Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Czy jest taki edytor tekstu z możliwością dodawania spisu treści na iPada?


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 mika-el

mika-el
  • 4 posts

Posted 28 June 2017 - 11:29

Cześć, czy wie ktoś jak dodać spis treści w programach takich jak Pages, Word, Google Dokumenty itp? Albo, jeżeli to nie możliwe, to może ktoś zna inne edytory z taką możliwością?

#2 imrik

imrik
  • 3471 posts
  • SkądWrocław, Poland

Posted 28 June 2017 - 13:21

Generalnie w Pages należy korzystać ze stylów, a następnie wstawić spis treści za pomocą odpowiedniej opcji w menu kontekstowym. Spis treści sam się aktualizuje na podstawie zastosowanych stylów.

 

W Wordzie z kolei można wykorzystać do tego widok konspektu i style.

 

Tutaj jest dobry artykuł na ten temat

http://lmgtfy.com/?q...es spis treści

 

Proponuję dodatkowo odpalić program i skorzystać z jego pomocy.



#3 mika-el

mika-el
  • 4 posts

Posted 28 June 2017 - 13:29

Na iPadzie. Jak w temacie.

#4 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1818 posts
  • SkądToruń

Posted 28 June 2017 - 13:50

Nie da się, takiej opcji nie ma.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#5 imrik

imrik
  • 3471 posts
  • SkądWrocław, Poland

Posted 28 June 2017 - 13:53

Jeśli chodzi o stan obecny to ta funkcja jest tylko na Mac dostępna. Jeśli stworzysz spis treści na Mac w to będzie się automatycznie uaktualniać również po zmianach wprowadzonych na iPadzie. Na razie to jedyny sposób.

 

Podobnie sprawa się ma w stosunku do Word na iOS. Musisz to zrobić przez program na komputerze.

https://support.offi...50-a0527ff7b066

 

Podobnie to wygląda w Google Docs. Musisz to zrobić przez przeglądarkę na komputerze.

https://support.goog...tform=iOS&hl=en



#6 mika-el

mika-el
  • 4 posts

Posted 28 June 2017 - 14:10

Dziękuję za pomoc - już wiem, że w wiodących pakietach na iPada, taka opcja jest niedostępna. Swoją drogą trochę kiepsko, że takiej, zdawać by się mogło, podstawowej funkcji, brakuje w wymienionych wyżej pakietach.

 

Z pakietami biurowymi, tymi dostępnymi na desktop, jestem w miarę zaznajomiony. Łącznie z bardziej zaawansowanymi funkcjami. Interesuje mnie stworzenie całego dokumentu wyłącznie na iPadzie. Jest to dokumentacja do produktu, która będzie obszerna, stąd wymaganie dot. spisu treści.

 

A czy ktoś zna, bo np. pracuje w jakimś edytorze, który taką funkcję posiada? Istotne jest też dla mnie aby program taki posiadał możliwość pracy zespołowej. Czy stworzenie profesjonalnego dokumentu jest w ogóle możliwe na iPadzie? Np. takiego: ftp://ftp.symantec.com/public/polish/products/norton_internet_security/current/manuals/NIS_help.pdf



#7 imrik

imrik
  • 3471 posts
  • SkądWrocław, Poland

Posted 28 June 2017 - 14:32

Poza "wielką trójką" reszta aplikacji do pisania skupia się na czymś konkretnym, coś dla pisarzy, coś do notowania, coś dla blogerów z prostym formatowaniem.

 

Spróbuj coś na appadvice pogrzebać, mają przyzwoite kompilacje podobnych aplikacji z krótkim podsumowaniem. Dobre na początek by ogarnąć jakie są opcje.

https://appadvice.co...word-processors

 

Na chwilę obecną myślę, że zrobienie takiego dokumentu jak podlinkowałeś jest poza zasięgiem iPada, a najbliżej byłby Word lub Pages (choć większość na piechotę musiałbyś robić).



#8 pedros

pedros
  • 1392 posts
  • SkądWAW, PL

Posted 28 June 2017 - 15:43

 

Na chwilę obecną myślę, że zrobienie takiego dokumentu jak podlinkowałeś jest poza zasięgiem iPada, a najbliżej byłby Word lub Pages (choć większość na piechotę musiałbyś robić).

 

Swego czasu tego typu dokumentację to robiło się we FrameMakerze... Do dziś nie znam wygodniejszego narzędzia.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users