Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przerwana aktualizacja iP6s a utrata danych?


Najlepsza odpowiedź Fresh23 , 10 sierpnia 2017 - 15:01

OK, zaryzykowałem i sie udało zaktualizować bez konieczności odtworzenia. Pozdrawiam

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fresh23

Fresh23
  • 13 postów

Napisano 09 sierpnia 2017 - 23:45

Witam serdecznie,

mam następujący problem. Otóż dziecko bawiło sie moim iPhone 6s( soft jeden z pierwszych dla tego modelu, bez JB)i jakimś cudem rozpoczeło proces aktualizacji ( zawsze myslałem że może sie to stać tylko wtedy gdy telefon jest w zasięgu jakies sieci wifi oraz jest podłączony do ładowarki.- a nie był...)

W obawie przed pobraniem dość znacznej wielkości pliku  poprzez LTE przerwałem ten proces ( jabuszko i pod spodem pasek postępu aktualizacji) próbując zresetować iPhone no i teraz mam logo iTunes z kabelkiem:) Po podłączeniu do iTunes wywala komunikat: "W iPhone "..." wystąpił problem wymagający aktualizacji lub odtworzenia." I w komunikacje napisane jet też że problem można usunąć aktualizując soft ale jesli sie nie uda to trzeba bedzie odtworzyć z kopi zapasaowej KTÓRĄ  robłem baaardzo dawno temu :( obawiam sie że stracę wazne dla mnie zdjęcia i filmy...

Dawno temu jak miałem ip4 bawiłem sie w JB i wtedy pamietam,że była jakaś opcja w któryms z programików jak KICK'IT i potrafiła  z takiego miejsca jak moje ( logo iTunes i kabel) wykopać iPhone spowrotem do żywych.Czy jest cos takiego  do obecnych wersji softu? Lub może ktoś ma jakiś inny pomysł ? będę ogromnie wdzięczny za pomoc... bardzo zależy mi na danych...



#2 burdeloso

burdeloso
  • 3 postów

Napisano 10 sierpnia 2017 - 07:29

Sprawdź sobie na icloud.com czy przypadkiem nie zsynchronizowało Ci zdjęć w chmurze, to Ci pomoże uratować dane.



#3 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 sierpnia 2017 - 07:57

Obecnej wersji oprogramowania nie da się zachować, zawsze instaluje się najnowsza. Teraz musisz spróbować kliknąć tam aktualizuj. Powinno normalnie zaktualizować telefon i włączy się ze wszystkimi danymi. Jeśli to się nie uda to pozostaje tylko odtworzenie, czyli zainstalowanie najnowszego oprogramowania bez zachowania danych.

 

A tak na marginesie to nie trzeba było przerywać tej aktualizacji, bo ona już była pobrana skoro została uruchomiona bez sieci WiFi, więc danych z LTE by nie zużyło. Aktualizacja pobiera się przez WiFi i potrafi tak sobie czekać w telefonie pobrana tygodniami dopóki jej nie włączysz.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#4 Fresh23

Fresh23
  • 13 postów

Napisano 10 sierpnia 2017 - 09:07

Sprawdź sobie na icloud.com czy przypadkiem nie zsynchronizowało Ci zdjęć w chmurze, to Ci pomoże uratować dane.

Niestety nie mam tego włączonego ponieważ tam jest ( w wersji free) tylko 5 GB a ja mam znaaacznie więcej na telefonie...(64GB...)


Obecnej wersji oprogramowania nie da się zachować, zawsze instaluje się najnowsza. Teraz musisz spróbować kliknąć tam aktualizuj. Powinno normalnie zaktualizować telefon i włączy się ze wszystkimi danymi. Jeśli to się nie uda to pozostaje tylko odtworzenie, czyli zainstalowanie najnowszego oprogramowania bez zachowania danych.

 

A tak na marginesie to nie trzeba było przerywać tej aktualizacji, bo ona już była pobrana skoro została uruchomiona bez sieci WiFi, więc danych z LTE by nie zużyło. Aktualizacja pobiera się przez WiFi i potrafi tak sobie czekać w telefonie pobrana tygodniami dopóki jej nie włączysz.

Zdaję sobie sprawę z tego, że aktualizuje się do najnowszej wersji czego unikam z wiadomych względów. Mam iPhony od wersji 3G i zawsze chodzą najlepiej na softach z którymi były premiery. Po kolejnych aktualizacjach zwalniają strasznie...

 

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi to zagalopowałem się,nie wpadłem na to. Urlop nad morzem, było rano, leciałem po bułki i taki numer odstawiłem. :huh:

 

 A czy nie ma możliwości bez JB dostać sie do plików jakims menagerem?



#5 Fresh23

Fresh23
  • 13 postów

Napisano 10 sierpnia 2017 - 15:01   Najlepsza odpowiedź

OK, zaryzykowałem i sie udało zaktualizować bez konieczności odtworzenia. Pozdrawiam



#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 sierpnia 2017 - 15:38

Jeśli telefon jest sprawny to tak właśnie powinno być i dlatego tak Ci napisałem. A 6S bardzo dobrze działa na najnowszym oprogramowaniu, więc nie powinieneś raczej narzekać.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#7 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 10 sierpnia 2017 - 16:14

mozesz juz anulowac kare dzieciakowi, skoro sie wszystko dobrze skonczylo ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych