Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak to jest z tym Cellular w Apple Watch 3?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 PsmakR

PsmakR
  • 11 postów

Napisano 08 października 2017 - 10:52

Hej!

 

Niestety nie jestem w stanie dotrzec do jednoznaczej odpowiedzi na pytanie, czy jesli zakupie zegarek AW3 Cellular w Europie to bedzie on dziala w Polsce w momencie wprowadzenia przez operatorow standardu esim. Z tego, co wyczytalem to jesli chodzi o pasma to nie powinno byc problemu.

 

Wiecie jak to wyglada?



#2 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 08 października 2017 - 19:28

Sam sie zastanawiam jak to dziala, w niedlugim czasie przewiduje kupno aw3 z lte, a ze jestem w orange to odrazu przetestuje ;-)

Użytkownik dredg edytował ten post 08 października 2017 - 19:29


#3 PsmakR

PsmakR
  • 11 postów

Napisano 08 października 2017 - 19:34

Sam sie zastanawiam jak to dziala, w niedlugim czasie przewiduje kupno aw3 z lte, a ze jestem w orange to odrazu przetestuje ;-)

Rozumiem, ze nie w polskim Orange :) ?



#4 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 08 października 2017 - 19:38

No nie, we francuskim. Oferta na dzien dzisiejszy to pierwsze 6 miechow za free i pozniej 5€ miesiecznie.

Użytkownik dredg edytował ten post 08 października 2017 - 19:39


#5 ariell

ariell
  • 108 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 08 października 2017 - 19:57

mnie zastanawia nie tyle czy w przyszłości AW będzie działać z polskimi operatorami ale czy np. jeżeli teraz kupię wersję lte w Niemczech to czy w ogóle będą mógł taki zegarek aktywować w Polsce. Chodzi mi o to że chciałbym mieć wersję stalową a taką jak wiadomo można kupić wyłącznie z lte. Szukałem informacji na ten temat ale na razie nic nie znalazłem. Boję się trochę żeby nie było tak jak z iphonem, a mianowicie brak możliwości aktywowania bez karty sim.



#6 PsmakR

PsmakR
  • 11 postów

Napisano 08 października 2017 - 21:29

mnie zastanawia nie tyle czy w przyszłości AW będzie działać z polskimi operatorami ale czy np. jeżeli teraz kupię wersję lte w Niemczech to czy w ogóle będą mógł taki zegarek aktywować w Polsce. Chodzi mi o to że chciałbym mieć wersję stalową a taką jak wiadomo można kupić wyłącznie z lte. Szukałem informacji na ten temat ale na razie nic nie znalazłem. Boję się trochę żeby nie było tak jak z iphonem, a mianowicie brak możliwości aktywowania bez karty sim.

Mam dokladnie takie samo pytanie :)



#7 Lingerine

Lingerine
  • 166 postów

Napisano 09 października 2017 - 07:46

Moim zdaniem nie ma możliwości blokady tzw. aktywowania zegarka mimo, że nie posiada się aktywowanej usługi e-SIM.

Oznaczałoby to, że do aktywacji zegarka musisz mieć już u operatora aktywowaną usługę e-SIM wraz z uruchomieniem jej na danym urządzeniu, a przecież najpierw musisz aktywować to urządzenie - tak na chłopski rozum. 

Wydaje mi się, że Apple Watch aktywujesz tak samo jak wersję standardową, bez LTE.


Użytkownik Lingerine edytował ten post 09 października 2017 - 07:47


#8 ariell

ariell
  • 108 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 09 października 2017 - 12:16

Również uważam że nie powinno być problemu z aktywowaniem, no bo co w przypadku gdy kupimy AW który do działania wymaga e-sima (który jak wiadomo jest dodatkowo płatny) i np. zrezygnujemy u operatora z takiej usługi. w takim wypadku zegarek trzeba by wyrzucić :)



#9 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 09 października 2017 - 12:30

Przecież od razu po premierze pojawiły się informacje że LTE będzie działało wyłącznie w kraju w którym zakupiliśmy zegarek. Oznacza to nie mniej ni więcej że Apple Watch S3 nie obsługuje roamingu zagranicznego.

Podsumowując. Zakup zegarka z LTE w innym kraju nie ma sensu. Gdyby roaming działał (zwłaszcza przy obecnym roamingu w UE) sądzę że wielu mogłoby się skusić na obejście tego (czyli w innym kraju) podobnie jak w przypadku Apple Pay i płatności przeliczanych na funty itd. 


Użytkownik kristof461 edytował ten post 09 października 2017 - 12:38

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#10 ariell

ariell
  • 108 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 09 października 2017 - 12:33

Wszystko jasne. ja nie chce w Polsce korzystać z funkcji dzwonienia przez zegarek i innych związanych z LTE. ja chce po prostu korzystać tak jak z AW 2 ale aktywować go u nas bez żadnego operatora



#11 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 09 października 2017 - 13:06

Przecież od razu po premierze pojawiły się informacje że LTE będzie działało wyłącznie w kraju w którym zakupiliśmy zegarek. Oznacza to nie mniej ni więcej że Apple Watch S3 nie obsługuje roamingu zagranicznego.

Podsumowując. Zakup zegarka z LTE w innym kraju nie ma sensu. Gdyby roaming działał (zwłaszcza przy obecnym roamingu w UE) sądzę że wielu mogłoby się skusić na obejście tego (czyli w innym kraju) podobnie jak w przypadku Apple Pay i płatności przeliczanych na funty itd. 

 

Od razu po premierze to pojawiły się informacje, że nie będzie obsługiwał roamingu zagranicznego a nie, że będzie działał tylko w kraju gdzie został kupiony. Zakup w jednym kraju przecież jeszcze nie oznacza, że będzie w nim aktywowany, jaki byłby sens takiego blokowania?



#12 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 09 października 2017 - 13:37

Od razu po premierze to pojawiły się informacje, że nie będzie obsługiwał roamingu zagranicznego a nie, że będzie działał tylko w kraju gdzie został kupiony. Zakup w jednym kraju przecież jeszcze nie oznacza, że będzie w nim aktywowany, jaki byłby sens takiego blokowania?

 

Odpowiedziałem na pytanie dotyczące LTE. Pada w nim stwierdzenie aktywacji sieci. Co więcej zaraz pojawiły się komentarze sugerujące chęć przetestowania LTE w roamingu. Dopiero poźniej pojawia się dopisek odnośnie użytkowania bez funkcji telefonu. Zatem zamiast atakować polecam doczytać i zrozumieć.  


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#13 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 09 października 2017 - 13:53

Od razu po premierze to pojawiły się informacje, że nie będzie obsługiwał roamingu zagranicznego a nie, że będzie działał tylko w kraju gdzie został kupiony. Zakup w jednym kraju przecież jeszcze nie oznacza, że będzie w nim aktywowany, jaki byłby sens takiego blokowania?

 

Witam,

 

Masz rację ;)

 

To się nazywa "oferta na wylączność"  jesśli chodzi o LTE dostawcy np T-Mobile :)

 

Przykład:

Kupując iPhonea bez simlocka... rozpakowujemy, wsadzamy kartę obojętnie jaką i telefon jest aktywowany.

Gdy tego nie zrobimy mamy dostęp do wszystkich funkcji telefonu poza "dzwonieniem" wysyłaniem smsów itp.

 

W przypadku zegarka AW3 z LTE wygląda to identycznie.

 

Różnica jest tylko jedna.... karta z numerem Esim która dostajemy od swego dostawcy w tym przypadku T-Mobile Niemcy.

Użytkownik posiada już umowę. Dodatkowo po 6 miesiącach płaci 5euro za E-sim swego AW3.

 

Jedyna rzecz która mi się nie podoba .. brak Roamingu.. :(

 

To wszystko.

 

Pozdrawiam

 

GAMA007



#14 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 09 października 2017 - 14:07

Odpowiedziałem na pytanie dotyczące LTE. Pada w nim stwierdzenie aktywacji sieci. Co więcej zaraz pojawiły się komentarze sugerujące chęć przetestowania LTE w roamingu. Dopiero poźniej pojawia się dopisek odnośnie użytkowania bez funkcji telefonu. Zatem zamiast atakować polecam doczytać i zrozumieć.  

 

Nie atakuję tylko staram się wyprostować moim zdaniem błędne informacje. W którym miejscu ktoś się pytał o roaming bo coś nie widzę?  :) Chodziło o zakup w jednym kraju a używanie w innym, nie było mowy o aktywacji u operatora w kraju zakupu tylko o możliwość aktywacji w tym innym.


Witam,

 

Masz rację ;)

 

To się nazywa "oferta na wylączność"  jesśli chodzi o LTE dostawcy np T-Mobile :)

 

Przykład:

Kupując iPhonea bez simlocka... rozpakowujemy, wsadzamy kartę obojętnie jaką i telefon jest aktywowany.

Gdy tego nie zrobimy mamy dostęp do wszystkich funkcji telefonu poza "dzwonieniem" wysyłaniem smsów itp.

 

W przypadku zegarka AW3 z LTE wygląda to identycznie.

 

Różnica jest tylko jedna.... karta z numerem Esim która dostajemy od swego dostawcy w tym przypadku T-Mobile Niemcy.

Użytkownik posiada już umowę. Dodatkowo po 6 miesiącach płaci 5euro za E-sim swego AW3.

 

Jedyna rzecz która mi się nie podoba .. brak Roamingu.. :(

 

To wszystko.

 

Pozdrawiam

 

GAMA007

 

Czyli można kupić AW3 LTE i nie skorzystać z oferty żadnego operatora co oczywiście będzie skutkowało brakiem tych kilku funkcji? A jak np. za jakiś czas stwierdzę, że jednak chciałbym skorzystać to wykupuję usługę u jakiegoś operatora i korzystam, brakuje mi tylko roamingu zagranicznego. Na logikę powinno też być tak, że kupuję zegarek np. na wakacjach we Francji ale tam go nie aktywuję u francuskiego operatora bo mieszkam w UK i po powrocie wykupuję u swojego lokalnego operatora usługę. To nie jest roaming i na logikę taki scenariusz powinien bez problemów działać.



#15 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 09 października 2017 - 15:56

Witam,

 

@douglas,

 

Dokładnie jak piszesz. Pod warunkiem iż twój lokalny dostawca będzie miał w swej ofercie karty Esim.

 

Wówczas kartę Esim dokładasz do swej  obecnej umowy którą masz np. przy swoim iPhonie.

Karta Esim działa wtedy jaki Multisim.

 

Tak to wyglada u operatora T-Mobile w Niemczech.

 

Pozdrawiam

 

GAMA007


  • douglas lubi to

#16 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 09 października 2017 - 17:14

Skoro mamy pełną jasność jak to działa pozwolę sobie trochę pospekulować. 
Gdyby w naszym kraju działał Apple Pay oraz dostępna byłą usługa e-sim już dawno zamówiłbym nowy model. To byłoby coś móc wyjść z samym zegarkiem. Mam jednak wrażenie że e-sim tak szybko się nie pojawi. Gdyby to dotyczyło iPhone (przypomina mi się sytuacja z kartami nano sim i iPhone 5) prawdopodobnie szło by to sprawniej. Ok niektórzy operatorzy działający w Polsce oferują e-sim zagranicą. Pamiętajmy jednak że to wymaga zaplecza które musi być tu na miejscu. Sugeruję zatem wstrzymanie się z zakupem. Jeśli e-sim się pojawi to cena Apple Watch 3 do tego czasu spadnie. A jeśli potrwa to dłużej to pewnie doczekamy się już 5 generacji z numerem 4.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#17 dariodario

dariodario
  • 9 postów

Napisano 10 grudnia 2017 - 19:58

Czy ktoś kupił może wersję z LTE i w Polsce używa go jak normalnej wersji bez LTE?
Chodzi mi czy można go używać i pominąć konfigurację esim.

#18 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 10 grudnia 2017 - 20:15

Ja mam, jeszcze nie skonfigurowalem sieci i uzywam normalnie, bez...

#19 dariodario

dariodario
  • 9 postów

Napisano 10 grudnia 2017 - 20:18

Dzięki za info.
Rozumiem że można z niego dzwonić przy połączeniu z Iphonem?
Czy jest coś co nie działa jak w normalnej wersji?

#20 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 10 grudnia 2017 - 20:23

Tak, dziala tak samo jak zwykly watch. Czy sa jakies inne roznice to nie wiem bo to moj pierwszy watch.

#21 dariodario

dariodario
  • 9 postów

Napisano 10 grudnia 2017 - 22:27

Wielkie dzięki za info.

#22 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 12 grudnia 2017 - 18:47

Wg mnie wszyscy poprzednicy macie racje tzn:
Kupując Watch 3 z LTE w DE będzie on działał we wszystkich krajach w których esim jest dostępny. Jak? Ano proste kupuje w DE. Jadę do UK i wykupuje jakiś prepaid z esim z normalna karta do iPhone. Roaming to co innego. Poprostu na esim nie ma roamingu. Przecież jak jedziesz za granice to nie z samym zegarkiem tylko z telefonem. Przecież to telefon jest tu najważniejszy a nie dodatkowa karta w postaci esim. W przyszłości kiedy esim wyprze normalne karty do oferty wkroczy roaming. Pixel 2 Google juz posiada esim. I co? Kupujesz go w DE i tylko w tym kraju możesz dzwonić? Przecież to zabójstwo operatora

#23 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 20 grudnia 2017 - 13:21

W ogóle to się zastanawiam czy AW 3 sprzedawany w PL nie ma czasem zablokowanego E-SIM tak jak od iPhone 6 zablokowany jest NFC. Niby ma ale nie można z niego korzystać. Apple musiałoby do 1000 sztuk wstawić E-SIM a do 4000 nie wstawiać. Z jednej strony ma to sens z drugiej produkujesz taki zegarek a powiedzmy za rok wchodzi do PL E-SIM i co wtedy zrobić z 3tyś zegarków co nie mają E-SIM?



#24 lousylucky

lousylucky
  • 289 postów
  • SkądGrenoble, FR

Napisano 20 grudnia 2017 - 16:46

Nie rozumiem tego pytania, są wersje z e-simem i wersje bez niego. Na rynek polski trafiają jedynie te bez e-simu, na innych rynkach są takie i takie i można tam zdecydować się, na wersje z lub bez. Wątpię żeby apple montowało po to, żeby potem zablokować, to dodatkowe koszty, a firmy zawsze chcą tnąc je jak najbardziej się da.


Sony Ericsson Arc S -> Iphone 4 -> Xperia Z2 -> Xperia Z5 -> Iphone 6s -> Iphone X -> Iphone Xs -> Iphone 12 Pro Max


#25 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 21 grudnia 2017 - 10:29

Nie rozumiem tego pytania, są wersje z e-simem i wersje bez niego. Na rynek polski trafiają jedynie te bez e-simu, na innych rynkach są takie i takie i można tam zdecydować się, na wersje z lub bez. Wątpię żeby apple montowało po to, żeby potem zablokować, to dodatkowe koszty, a firmy zawsze chcą tnąc je jak najbardziej się da.

iPhone 6s w PL jest sprzedawany bez NFC wg Ciebie tak? Otóż ma on NFC ale zablokowany. Jaką masz pewność, że nie jest tak w przypadku właśnie AW3? Rozumiem koszt tacki pod SIM ale nie e-sim, który można sterować programowo. Jaką mamy pewność, że w PL rzeczywiście nie ma tego w AW3? Ktoś to rzeczywiście sprawdzał, potwierdzał? To są moje przypuszczenia.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych