Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Total Commander dla OSX?? DISK ORDER 2.0 NARESZCIE!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Total Commander dla OSX?? DISK ORDER 2.0 NARESZCIE!!! (0 użytkowników oddało głos)

  1. Tak, nie mogę bez niego żyć! (119 głosów [69.59%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 69.59%

  2. Nie, Finder mi wystarcza... (35 głosów [20.47%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 20.47%

  3. Jest mi to obojętne... (17 głosów [9.94%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.94%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 webcoder

webcoder
  • 13 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 marca 2006 - 18:31

Zainstalowalem najnowsza wersje Disk Order 2.0 i musze powiedziec ze jest GENIALNA! Ten program ma dokladnie to czego potrzeba :) A Jestem pewien ze go jeszcze ulepsza :) Wszystkie najwazniejsze funkcje z Total Commandera dzialaja :) Zwlaszcza najwieksza bolaczka webmasterow i programistow php - klient FTP :) Nareszcie mozna definiowac polaczenia FTP, dziala upload/download w tle, klient FTP i SFTP, no bajka :) Podzielcie sie prosze Waszymi spostrzezeniami na ten temat :) Ja sie chyba wykosztuje na legalna wersje programu i w koncu przesiade sie z praca na Maca :)

#2 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 11 marca 2006 - 18:35

a sie chyba wykosztuje na legalna wersje programu i w koncu przesiade sie z praca na Maca


Czyżbyś sugerował że teraz masz wersję nielegalną? :roll:

A w ankiecie brakuje pytania "Używam innego tańszego zamiennika o podobnym składzie i działaniu" :wink:

#3 webcoder

webcoder
  • 13 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 marca 2006 - 20:13

Czyżbyś sugerował że teraz masz wersję nielegalną?


He he he, faktycznie tak to zabrzmialo :) Mam Triala :) Ale patrzac na funkcjonalność tego programu to chyba warto kupić pełną wersję :)

#4 sagat

sagat
  • 350 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 12 marca 2006 - 18:25

O fajnie :]. bawiłem sie tym programem w wersji 1.x ale jakoś nie przypadł mi do gustu bo miał nie wiele opcji i był mało stabilny 2.0 wyglada ciekawie zobaczymy jak ze stabilnością jak wszsytko bedzie ok to go kupie po puki co używam mc :]

#5 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 15 marca 2006 - 21:35

mi osobiście odpowiada Finder + Cyberduck jako klient FTP. Też można wszystko ustawiać, w tle nie w tle, pasv i nie pasv, FTP i insze protokoły, do tego integracja z Growlem, przyjemny interfejs. Taki makowy. Total Commander jest dobry dla DOSowców ;) Poza tym ja już zupełnie odzwyczaiłem się od grzebania w kompie i podglądania ukrytych plików i takich tam jak to miało miejsce w windowsie. Tutaj nie ma w czym pogrzebać z grubsza, a jak chce zamotać to korzystam z terminala. Bash jest genialnym narzędziem o na prawdę niesamowitych możliwościach to po co kopiować nawyki z PC jeśli nie są potrzebne a do tego płatne?

#6 sagat

sagat
  • 350 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 05 maja 2006 - 12:02

Mi Disk order 2.0 nie przypadl do gustu, caly czas brakuje mu opcji pozatym jest nie stabilny i to przy bardzo glupich operacjach. Ja ostanio zainstalowalem Krusadera na OSX opisalem na blogu .tutaj

#7 Caesar

Caesar
  • 2 postów

Napisano 07 czerwca 2008 - 18:14

Czy jest jakiś soft ktory pozwoli na zimportowanie danych FTP na Mac'a prosto z Total Commandera ?

#8 neaf

neaf
  • 160 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 07 czerwca 2008 - 18:51

A co z ForkLift? Cena ta sama, więc warto sprawdzić :) Sam myślę, że się skuszę jak tylko dostanę Maca. :)

#9 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 07 czerwca 2008 - 19:57

Coś ten Disk Order jest podejrzany... Może mam paranoję, ale jeśli rosyjski soft bez powodu pyta mnie o hasło admina zapala mi się lampka alarmowa ;-)

#10 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2008 - 13:14

A co ma kraj pochodzenia aplikacji do faktu uzyskania dostępu do plików systemowych? Przy instalacji czegokolwiek poprzez instalator też musisz podać hasło administratora. I czym tu się przejmować?

#11 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 09 czerwca 2008 - 13:47

Sam widzisz, że się nie rozumiemy... Ty się nie przejmujesz, ale ja pracuję w firmie, w której poufność danych jest dosyć ważna. Gdybym mojego MBP używał tylko w domu - pewnie bym się tym nie przejął. Ale przy komputerze, którego używam w pracy wolę zachować (przynajmniej podstawowe) środki ostrożności. Spędziłem ładnych kilka tygodni na tym, żeby przekonać dział IT do tego, żebym mógł używać Maca, i że to też może być bezpieczne. Dlatego zwracam uwagę na nietypowe zachowania aplikacji - a pytanie o hasło admina w sytuacji, gdy aplikacja została już przeniesiona do katalogu ~/Applicaitons i nie ma żadnego powodu żeby potrzebowała dodatkowych uprawnień wydaje mi się podejrzane. A czemu kraj pochodzenia? Jak pewnie zauważyłeś - na końcu zdania był ;-) i traktuj to jak żart z czasów, kiedy twórcami większości wirusów i trojanów byli programiści z WNP. Stąd się wzięło moje - pewnie nieuzasadnione - skojarzenie. Pozdrawiam

#12 dr_bonzo

dr_bonzo
  • 154 postów

Napisano 09 czerwca 2008 - 17:04

@imrik:

Total Commander jest dobry dla DOSowców Poza tym ja już zupełnie odzwyczaiłem się od grzebania w kompie i podglądania ukrytych plików i takich tam jak to miało miejsce w windowsie. Tutaj nie ma w czym pogrzebać z grubsza, a jak chce zamotać to korzystam z terminala. Bash jest genialnym narzędziem o na prawdę niesamowitych możliwościach to po co kopiować nawyki z PC jeśli nie są potrzebne a do tego płatne?


No wlasnie, zmakowialy myszkoklikacz ;)

Ja bez TC nie moge zyc, 2 panele, wszystko robisz z klawiatury, przyzwoity klient ftp, szukanie dokladne po tresci plikow [a nie spotlight], synchronizacja katalogow i 1000ce innych.
Jestem programista i zaawansowanym userem kompa - wiec potrzebuje takiego narzedzia. Ty go nie potrzebujesz, to nie neguj jego przydatnosci.

Co do forklifta, za rok, dwa bedzie tam gdzie teraz jest TC. Nie ma szukarki po plikach [no chyba ze komus interfejs spotlighta wystarcza] itd. Jest jeszcze biedny, Mimo to kupilem go bo juz mialem dosc findera.

Co do bash'a - pewnie ze niektore zeczy sie w nim najlepiej zrobi, a TC jest wlasnie czyms pomiedzy finderem a bashem.

:)

#13 JFD

JFD
  • 18 postów

Napisano 15 lipca 2008 - 10:21

Witam, Jestem zainteresowany zakupem programu Disk Order 2.0. Czy ktos z szanownych forumowiczy moglby podpowiedziec gdzie w Polsce moglbym zakupic takowy program, czy istnieje jakis dystrybutor? Pracuje w firmie, ktora zakupi dla mnie takowy program, jednakze firma nie pozwoli zakupic programu za granica, gdyz wiaze sie to z transakcjami karta platnicza. Pozdrawiam

#14 DannyM

DannyM
  • 541 postów
  • SkądTu i tam

Napisano 15 lipca 2008 - 10:42

Nie wiem mi wystarcza Captain FTP i jestem bardzo zadowolony. Jak sie zbierze grono osob to moge zalatwic taniej.

#15 neaf

neaf
  • 160 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 15 lipca 2008 - 12:12

Czy ktos z szanownych forumowiczy moglby podpowiedziec gdzie w Polsce moglbym zakupic takowy program, czy istnieje jakis dystrybutor?


Niestety nie znajdziesz tego typu aplikacji w wersjach pudełkowych, bo jest to po prostu nie opłacalne dla tych $30. Tak jest z większością oprogramowania na Mac'a nie licząc tych wielkich projektów typu Logic czy Photoshop.

#16 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipca 2008 - 12:15

Coś ten Disk Order jest podejrzany... Może mam paranoję, ale jeśli rosyjski soft bez powodu pyta mnie o hasło admina zapala mi się lampka alarmowa ;-)


Założę się że KejDżiBi chce to hasło:)

#17 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 sierpnia 2008 - 14:43

A próbował ktoś zainstalować Krusadera?

#18 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 10 sierpnia 2008 - 17:02

Installing on Mac OS-X wymaga X11. Czyli powinien chodzić jak na Linuksie czy FreeBSD.

#19 Brazol

Brazol
  • 174 postów
  • SkądStolica

Napisano 10 sierpnia 2008 - 17:23

A co powiecie o Transmit?

#20 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 10 sierpnia 2008 - 18:28

Panic robi dobre programosy... ale niestety płatne:(

#21 locsi

locsi
  • 374 postów

Napisano 28 sierpnia 2008 - 15:30

Niedawno przesiadlem sie z pc na mac'a. na pc od lat uzywalem total commander i naprawde jest mi brak takiego programu tutaj. @Brazol - Transmit to swietny program, ale niestety nie jest to file/disk commander. to raczej rozbudowany klient ftp z obsluga idisk itd. @imrik - czy Ty kiedykolwiek uzywales Total Commandera ?? chyba pomyliles go z NC. To jak porwnac przegladrke Lynx do Safari/Firefox ! Po pierwsze nie chodzi to po dosem, po drugie nie uzywam total commandera do podgladanie ukrytych plikow tylko do szybkich operacji na dyskach/folerdach/plikach - combine/split/copy/move/batch view/multiple file rename/wyszukiwanie lacznie z szukaniem po zawartosci plikow itd. wszystkie te opearajce total commander wykonuje szybko i przyjemnie i nie potrzebuje do tego dodatkowych programow. Od jakiegos czasu uzywam forklift, powoli sie do niego przyzwyczajam ale ma pare niedociagniec - np. czasami nie reaguje na nacisniecie enter, przy operacji move z dysku mac'a na dysk w formacie ntfs nie kasuje oryginalu, albo pokazuje blad ze nie moze przesunac ale wtedy odrazu kasuje oryginal. mam nadzieje ze to poprawia w przyszlosci.

#22 skynetmaster

skynetmaster
  • 4 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 listopada 2009 - 22:30

TC to TC

Przetestowałem wszystkie odpowiedniki Total Commander na Mac i jedno powiem... Total Commander to Total Commander :) Może to moje przyzwyczajenia z Windows ale nic nie poradzę, TC jest rewelacja. Po co kombinować, Total Commander chodzi na Mac bez problemu, wystarczy zainstalować DARWINE (oprogramowanie umożliwiające wykonywanie aplikacji przeznaczonych dla Microsoft Windows pod OS X). Ściągasz Darwine ( [url=http://darwine.sourceforge.net/download.php]Darwine - Download[/url] ) potem Total Commander ( [url=http://totalcmd.pl/]Total Commander - polska strona programu[/url] ) klikasz, po windowsowsku klikasz DALEJ/DALEJ /DALEJ.... i masz Total Commander pod Macintosh :) Więc po co kombinować ?? z "odpowiednikami " :)

#23 rycho31

rycho31
  • 29 postów

Napisano 06 listopada 2009 - 23:06

korna u mnie na snienym,pokazal sie komunikat ze WineHelper niejest obslugiwany na tym modelu MAC.

#24 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 06 listopada 2009 - 23:16

Wszystkie te pseudo klony Total Commandera nawet koło niego nie leżały niestety. Jak dla mnie najbliżej do TC ma muCommander, z swoją prostą a genialną wyszukiwarką plików po nazwach w katalogu. Gdyby tylko nie był w javie napisany i parę małych udoskonaleń by wprowadzili to byłby jak dla mnie najlepszy.

#25 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 07 listopada 2009 - 00:04

Co prawda to prawda, totalcmd jest tylko jeden :) Makowe odpowiedniki to jakieś przebajerzone cuda niewiele mające wspólnego z commanderem. Przetestuję sposób z darwine.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych