Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Uwierzytelnianie dwupoziomowe, pytanie?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 marecki_

marecki_
  • 36 postów

Napisano 02 września 2017 - 15:36

Witam, zastanawia mnie jedna sprawa a mianowicie, jeśli mam włączone uwierzytelnianie dwupoziomowe do konta Apple Id to jak wszyscy wiemy w momencie logowania na swoje konto dostajemy kod weryfikacyjny który wpisujemy  w przeglądarce i logujemy się.

A jeśli telefon zostaje skradziony to w jaki sposób mam się zalogować na swoje konto skoro kod otrzymuje osoba która mi ukradła tel.?

 

 



#2 enter6

enter6
  • 57 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 września 2017 - 15:57

Istnieje również możliwość otrzymania kodu za pomocą SMSa.



#3 marecki_

marecki_
  • 36 postów

Napisano 02 września 2017 - 16:10

Istnieje również możliwość otrzymania kodu za pomocą SMSa.

Wiem ale sms również przyjdzie na ten telefon którego teoretycznie bym nie miał



#4 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2017 - 16:17

W trakcie logowania można wybrać "Nie mam dostępu do urządzenia", ale nie korzystałem z tego - nie wiem jak działa. Pewnie trzeba odpowiedzieć na wcześniej ustalone pytania.


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#5 cesiu111

cesiu111
  • 741 postów
  • SkądRz

Napisano 02 września 2017 - 17:59

Można wybrać inny nr telefonu, podać dane z karty podłączonej do konta. W przypadku innego nru trzeba swoje odczekać (ponad miesiąc).

#6 dormario

dormario
  • 67 postów

Napisano 02 września 2017 - 18:41

Ja dostaje na kod na iphone i na Maca. Jak mi się nie chce wstawać po telefon to wpisuje kod z ekranu i się loguje

#7 Ramcel76

Ramcel76
  • 249 postów

Napisano 02 września 2017 - 19:03

Ja mam iPada i iPhona i tak samo jak kolega wyżej kod przychodzi mi na dwa ustawione urządzenia, dodatkowo mam ustawione dwa numery do SMS. No i podstawa to silne hasło Apple ID! No i schowany głęboko, znany tylko mi Klucz odzyskiwania :)

A co zrobić jak ktoś ma tylko jedno urządzenie z Apple to pomoże Ci pomoc (instrukcja) Apple:
https://support.appl.../pl-pl/HT202649
Mój Sprzęt: Huawei Mate 10 Pro - Apple Watch - iPhone 6s - iPhone 7 - iPad 4 mini - MacBookPro 15”

#8 marecki_

marecki_
  • 36 postów

Napisano 02 września 2017 - 19:46

Wszystko pięknie w teorii ale w praktyce nie jest tak dobrze.
Próbowałem się zalogować bez udziału zaufanego urządzenia, i nie ma opcji. Jest tylko opcja odzyskiwania hasła która może potrwać nawet miesiąc. Ktoś pisał o numerze karty kredytowej jako zabezpieczenie jak również hasło odzyskiwania, tylko gdzie je utworzyć i gdzie wpisać skoro są tylko trzy opcje wyślij ponownie kod, wyślij sms i pomoc a w pomocy można użyć zaufanego urządzenia lub odzyskać konto i trwa bardzo długo.
Więc podsumowując po utracie zaufanego urządzenia jesteśmy bez dostępu do swojego konta na dłuższy czas.
Chyba że coś pominąłem.

#9 Ramcel76

Ramcel76
  • 249 postów

Napisano 02 września 2017 - 21:15

Rozumiem że podczas zalogowania się na stronie Apple ID na swoje konto kliknąłeś w opcję "Nie mam dostępu do urządzenia" i dalej wpisałeś swój KLUCZ ODZYSKIWANIA ?? Co dalej się dzieje? Bo jakoś nie chcę mi się wierzyć w co teraz piszesz.
Mój Sprzęt: Huawei Mate 10 Pro - Apple Watch - iPhone 6s - iPhone 7 - iPad 4 mini - MacBookPro 15”

#10 marecki_

marecki_
  • 36 postów

Napisano 02 września 2017 - 21:26

Rozumiem że podczas zalogowania się na stronie Apple ID na swoje konto kliknąłeś w opcję "Nie mam dostępu do urządzenia" i dalej wpisałeś swój KLUCZ ODZYSKIWANIA ?? Co dalej się dzieje? Bo jakoś nie chcę mi się wierzyć w co teraz piszesz.

Tam nie ma takiej opcji "brak dostępu do urządzenia" i wprowadz klucz odzyskiwania.

#11 Ramcel76

Ramcel76
  • 249 postów

Napisano 02 września 2017 - 21:37

Logujesz się tutaj!??
https://appleid.appl.../#!&page=signin
Dalej. Po zalogowaniu: klikasz: "Nie mam dostępu do zaufanych urządzeń?" o ile pamiętam.
Po tym wyskoczy Ci Klucz odzyskiwania do wpisania. Wpisujesz go!
Co masz dalej po nim ?? :)

Użytkownik Ramcel76 edytował ten post 02 września 2017 - 21:42

Mój Sprzęt: Huawei Mate 10 Pro - Apple Watch - iPhone 6s - iPhone 7 - iPad 4 mini - MacBookPro 15”

#12 marecki_

marecki_
  • 36 postów

Napisano 02 września 2017 - 22:07

U mnie po zalogowaniu prosi o kod weryfikacyjny i nie mam zadnej opcji o braku dostepu to zaufanych urządzeń.

#13 enter6

enter6
  • 57 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 września 2017 - 23:06

Sprawdziłem za pomocą swoich danych logowania i faktycznie nie ma opcji do samodzielnego wpisania klucza odzyskiwania. Odzyskanie konta z pomocą Apple (więcej informacji tutaj: https://support.appl.../pl-pl/ht204921) może trochę potrwać. Innego sposobu niż potwierdzenie przez SMS nie widzę w tej sytuacji, bardziej bym się skupił na wyrobieniu duplikatu karty SIM - to będzie chyba łatwiejszy proces do wykonania. Safety first.

 

vv3P45j.jpg


  • Ramcel76 lubi to

#14 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 16 listopada 2017 - 11:46

Witam, a ja z innym pytaniem, ale również chodzi o uwierzytelnianie dwupoziomowe.

Chciałbym wiedzieć, dlaczego, gdy przychodzi kod na iPhona to również przychodzi kod na iMaca? Mogę sobie zapamiętać hasło na iMacu i wklepać nie korzystając z iPhona a to z kolei mija się z sensem tego uwierzytelniania.  Dlaczego tak się dzieje???



#15 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 25 listopada 2017 - 14:12

Czy nikt nie wie dlaczego tak się dzieje? Męczy mnie to strasznie, jakby ktoś mógł powiedzieć....może to ja gdzieś źle ustawiłem coś...



#16 cesiu111

cesiu111
  • 741 postów
  • SkądRz

Napisano 25 listopada 2017 - 18:36

Skoro iMac jest urządzeniem uwierzytelnionym, to i na niego przychodzi kod.

#17 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 25 listopada 2017 - 18:38

Skoro iMac jest urządzeniem uwierzytelnionym, to i na niego przychodzi kod.

No to jest bez sensu w takim razie. Tak jak napisałem: można sobie spisać kod z iMaca i wpisać go potem. NIe potrzebny jest wtedy iPhone. 



#18 cesiu111

cesiu111
  • 741 postów
  • SkądRz

Napisano 25 listopada 2017 - 20:03

Jak zginie ci iPhone, to jak uwierzytelnisz inne urządzenie, gdy na iMacu nic się nie pojawi?

#19 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 25 listopada 2017 - 20:05

Jak zginie ci iPhone, to jak uwierzytelnisz inne urządzenie, gdy na iMacu nic się nie pojawi?

Ale czytasz co piszę? Pisałem, że pojawia się na iMacu! Nie muszę odczytywać kodu z iPhona bo odczytuję go z iMaca! A to nie tak powinno być. Kod nie powinien mi się pojawiać na iMacu!



#20 Ramcel76

Ramcel76
  • 249 postów

Napisano 25 listopada 2017 - 21:29

Każde urządzenie wpierw się pyta na jaki model urządzenia ma wysłać kod lub na numer SMS. Zerknij do Apple ID na www może masz tam coś źle ustawione (?)

 

ad1 Też mam to włączone (Uw. dwupoziomowe) i sprawdzałem u siebie i nic na Maca mi nie przychodzi.

ad2 W AppleID teraz uwierzytelnianie urządzenia następuje automatycznie po zalogowaniu na swoje AID

ad3. Masz założone hasła? Mac. Kod na telefon. Nie? To pozakładaj i sprawdź.

 

Bardziej sprawdziłbym ad3


Użytkownik Ramcel76 edytował ten post 25 listopada 2017 - 22:01

Mój Sprzęt: Huawei Mate 10 Pro - Apple Watch - iPhone 6s - iPhone 7 - iPad 4 mini - MacBookPro 15”

#21 cesiu111

cesiu111
  • 741 postów
  • SkądRz

Napisano 25 listopada 2017 - 22:10

https://support.appl.../en-us/HT204974

 

Pogrubiłem, żeby było łatwiej znaleźć.

 

Use the code displayed on your trusted device

If you have a trusted device running iOS 9 and later or OS X El Capitan and later, the verification code is displayed automatically on your trusted devices.

  1. Sign in with your Apple ID and password on a new device or browser.
  2. Look for a sign in notification on any of your trusted devices.
  3. Tap Allow to receive your verification code.
  4. Enter the verification code on your other device to complete sign in.

Użytkownik cesiu111 edytował ten post 25 listopada 2017 - 22:10


#22 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 25 listopada 2017 - 23:02

Sprawdzałem to wszystko i Mac nie jest zaufanym urządzeniem, na który powinien przyjść kod.Wysyłanie mi instrukcji uwierzytelniania nic nie pomoże, przecież muszę znać tą instrukcję skoro włączyłem uwierzytelnianie prawda? Ale dzięki za dobre chęci....czy to, że z tego Maca mogę dzwonić i pisać sms podpięte pod odpowiedni telefon może być powodem takiego zachowania? 

Chociaż przecież kod nie przychodzi smsem....


Każde urządzenie wpierw się pyta na jaki model urządzenia ma wysłać kod lub na numer SMS. Zerknij do Apple ID na www może masz tam coś źle ustawione (?)

 

ad1 Też mam to włączone (Uw. dwupoziomowe) i sprawdzałem u siebie i nic na Maca mi nie przychodzi.

ad2 W AppleID teraz uwierzytelnianie urządzenia następuje automatycznie po zalogowaniu na swoje AID

ad3. Masz założone hasła? Mac. Kod na telefon. Nie? To pozakładaj i sprawdź.

 

Bardziej sprawdziłbym ad3

 

Jakie hasła? Hasło na iMaca i hasło np 4cyfrowe na iPhone?


 

https://support.appl.../en-us/HT204974

 

Pogrubiłem, żeby było łatwiej znaleźć.

 

Use the code displayed on your trusted device

If you have a trusted device running iOS 9 and later or OS X El Capitan and later, the verification code is displayed automatically on your trusted devices.

  1. Sign in with your Apple ID and password on a new device or browser.
  2. Look for a sign in notification on any of your trusted devices.
  3. Tap Allow to receive your verification code.
  4. Enter the verification code on your other device to complete sign in.

 

A to można było po polsku :) też jest :) 



#23 Ramcel76

Ramcel76
  • 249 postów

Napisano 25 listopada 2017 - 23:17

Wszystko już wiem. U mnie na Macu był wyłączony iCloud w zabezpieczeniach i po zalogowaniu i skonfigurowaniu go też taki kod u mnie również się pojawia. @cesiu111 ma rację że "Jak zginie ci iPhone, to jak uwierzytelnisz inne urządzenie, gdy na iMacu nic się nie pojawi?". Logiczne :D

Sorki za zamieszanie. Czyli to ma tak działać. Pozostaje tylko pytanie, jakim cudem wyłączyło to mi na moim Macu??? Musiałem coś przeoczyć.

 

Kwestia druga i to dość frustrująca, po poprawnym zalogowaniu się na swoje AppleID (www) mam monit "Nie udało się potwierdzić Twojej tożsamości. Spróbuj ponownie", mimo że na 100% wpisuje hasło poprawne, ale kod na urządzenie przychodzi. WTF! To jakieś nowe zabezpieczenie Ejpla??? Spotkał się ktoś z takim monitem? Muszę odczekać z minutę (?) i wtedy wejdę poprawnie. Czasem jest monit "Sesja wygasła. Zaloguj ponownie" i z automatu wylogowuje bez pytania. Serio pytam, aż tak ostro ją zabezpieczyli?  


Mój Sprzęt: Huawei Mate 10 Pro - Apple Watch - iPhone 6s - iPhone 7 - iPad 4 mini - MacBookPro 15”

#24 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 25 listopada 2017 - 23:25

Wszystko już wiem. U mnie na Macu był wyłączony iCloud w zabezpieczeniach i po zalogowaniu i skonfigurowaniu go też taki kod u mnie również się pojawia. @cesiu111 ma rację że "Jak zginie ci iPhone, to jak uwierzytelnisz inne urządzenie, gdy na iMacu nic się nie pojawi?". Logiczne :D

Sorki za zamieszanie. Czyli to ma tak działać. Pozostaje tylko pytanie, jakim cudem wyłączyło to mi na moim Macu??? Musiałem coś przeoczyć.

 

Kwestia druga i to dość frustrująca, po poprawnym zalogowaniu się na swoje AppleID (www) mam monit "Nie udało się potwierdzić Twojej tożsamości. Spróbuj ponownie", mimo że na 100% wpisuje hasło poprawne, ale kod na urządzenie przychodzi. WTF! To jakieś nowe zabezpieczenie Ejpla??? Spotkał się ktoś z takim monitem? Muszę odczekać z minutę (?) i wtedy wejdę poprawnie. Czasem jest monit "Sesja wygasła. Zaloguj ponownie" i z automatu wylogowuje bez pytania. Serio pytam, aż tak ostro ją zabezpieczyli?  

No ale bez sensu to w takim razie jest. Bo jeśli pojedziesz gdzieś i nie weźmiesz kompa przecież ze sobą, to ktoś może fizycznie włamać się do mieszkania i po złamaniu zabezpieczenia (hasło do kompa, hasło do iCloud) itd będzie miał potwierdzoną weryfikację bez iPhona..  my będziemy mieli wiadomość na iPhonie ale to za późno...gość wejdzie już na nasze konto. 

Z drugiej strony fakt, jeśli zgubimy iPhona to jak potwierdzimy wtedy na iMacu??? 

Przemyślenia: gdy hacker ma już dostęp do naszego kompa to czy widzi kod jaki przychodzi??? Jeśli tak, weryfikacja dwupoziomowa jest bez sensu. Jeśli nie jest widoczna, można jeszcze mówić o jej przydatności...takie moje zdanie.



#25 alsen22

alsen22
  • 15 postów

Napisano 19 stycznia 2022 - 15:59

Ogólnie czy da się jakimś sposobem wyłączyć uwierzytelnianie dwuetapowe? Przecież to jest absurd jakiś.

Powiedzmy, że jestem na wakacjach, chce odszukać swój własny telefon albo wymazać bo jest w rękach złodzieja, cokolwiek ale nie brałem swojego laptopa. Proszę w hotelu o możliwość skorzystania z komputera i loguje się na stronie find my iphone. I co dalej? Szukaj wiatru w polu. Każą mi wpisać kod, który pokazuje się na skradzionym telefonie. No geniusz to wymyślił.  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)