46

Witam serdecznie! Posiadam iPhone 5 32GB, który, tak jak w temacie, nie uruchamia się ;)

Jako że troszkę pojęcia i sprzętu do naprawy telefonów mam, zacząłem bawić się w diagnozę:

- pierwsza próba, podpięcie do zasilacza serwisowego, po podaniu napięcia pobór prądu od razu rośnie do ok 250mA, po chwili spada do 0, znowu 250mA i tak w kółko

- na linii PP_BATT_VCC, BATTERY_SWI_CONN oraz BATTERY_NTC_CONN nie znalazłem zwarcia.

 

Moja diagnoza: padnięty układ PMIC (U7), czy wg Państwa jest trafna, czy jest jeszcze coś co warto sprawdzić?



#2 vaya

vaya
  • 176 postów

Napisano 11 października 2017 - 19:52

Skoro się znasz to może najpierw pasowało by sprawdzić napięcia pmu a nie strzelać w ciemno?

Dodatkowo z doświadczenia moge powiedzieć że pmu się psuje raz na 100 napraw,bardziej mi to pasuje na tristar.



#3 Daniel Dochód

Daniel Dochód
  • 6 postów

Napisano 12 października 2017 - 06:29

Dzięki za odpowiedź :) Tak jak pisałem, troszkę się znam, ale jeszcze nie ma rewelacji. Mógłbyś podpowiedzieć gdzie/jak zmierzyć napięcia PMU i jakie powinny być wartości?
A jeszcze uściślając mój pierwszy post, zasilacz serwisowy jest podpięty zamiast baterii.

#4 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2017 - 19:25

Wygląda na Tristar, a jeżeli chcesz mierzyć pmu to popatrz na schemat co wychodzi i wchodzi do tego układu. Bezpośrednio nie da się bo układ jest bga ale dużo napięć można pomierzyć na kondensatorach itp.

#5 Daniel Dochód

Daniel Dochód
  • 6 postów

Napisano 17 października 2017 - 06:51

Ciekawi mnie czemu Panowie tak na ten tristar stawiacie, skoro wg mnie on jest tutaj pominięty...

Jeszcze raz, telefon podpinam za pomocą zasilacza serwisowego, podpinam do złącza baterii (nie usb) i podaję mu ok. 4V.

No i jeszcze jedno, jakie mniej więcej wartości napięć powinny być przy pomiarze PMU? Jest do tego gdzieś jakaś ściągawka?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Facebook (1)