Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.2/1.1.3 OTB] Jailbreak & Unlock bez downgrade (Ziphone) [Mac/Windows]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
769 odpowiedzi w tym temacie

#751 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 20 marca 2008 - 14:35

Ja mam pytanie odnośnie tutoriala. Mam wersję 1.1.3 OTB i wystarczy, że zrobię to:

"Instrukcja dla Windows:
1. Pobierz archiwum z Ziphone (link powyżej).
2. Rozpakuj pliki do nowego katalogu na pulpicie
3. Uruchom plik START.bat
4. Zostaniesz poproszony o podłączenie iPhone'a do komputera. Postępuj zgodnie z instrukcją na ekranie.
5. Procedura się rozpocznie i po paru minutach będziesz miał przed sobą odblokowany telefon!
6. Patrz niżej."

Chodzi głównie o to czy muszę robic restore przez iTunes? czy tylko to co wkleiłem wyżej.


Rozwieję tą niejasność, jeżeli chcesz pozostac przy 1.1.3 i korzystać z tego TUTORIALE to nie robób RESTORE. Zastosuj się tylko do wyżej wymienionych przez Ciebie punktów 1-6

Natomiast jeżeli wciśniesz przycisk RESTORE to iTunes wgra 1.1.4 i wtedy nie kożystasz już z tego TUTORIALA tylko z:
http://www.myapple.p...indows-mac.html

#752 ms0

ms0
  • 16 postów

Napisano 23 marca 2008 - 12:30

Mam problem. Mam iphone 1.1.3 BL 4.6, ściągnąłem paczkę dla windows z pierwszego posta, wypakowałem, uruchomiłem plik START.BAT i postępowałem zgodnie z instrukcjami, ale procedura zawiesiła się na pierwszym kroku. Zauważyłem natomiast, że w folderze z programem ziphone jest nakże aplikacja ZIPHONEGUI. I mam pytanie. Czy mogę użyć tej aplikacji do przerobienia iPhone? Z góry dzięki, ms0

#753 fazikrk

fazikrk
  • 3 postów

Napisano 28 marca 2008 - 04:23

Witam Zakupilem swiezy iphone jeszcze w zafoliowanym pudelku, Firware 04.03.13_G czyi w/g tego co wyczytalem to jest wersja 1.1.3. Zastosowalem sie do powyrzszych instrukcji i pojawia mi sie tylko: "USBMuxListenerCreate: No error" i nic sie wiecej nie dzieje. Jesli ktos sie z tym spotkal to prosze o podpowiedz co dalej.

#754 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 28 marca 2008 - 08:57

Witam
Zakupilem swiezy iphone jeszcze w zafoliowanym pudelku, Firware 04.03.13_G czyi w/g tego co wyczytalem to jest wersja 1.1.3. Zastosowalem sie do powyrzszych instrukcji i pojawia mi sie tylko: "USBMuxListenerCreate: No error" i nic sie wiecej nie dzieje. Jesli ktos sie z tym spotkal to prosze o podpowiedz co dalej.


nic, użyj opcji szukaj wpisując USBMuxListenerCreate

#755 fazikrk

fazikrk
  • 3 postów

Napisano 29 marca 2008 - 09:04

Witam, zrobilem tak jak mi napisales powyzej, po zainstalowaniu na kompie itunes (Wer,7.5.0.20) zniknal mi napis"USBMuxListenerCreate: No error". Niestety po uruchomieniu ziphone i postepowaniu w/g wskazowek zatrzymuje sie w momecie "Loading zibri dat. Searching for iphone..." czekalem ponad 20 min i niestety zadnego postepu nie bylo. Nie wiem czy pojawiajacy sie dymek w dolnym prawym rogo ("Jedno z uzadzen USB podlaconych do tego komputera ma awarje, ale system Windows nie moze go rozpoznac. Aby uzxyskac pomoc w rozwiazaniu tego problemu, kliknij ten komunikat") po podlaczeniu iphona ma jakies znaczenie. Probowalem zainstalowc sterowniki z itunes tak jak wyszukalem gdzies tu na forum, ale niestety dalej nic nie pomaga. Prosze o pomoc. swiezy iphone jeszcze w zafoliowanym pudelku, Firware 04.03.13_G czyi w/g tego co wyczytalem to jest wersja 1.1.3 nie aktywowany windows XP SP2 itunes wer.7.5.0.20 Z gory dziekoje

#756 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 29 marca 2008 - 10:11

zrób to na innym kompie, pamiętaj że musisz mieć minimum Win XP SP2 / Vista w przypadku Windowsa

#757 fazikrk

fazikrk
  • 3 postów

Napisano 29 marca 2008 - 15:17

Mam jeszcze takie pytanie, bo i tak musze robic reinstalke systemu, czy to pomoze czy jednak lepiej zrobic to na innym komputerze.

#758 xxxxx

xxxxx
  • 26 postów
  • SkądEire

Napisano 02 kwietnia 2008 - 02:11

Witam wlasnie jestem w trakcie restorowania mojego 1.1.4 i sprobuje go zunlockowac i uzyc jailbreaka ;] z tego co mi znajomi mowili obchodzi sie to bez zadnych komplikacji ;] zobaczymy ;]

#759 marekjanota

marekjanota
  • 10 postów

Napisano 03 kwietnia 2008 - 18:59

simlock sciagniety i co dalej? To tak mam iphona 16 gb 1.1.3(dostalem go dzisiaj) sciagnolem simlocka wlozylem polska karte orange no i mi dziala!!! moge dzwonic pisac sms itd... wykonalem wszystkie polecenia od 1-6 ale potem gdy kazano zresetowac ustawienia i wgrac BSD Subsystem lub cos innego wyskakuje mi "Package download failed; cant find host!" o co w tym chodzi co mam zrobic teraz ???? POMOCy

#760 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2008 - 19:03

Musisz mieć połączenie z internetem - to chyba logiczne. :roll:

#761 marekjanota

marekjanota
  • 10 postów

Napisano 03 kwietnia 2008 - 19:21

ale to mi 20zł w 2 min zjadlo!!!! tylko tak da sie sciagnac te programy? za pomoca GPRS? w ustawieniach APN nazwa i haslo wpisalem internet i teraz tyle kasy mi to je!!! jest jakis inny sposob?

#762 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2008 - 19:25

Tak - Wi-Fi.

#763 marekjanota

marekjanota
  • 10 postów

Napisano 03 kwietnia 2008 - 19:28

a zeby sciagnac wszystkie potrzebne czesci programy pl menu to ile mnie to bedzie kosztowalo? gdy probuje zainstalowac BSD Subsystem wyskakuje mi "package download failed" i tak za kazdym razem o co chodzi?

#764 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2008 - 19:32

Z pewnością dużo, jeśli nie masz pakietów transferu danych. Nie możesz się połączyć przez Wi-Fi? To jest darmowe i szybsze. ;)

#765 marekjanota

marekjanota
  • 10 postów

Napisano 03 kwietnia 2008 - 19:36

no na dana chwile nie mam dostepu do WI-FI!!! a chce wgrac polske meny i dokonczyc istalacje YOU TUBE itd...

#766 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2008 - 19:39

Korzystając z EDGE wydasz mnóstwo pieniędzy. Naprawdę nie warto. Wyjdź na ulice/balkon/podwórko i sprawdź czy nie znajduje żadnej sieci. :lol:

#767 marekjanota

marekjanota
  • 10 postów

Napisano 03 kwietnia 2008 - 19:41

ok sprobuje. ale mozesz mi wytlumaczyc dlaczego nie moge pobrac tego BSD Subsystem!? przeciez mam dostep to EDEG. nawet nie probuje sie polaczyc!!!

#768 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2008 - 19:45

Installer wyświetlił komunikat, który daje do zrozumienia, że jednak nie masz połączenia. :roll:

#769 marekjanota

marekjanota
  • 10 postów

Napisano 03 kwietnia 2008 - 19:47

"Dobrym pomysłem jest zresetowanie ustawień sieciowych (menu Ustawienia -> Ogólne -> Reset), a także zrestartowanie telefonu. Naprawi to większość problemów na które możecie się natknąć. Przede wszystkim najpierw zainstaluj z Installera paczki (kat. System): BSD Subsystem i OpenSSH. Jeśli jesteś po tej procedurze na oprogramowaniu w wersji 1.1.2, zainstaluj koniecznie pakiet Summerboard z kategorii System, jak i również program iWorld z kategorii Tweaks 1.1.2. Po jego instalacji należy go uruchomić i wybrać kraj (Poland dla Polski). Jeśli jesteś na oprogramowaniu w wersji 1.1.3 i jesteś w Polsce, zalecane jest zainstalowanie paczki Prezentacja numerów - 1.1.3 z kategorii Tweaks 1.1.3. A dalej to już czego dusza zapragnie ." Nie moge wykonac powyzszych instrukcji mam juz dostep do WI-fi i dalej wyskakuje mi to samo!! a strony internetowe dzialaja!!!!

#770 kzajko

kzajko
  • 2 postów

Napisano 13 kwietnia 2008 - 14:01

Wlasnie staram sie odblokowac nowego iphone'a. Postepujac zgodnie z tutorialem uruchomilem ziphone i podlaczylem telefon. Po rozpoczeciu procedura wyswietla sie jednak komunikat "This application has requested Runtime to terminate it in unusual way. Please contact support..."

W czym lezy problem?

---- Dodano 13-04-2008 o godzinie 16:02 ----
Problem lezal w tym ze nie mialem uruchomionego itunes. Chwile po tym iphone jest juz odblokowany




Użytkownicy przeglądający ten temat: 10

0 użytkowników, 10 gości, 0 anonimowych